Gwiazdy

Zgadniesz, kto namalował ten obraz? Angelina Jolie sprzedała go za rekordową sumę

Gwiazdy


Pochodzące z czasów II wojny światowej dzieło zostało sprzedane 1 marca przez fundację Jolie Family Collection. Należący wcześniej do Angeliny Jolie obraz osiągnął na aukcji zawrotną sumę i tym samym pobił dotychczasowy rekord. Kto jest jego autorem? Nazwisko może mocno zdziwić.

Angelina Jolie sprzedaje prezent od Brada Pitta

Jak podaje CNN, tajemniczy obraz miał być prezentem dla Angeliny Jolie od Brada Pitta. Aktor podarował go byłej żonie w 2011 r. Gwiazdor podobno kupił go od znanego handlarza antykami - M.S. Rau. Co ciekawe, dzieło należało wcześniej do samego Franklina D. Roosevelta. Prezydent otrzymał je w 1943 r. na konferencji w Casablance z rąk samego autora. Wiecie już, o kogo może chodzić?

Kto jest autorem "Wieży meczetu Koutoubia"?

Obraz namalował ówczesny premier Zjednoczonego Królestwa - Winston Churchill. Nie każdy wie, że ten wytrawny polityk spełniał się również jako malarz. Sprzedane przez Angelinę Jolie dzieło jest jedynym z czasów II wojny światowej, jakie namalował. Nosi tytuł "Wieża meczetu Koutoubia". Oprócz samej wieży na pejzażu uchwycono zachód słońca w Marrakeszu.

Dzieło sprzedano za zawrotną sumę niemal 8,3 mln funtów (tj. 11,5 mln dolarów). Tym samym stało się ono najdroższą pracą Winstona Churchilla, jaką sprzedano na aukcji. Ostateczna kwota trzykrotnie przekroczyła wycenę (oscylującą na poziomie 2,5 mln funtów). Wcześniejszym "najlepszym wynikiem" była cena o wysokości 1,7 mln funtów, którą zapłacono za obraz premiera w 2014 r., na aukcji w londyńskim Sotheby's.

Zobacz też:

"Żona by mnie zabiła" - czego George Clooney nie może robić w domu?

Natalia Siwiec w ogniu krytyki. "Mia nie ma normalnego życia"

Dorota Wellman świętuje urodziny. "Mam 60 lat, ale mam to w d... centralnie"

Autor: Ola Lipecka

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości