Anja Rubik startuje z nowym projektem i walczy o tolerancję. "Edukacja seksualna jest o nas i dla nas"

Anja Rubik o wolności, równości i solidarności
Anja Rubik przygotowuje się do specjalnej akcji "Wolność, równość, tolerancja", która została przygotowana we współpracy z fundacją SEXED.PL oraz polską edycją magazynu "Vogue". Wszystko to w ramach 14. Mastercard OFF CAMERA, który odbędzie już na początku września. Modelka opowiedziała w Dzień Dobry TVN o kulisach tego niezwykłego wydarzenia.

"Wolność, równość, tolerancja"

Rzeczywistość społeczna, polityczna i obyczajowa w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Systemowa homofobia, uprzedzenia dojmująco obecne w codziennym życiu i strach, jaki towarzyszy przedstawicielom wszelkiej maści mniejszości, odbijają się na samopoczuciu i psychice już nie tylko jednostek, ale zbiorowości. Specjalna sekcja Festiwalu ma rozprawić się z brakiem tolerancji i podziałem na lepszych i gorszych, a także podważać same normy kulturowe regulujące szkodliwe i wykluczające zasady "normalności".

- Filmy pomagają nam zrozumieć świat, w którym żyjemy. Są najlepszym sposobem, byśmy budowali empatię dla osób, które są inne, niż my. Te osobiste historie najlepiej nas poruszają. Po projekcjach filmów będą rozmowy prowadzone przez naszą seksuolożkę i psycholożkę i osobę z portalu Vogue.pl - powiedziała Anja Rubik.

- Chcemy zachęcić do empatii, żeby ludzie zaczęli się lepiej rozumieć i szanować. Żebyśmy zrozumieli, że seksualność nas łączy, a nie dzieli. Ważne, żebyśmy walczyli też o edukację seksualną - dodała.

Projekt SEXED.PL x INSIDE OUT

Modelka w rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak zapowiedziała jeszcze jedną akcję, w którą postanowiła się zaangażować. W ramach współpracy z globalną inicjatywą Inside Out Project, zapoczątkowaną przez francuskiego artystę JR, wydrukowane zostaną setki wielkoformatowych zdjęć, które staną się częścią ogromnej instalacji w przestrzeni publicznej w samym centrum Warszawy.

- Będziemy tworzyć potężną instalacją artystyczną z osobami, które zgadzają się z manifestem, że edukacja seksualna jest o nas i dla nas - zapowiedziała Anja Rubik.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Reporter: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości