Winston Churchill

    Winston Churchill

    Kristin Scott Thomas to brytyjska aktorka, której między narodową sławę przyniósł film "Cztery wesela i pogrzeb". W filmie „Czas mroku" zagrała żonę Winstona Churchilla. Dlaczego miała obawy przed przyjęciem tej roli? Jak się przygotowywała do bycia Clementine Churchill? Jak jej się współpracowało z odtwórcą głównej roli Garym Oldmanem? Z aktorką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

    W filmie "Czas mroku" Gary Oldman wcielił się w postać premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla. Za rolę otrzymał swój pierwszy Złoty Glob i pierwszą nominację do Oscara. Czy ma szansę na nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej? Kto z nim rywalizuje o Oscara? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z naszą dziennikarką Anną Wendzikowską.

    W Dzień Dobry TVN z przedstawicielami dwóch pokoleń: profesorem Szewachem Weissem oraz historykiem Szymonem Pawlakiem wspominaliśmy postać Jana Karskiego. Czy Karski był znany w Izraelu? Czy Polaków interesuje postać polskiego kuriera i emisariusza? Jak Winston Churchill zareagował na informacje o Holokauście, które przekazał mu Karski?