Twórca "Chyłki", "Pułapki" i "Bogów" wyreżyseruje nowy serial Playera i TVN. O czym będzie?

Łukasz Palkowski
materiały prasowe
Wiadomo już, kto wyreżyseruje serial "Behawiorysta", który jest ekranizacją powieści autorstwa Remigiusza Mroza pod tym samym tytułem. Będzie to Łukasz Palkowski, który na swoim koncie ma już m.in. seriale "Chyłka – Zaginięcie" i "Chyłka – Kasacja". O czym będzie jego nowa produkcja?

Łukasz Palkowski wyreżyseruje "Behawiorystę"

"Behawiorysta" to kolejna już ekranizacja powieści jednego z najbardziej poczytnych polskich pisarzy, Remigiusza Mroza. Reżyserią zajął się Łukasz Palkowski, który wcześniej pracował przy dwóch innych serialach na podstawie prozy Mroza – "Chyłka – Zaginięcie" i "Chyłka – Kasacja".

Łukasz Palkowski to obecnie jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów. Jego pierwszy pełnometrażowy film "Rezerwat" (2007) otrzymał nagrodę za debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Uznanie otrzymał także za filmy "Bogowie" (2014) i "Najlepszy" (2017).

Oprócz dwóch części "Chyłki", Palkowski wyreżyserował także inne seriale TVN, m.in. "Nie rób scen" w 2015 roku, "Diagnoza" (odcinki: 7-13, 14-21) w latach 2017-2018 i "Pułapka" (odcinki: 1-6) w 2018 roku.

"Behawiorysta" – o czym jest?

Bohaterem książki "Behawiorysta" Remigiusza Mroza jest Gerard Edling - specjalista od ludzkiej mimiki i zachowań. Z człowieka potrafi czytać jak z książki.

Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc, że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie.

Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było… Rozpoczyna się gra między ścigającym a ściganym, w której tak naprawdę nie wiadomo, kto jest kim.

Zobacz wideo: Łukasz Palkowski zdradza swój przepis na sukces!

x-news

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?