Gwiazdy

Świat usłyszał o Amelce, gdy zaśpiewała w ukraińskim schronie "Mam tę moc". Obecnie występuje z Natalią Lesz

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Niezwykła współpraca Natalii i Amelii
Niezwykła współpraca Natalii i AmeliiDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Michał Rusinek napisał tekst, Urszula Borkowska skomponowała muzykę, a Natalia Lesz zaśpiewała - tak powstała niezwykła płyta "Piosenki domowe". I choć na krążku znajdziemy 16 utworów dedykowanych dzieciom, musimy przyznać, że te wpadają w ucho także starszym słuchaczom. Na naszej scenie wokalistka zaśpiewała wraz z 8-letnią Amelią Anisovych. Posłuchajcie piosenki "Coś".

Natalia Lesz i Amelka – jak doszło do współpracy?

Płyta "Piosenki domowe" to najnowszy projekt Natalii Lesz, który scala jej dwie ścieżki zawodowe, czyli aktorstwo i muzykę. Łączy też pokolenia, bo to rozrywka i zabawa edukacyjna dla każdego od lat 2 do 102! Jego pomysłodawczynią jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać "Wierszyki domowe" Michała Rusinka do muzycznej podróży po domowych zakamarkach.

- Przez ostatni rok powstawał projekt wyjątkowy. Są to opracowania muzyczne wierszy dla dzieci Michała Rusinka, z książki: "Wierszyki domowe". Tak jak Michał ma nietuzinkowe piórko, tak wydaje mi się, że opracowanie muzyczne też jest nietuzinkowe. Urszula Borkowska napisała muzykę i zaaranżowała utwory. Wydaje mi się, że brakowało i brakuje takiej poezji dziecięcej, która byłaby wzruszająca, inteligentna, zabawna. Ja jako mama narzekałam na to, że nie mam co mojej córce puszczać, czego ja też bym z chęcią słuchała - powiedziała Natalia.

Natalia Lesz współpracowała także z Amelią Anisovych - ośmioletnią dziewczynką, która zasłynęła tym, że w kijowskim schronie, podczas ataków Rosji na Ukrainę zaśpiewała fragment słynnej piosenki z Krainy lodu.

- Ania Grabowska, która dzisiaj też tu z nami jest, opiekuje się muzycznie Amelką i też koordynowała ten projekt z wierszami Michała Rusinka i tak się poznałyśmy. A ponieważ powstały ukraińskie przekłady do każdej z piosenek, poetka ukraińska, Natalia Bolszenko zrobiła piękne przekłady i wydawca zdecydował, że zaproszenie Amelki do tego projektu byłoby czymś fajnym - dodała aktorka i wokalistka.

Natalia Lesz i Amelia na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Natalia Lesz i Amelia zaśpiewały piosenkę "Coś". O czym opowiada utwór?

- Piosenka opowiada o nie do końca zdefiniowanym przedmiocie, który każdy z nas w domu posiada. Ten przedmiot nie jest nazwany, więc może być czymkolwiek. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni – powiedziała Natalia.

Natalia Lesz & Amelia Anisovych w piosence „Coś”
Natalia Lesz & Amelia Anisovych w piosence „Coś” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości