Gwiazdy

Podczas Balu Fundacji TVN zebrano ogromną kwotę. "W tym roku cel jest bardzo jasny"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Relacja z Balu Fundacji TVN
Relacja z Balu Fundacji TVNDzień Dobry TVN Online
wideo 2/4

Bal Fundacji TVN wrócił po trzyletniej przerwie. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych charytatywnych wydarzeń. W trakcie tegorocznej gali zebrano blisko 5 milionów złotych.

Bal Fundacji TVN

W tym roku Bal Fundacji TVN został zorganizowany po raz 11. Przez ostatnie lata wydarzenie nie odbywało się ze względu na pandemię koronawirusa. - Zawsze te spotkania i bale charytatywne to są wyjątkowe wydarzenia, na które człowiek czeka wiele tygodni, bo zazwyczaj dowiaduje się w okresie wakacyjnym, że bal się odbędzie. Faktycznie po tej przerwie z takim większym podekscytowaniem się wraca. Tu się dzisiaj będą działy magiczne rzeczy - powiedziała Paulina Krupińska-Karpiel.

Gwiazdy z przyjemnością wspierają Fundację TVN swoją obecnością. - To jest niesamowity moment, niesamowici ludzie, ale też i cel, który jest niezwykle potrzebny. Cieszymy się, że właśnie tak można się w tym roku spotkać - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Zbiórka na Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

W tym roku środki, które zostały zebrane w trakcie Balu Fundacji TVN zostaną przekazane na Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

- Bal, który jest po latach pandemii, bal, który jest w atmosferze okrutnej wojny, która się dzieje za naszą granicą, ale właśnie dlatego myślę, że jest tak ważny. Jest ważny, ponieważ my się spotykamy tu w konkretnym celu. My się tu spotykamy po to, żeby zbierać pieniądze na fundację. W tym roku cel jest bardzo jasny, jest to Centrum Psychiatrii Dziecięcej - powiedziała Kasia Kieli.

Wsparcie dzieci i młodzieży w walce o zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne. Goście podkreślali, że ostatnie dwa lata obnażyły opiekę systemową w zakresie psychiatrii.

- Jest w tragicznej sytuacji. To bardzo dobry wybór fundacji, żeby właśnie tam skierować swoje środki - zaznaczyła Rozenek-Majdan.

Natomiast Paulina Krupińska-Karpiel dodała: "Od wielu, wielu lat już mamy dzwonek alarmowy, bo psychiatria i psychologia dziecięca bardzo, ale to bardzo kuleje. Zawsze jest za mało łóżek, za mało miejsc, gdzie dzieci mogą dostać pomoc. Jest obecnie wielki kryzys jeśli chodzi o liczebność specjalistów, którzy zajmują się tą profesją".

Bal Fundacji TVN 2022. Ile pieniędzy udało się zebrać?

Podczas tegorocznej gali na konto Fundacji TVN wpłynęło 2,9 miliona złotych. Do tego dochodzą inne darowizny. Tym samym w czasie 11. charytatywnego Balu Fundacji TVN udało się zebrać blisko 5 milionów złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości