Wzruszające przemówienie na gali rozdania Oscarów. "Widzicie przed sobą otwarcie queerową i latynoską kobietę"

Autor:
Patrycja
Sibilska
Oscarowa noc za nami. Do kogo powędrowały statuetki?
Oscarowa noc za nami. Do kogo powędrowały statuetki?Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Ariana DeBose dołączyła do grona aktorek uhonorowanych Oscarem. Wyróżnienie otrzymała za drugoplanową rolę Anity w musicalu "West Side Story" w reżyserii Stevena Spielberga. Artystka w swoim przemówieniu zwróciła się do środowiska osób LGBT. Mateusz Hładki przybliżył w programie Dzień Dobry TVN ten wyjątkowy moment, cytując jej słowa. Co powiedziała Ariana DeBose podczas oscarowej gali?

Ariana DeBose - Oscary 2022

Ariana DeBose zagrała Anitę w filmie "West Side Story" Stevena Spielberga i właśnie za tę rolę dostała Oscara. Zwyciężczyni jest pierwszą, wyoutowaną reprezentantką społeczności LGBT, która otrzymała nagrodę Akademii Filmowej.

To zaszczytne wyróżnienie ma podwójne znaczenie, bowiem Ariana DeBose i Rita Moreno są pierwszą parą aktorek, które zdobyły Oscara za tę samą rolę. Moreno otrzymała statuetkę w 1961 roku, De Bose 51 lat później.

Wzruszające przemówienie Ariany DeBose

- Ariana DeBose jest pierwszą aktorką w historii, która w momencie kiedy odbiera Oskara jest wyoutowana - mówił Mateusz Hładki.

Ariana okazała wsparcie dla środowiska LGBT, zwracając się do jego przedstawicieli słowami:

Widzicie przed sobą otwarcie queerową i latynoską kobietę, która swoją siłę w życiu odnalazła dzięki sztuce. Każdemu, kto kiedykolwiek kwestionował twoja tożsamość, albo odnajdywał się w niedookreślonych przestrzeniach, obiecuję: to jest dla nas miejsce

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości