Agata Buzek i Jacek Braciak wystąpili w teledysku Muńka Staszczyka!

Po zawieszeniu działalności zespołu T.Love, Muniek Staszczyk wraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego jego nowy album, którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. Premiera singla odbyła się 3 czerwca - dzień przed rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 roku. W teledysku wystąpili Agata Buzek i Jacek Braciak.
 • Nowy album Muńka Staszczyka
  • Piosenka "Pola" - w teledysku wystąpili Agata Buzek i Jace Braciak
   • Muniek Staszczyk i jego wspomnienia po 1989 roku

    Zobacz też: 

    Koncert "Wsłuchiwać się w Papieża". Mija 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

    Nowy album Muńka Staszczyka

    Grupa T.Love zawiesiła swoją działalność, ale Muniek Staszczyk nie! Teraz powraca w nowej solowej odsłonie. „Pola” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego solowy album Muńka "Syn miasta" którego premiera jest zaplanowana na październik 2019 roku. Premiera singla i teledysku odbyła się w poniedziałek 3 czerwca - dzień przed rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 roku. Data ta nie została wybrana przypadkowo - ma symboliczny wydźwięk.

    Piosenka "Pola" - w teledysku wystąpili Agata Buzek i Jace Braciak

    Autorem scenariusza i reżyserem teledysku do piosenki "Pola" jest Katarzyna Sawicka. Tytułową rolę Poli zagrała Agata Buzek, na ekranie można zobaczyć też Jacka Braciaka.

    To piosenka o polskim stanie umysłu. O naszym smutku. Politycy, macherzy, zabrali nam zdrową normalną radość. To zostało ograbione. Piosenka jest o miłości, o dziewczynie (...) - mówił Muniek Staszczyk w studiu Dzień Dobry TVN.
    Wiadomo, że w wielu krajach są podziały. Ale jak tak patrzymy na nasz kraj, to jest trochę smutne. Politycy zabrali nam radość, wspólnotę...

    Więcej: Tadeusz Mazowiecki. Jaki był prywatnie pierwszy premier III Rzeczypospolitej?

    Wspomnienia Muńka Staszczyka z 1989 roku

    Muniek Staszczyk pamięta jak 4 czerwca 1989 roku świętował wybory:

    Daliśmy komunie takiego łupnia! Nikt tego się nie spodziewał. Świętowaliśmy na Żoliborzu, bo moja żona Marta żoliborzanką jest (...) Wiedziałem wtedy, że w lipcu wyjadę do Anglii. Dostałem zaproszenie od siostry mojego kumpla, potem upokarzająca rozmowa w ambasadzie, na szczęście znałem język (...) i wyjazd do Londynu - opowiadał Muniek Staszczyk.

    Kiedy Muniek był w Londynie, kupował gazety i kserował artykuły dotyczące upadku murów w całej Europie Wschodniej.

    Pamiętam, że wróciłem do Polski tego dnia, kiedy rozstrzelano Ceausescu (...) Pamiętam, że byliśmy ciekawi, jak wyglądają te Saksy. Wszyscy byliśmy ciekawi, jak tam jest. 'A w sumie tak samo, ale jest inna atmosfera.' Potem zrobiliśmy płytę "Pocisk miłości".
    Wiadomo, że wtedy popełnialiśmy błędy, ale ci ludzie, którzy nie żyli w tamtych czasach, mądrzą się (...) natomiast ja ten czas oceniam na plus, mimo tego że powiedziałem, że politycy nas ograbili, bo tak jest. Ludzie żyją teraz w osobnych bańkach, i nikt z tej bańki nie chce wyjść. Na przykład ktoś ma bańkę totalnie konserwatywną, ktoś inny totalnie lewicową (...) Nie ma opcji, żeby wyjść w tych baniek i w jakiś sposób ze sobą pogadać. Ja jestem człowiekiem dialogu - podsumował Muniek Staszczyk.
    podziel się:

    Pozostałe wiadomości

    Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
    Materiał promocyjny

    Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

    Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
    Materiał promocyjny

    Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla