Gwiazdy

Billie Eilish najmłodszą główną artystką na festiwalu Glastonbury

Gwiazdy

Autor:
Milena
Jaworska

Amerykańska piosenkarka wystąpi na największym brytyjskim festiwalu muzycznym – Glastonbury Festival. 19-letnia gwiazda jest najmłodszym headliderem w historii wydarzenia. Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć koncert wokalistki?

Czym jest festiwal Glastonbury?

W małej wiosce o nazwie Pilton od 1970 roku odbywa się jeden z najsłynniejszych festiwali muzycznych – Glanstonbury. Podczas wydarzenia na żywo usłyszeć można wielu artystów, grających głównie rocka oraz muzykę alternatywną. Poza głośnymi występami, w programie znalazło się miejsce również na pokazy tańca oraz przedstawienia teatralne i cyrkowe.

Billie Eilish na Glastonbury

Amerykańska wokalistka jest najmłodszą w historii solową artystką, która wystąpi na festiwalu Glastonbury. Koncert gwiazdy będzie miał miejsce na słynnej Pyramid Stage w 2022 roku, podczas kolejnej edycji muzycznego wydarzenia. Postpandemiczny powrót stacjonarnych koncertów na żywo, po dotychczasowym funkcjonowaniu w trybie online, stanowi duże wyzwanie dla twórców wydarzenia. Są jednak dobrej myśli. Jak zauważyła organizatorka imprezy Emily Eavis: występ Billie „wydaje się być perfekcyjnym powrotem”. Kobieta przyznała również, że nie może się już doczekać kolejnej edycji festiwalu.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości