#SEXEDPL

    #SEXEDPL

    Anja Rubik to jedna z najbardziej znanych modelek na świecie. Jednak pokazy na wybiegu i sesje zdjęciowe to dla niej za mało. W 2018 roku piękna Polka wydała książkę "#SEXEDPL", angażując się tym samym w edukację seksualną młodzieży. Z okazji 37 urodzin przypominamy początki jej kariery.

    ...ani infekcje przekazywane drogą płciową. Anja Rubik wydała podręcznik o seksie. Są to otwarte, pozbawione pruderii rozmowy o seksie. Rozmówcami Anji są bohaterowie kampanii edukacyjnej SEXEDPL, która w październiku zeszłego roku wywołała wiele emocji. Modelka uważa, że w Polsce temat seksu jest demonizowany. Rodzice wstydzą się rozmawiać o seksie ze swoimi dziećmi. W związku z premierą książki, Anja Rubik otwiera również szkołę #SEXEDPL. Będą to 4 dni warsztatów z psychologami, seksuologami i nie tylko. Zapraszamy!

    Reżyserka Małgorzata Szumowska to jedna z twarzy kampanii Anji Rubik #SEXEDPL. W materiale stworzonym na potrzeby kampanii cytuje fragmenty obowiązującego obecnie w szkołach podręcznika do wychowania do życia w rodzinie. "Dla wielu młodych ludzi masturbacja jest problemem. Przyznają, że czują się z tym źle i chcieliby umieć się od niej powstrzymać" - czyta. "Tymczasem masturbacja jest czymś jak najbardziej naturalnym" - kontruje Szumowska. Jak według niej powinna wyglądać edukacja seksualna? Czy rozmawia ze swoim synem o seksie? Kto powinien edukować: szkoła czy rodzice? A może jedno i drugie? Z Małgorzatą Szumowską spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

    Temat edukacji seksualnej w Polsce, zdaniem topmodelki Anji Rubik, wciąż jest tematem tabu. Dlatego modelka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zainicjowała projekt #SEXEDPL. Dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu opowiedziała o tym projekcie i o znanych osobach, które się w ten projekt zaangażowały. Czy nie obawia się zarzutu, że nie wie, jak edukować dzieci, skoro sama ich nie ma? Czy szkoła powinna prowadzić zajęcia z edukacji seksualnej? Co Ania Rubik myśli o podręcznikach do zajęć "wychowania w rodzinie?"? Czy zamierza kandydować w wyborach do polskiego parlamentu?