Festiwal "Albertiana". Dlaczego jest taki wyjątkowy?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Co się dzieje tuż przed spektaklem
Co się dzieje tuż przed spektaklemDzień Dobry TVN
wideo 2/5

"Albertiana" to niezwykły festiwal teatralny. W jego ramach na scenie występują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Dlaczego jeszcze jest taki wyjątkowy? Kto go organizuje? Dowiecie się tego z naszego materiału.

"Albertiana". Co warto wiedzieć o festiwalu?

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Albertiana" organizowany jest przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację "Mimo Wszystko", którą prowadzi aktorka Anna Dymna. - Ten festiwal niesie przede wszystkim radość i normalność. Teraz jest taki ciężki czas [...] pełen nienawiści, agresji, nieszczęść, wojny, wirusów, a to jest takie miejsce, które jest niezmienne. Jak tu przychodzę, to czuję, że jestem potrzebna, jestem wypełniona jakąś radością i miłością, która zawsze jest taka sama, co roku [...], tutaj wiem, że człowiek tak bardzo potrzebuje człowieka - powiedziała Anna Dymna.

Niepełnosprawność

Radio, w którym słabość została przekuta w moc
Radio, w którym słabość została przekuta w moc Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Podczas festiwalu na scenie zaprezentują się najlepsze zespoły z całej Polski. Dodatkowo podczas imprezy zostanie wręczony Medal św. Brata Alberta. W tym roku to wyróżnienie otrzyma aktorka Joanna Kulig.

Joanna Kulig o współpracy z Fundacją Anny Dymnej

- To był w ogóle pierwszy festiwal, to było wykonywanie "Hymnu miłość" Abela Korzeniowskiego, [...], byłam naprawdę wzruszona, a później, towarzyszę Ani zawsze, i też chciałbym jej złożyć życzenia, bo jest to 20-lecie Fundacji "Mimo wszystko" [...], podziwiam ją z całego serca za to, co robi, jaką jest aktorką - powiedziała Joanna Kulig.

Aktorka również wystąpi w spektaklu. Obok niej na scenie pojawi się Grzegorz Turnau. Co wspólnie wykonają? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości