Gwiazdy

Austin Butler w roli Elvisa. "Cały czas ćwiczył, bez końca"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Elvis wiecznie żywy
Elvis wiecznie żywyDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Świat zachwyca się Austinem Butlerem, który w filmie "Elvis" wcielił się w główną postać. Na ekranie widać doskonale, że aktor jest stworzony do tej roli. O jego kreacji i przyszłości w świecie filmu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Austin Butler w roli Elvisa

"Elvis" to film, na który wszyscy czekali. W tytułową postać wciela się Austin Butler, który zachwycił międzynarodową publiczność. Jego grą jest także zachwycony reżyser Baz Luhrmann, który opowiedział Ani Wendzikowskiej, jak doszło do zaangażowania w produkcję młodego aktora: "Austin przyznał, że stracił mamę w tym samym wieku, co Elvis. Wysłał mi swoje pierwsze nagranie. On uważa, że było złe. W tym nagraniu ma koszmar o swojej matce i schodzi na dół w nocy, żeby zagrać na pianinie. W tej grze wyrzuca z siebie wszystkie swoje emocje. To nagranie przesłał mi agent Austina. Obejrzałem to i stwierdziłem: 'nie wiem o co chodzi, ale muszę poznać tego chłopaka'. Kiedy przyszedł na nasze pierwsze spotkanie, od tego momentu stał się Elvisem. Przez cały okres pandemii on żył w skórze Elvisa, przez dwa lata. Cały czas ćwiczył, bez końca".

Agnieszka Woźniak-Starak podkreśliła, że to, co robił na ekranie Austin Butler jest magiczne i wręcz urodził się, żeby odegrać tę rolę.

"Elvis" - jak Austin Butler przygotowywał się do roli?

Austin Butler miał wielkie wyzwanie przed sobą, ponieważ Elvis był niezwykle charakterystyczną postacią. Dostępnych jest wiele filmów, piosenek i zdjęć, które kształtują obraz gwiazdy w świadomości ludzi.

- On zresztą mi opowiadał jak mocno to było stresujące, że nie spał nocami. Budził się o czwartej nad ranem i zastanawiał się, czy on w ogóle to udźwignie - powiedziała Anna Wendzikowska.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości