Film "Elivis" już w kinach. "Historia prawdziwa, genialnie i kreatywnie opowiedziana"

Autor:
Nastazja
Bloch
Austin Butler zagrał Elvisa.

Na ten film z niecierpliwością oczekiwali fani muzyki i Elvisa Presleya. Nareszcie nadszedł wielki dzień. 24 czerwca do kin trafiła produkcja "Elvis". Czego możemy się spodziewać? To barwna ilustracja kariery "Króla Rock and Rolla" oraz nieco ciemniejsze kulisy jego życia prywatnego.

Film "Elvis" już w kinach

Elvis Presley był jedną z najważniejszych ikon popkultury XX wieku. Jego twórczość miała ogromny wpływ na trendy muzyczne, a jego samego bardzo szybko mianowano "Królem Rock and Rolla". Kolorowy świat sceny, a także zakulisową, drugą stronę medalu Baza Luhrmann przedstawił w filmie "Elivs".

- "To historia relacji Elvisa i Pułkownika Parkera (…). Historia prawdziwa, genialnie i kreatywnie opowiedziana przez Baza [Luhrmanna], który jako jedyny mógł ukazać to w sposób tak wyjątkowy i artystyczny (…). Jako reżyser włożył w film serce i duszę. Austin Butler jest niesamowity. Tom Hanks naprawdę był Pułkownikiem Parkerem” – powiedziała Priscilla Presley, żona muzyka.

Czego zatem możemy spodziewać się po tej produkcji? Elvis to nakręcony z rozmachem wielkoekranowy spektakl produkcji Warner Bros. Pictures w reżyserii wizjonerskiego Baza Luhrmanna. Produkcja ta to biograficzne spojrzenie na życie i twórczość jednego z najpopularniejszych muzyków - Elvisa Presleya. W dramacie poznajemy nie tylko to, co przez lata widać było w świetle reflektorów. To także historia o relacji z managerem "Pułkownikiem" Tomem Parkerem, a także spojrzenie na sylwetkę Priscilli Presley, która była jedną z najbardziej znaczących osób w życiu Elvisa.

"Elvis" - doborowa obsada

Luhrmann postarał się o najlepszą obsadę. W rolę główną wciela się niepowtarzalny Austin Butler, zaś managera zagrał dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks. W filmie występują również Helen Thomson jako matka Elvisa, Richard Roxburgh jako ojciec Elvisa oraz DeJonge jako Priscilla. Ponadto zobaczyć możemy także: Luke Bracey, Natasha Bassett, David Wenham. W rolach innych słynnych muzyków reżyser obsadził wokalistkę i autorkę piosenek Yolę jako Siostrę Rosettę Tharpe, modela Altona Masona jako Little Richarda, pochodzącego z Austin w Teksasie Gary’ego Clarka Jr. w roli Arthura Crudupa i artystkę Shonkę Dukureh jako Willie Mae "Big Mamę" Thornton.

Co o filmie "Elvis" mówią gwiazdy?

Na przedpremierowym pokazie pojawiło się wiele gwiazd. Co myślą o produkcji? Daria Ładocha w mediach społecznościowych przyznała – "Opinie o filmie są różne. Mi spodobało się zupełnie inne przedstawieniem tej postaci, niż się spodziewałam. Bardzo mocno w filmie zaakcentowany jest fakt, że każda sława ma swoją cenę. Wybory, których w życiu dokonujemy w mikroskali w życiu, tak popularnej osoby urastają do skali makro. Bo spełnianie swoich marzeń na arenie międzynarodowej wiąże się z ogromnym wysiłkiem i mega dużo kosztuje. Jego kosztowało miłość życia, zaufanie do siebie i świata, który stworzył oraz życie. W sumie nic czego wcześniej byśmy nie wiedzieli. A jednak dla paru scen warto się wybrać. Nic nie jest jednoznacznie ani jednowymiarowe. I tym razem - mimo wielkiego sukcesu Elvisa - trawa nie była dla mnie zieleńsza po drugiej stronie".

Swoją reakcją podzieliła się również Anna Dec: "Słuchałam, uwielbiałam w ogóle oglądać jego filmy jako dziewczynka. Był trochę takim uosobieniem tej męskiej charyzmy, wrażliwości i takiego spojrzenia, które chciałam widzieć w mężczyźnie, który by mi się podobał. Chciałam, żeby mężczyzna, który mi się podoba, patrzył na mnie jak Elvis".

Choć życie i twórczość Elvisa były wystawione na ocenę opinii publicznej, film pokazuje to, o czym większość z nas nie wie - cenę wielkiej kariery.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Lia Toby / Contributor/ Getty Images

Pozostałe wiadomości