Gwiazdy

Adam Małysz o karierze skoczka i rodzinie. Czy jest gotowy na bycie dziadkiem?

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Marta Buchla, Damian Michałowski
Adam Małysz o rodzinie, skokach i popularności

Adam Małysz tuż przed startem sezonu skoków narciarskich zabrał widzów Dzień Dobry TVN na szczyt skoczni w Wiśle. Opowiedział także o swojej sportowej karierze, ogromnych sukcesach i związanej z tym popularności. Nie zabrakło wątków rodzinnych związanych z żoną, córką i zięciem.

Adam Małysz o swojej karierze

Adam Małysz zdradził, że odpychając się od belki startowej lepiej, żeby skoczek nie analizował za wiele. Jego zdaniem taki skok powinien być wykonywany z automatu. Oprócz tego w rozmowie z Damianem Michałowskim omówił kilka faktów na swój temat. Okazuje się, że nigdy nie zgolił swojego wąsa, a słynną bułkę z bananem jadł, kiedy nie chciał przybrać na wadze, ale jednocześnie mieć dużo energii.

- Powiem szczerze, że to jest dobre. Polecam. Zawsze mówię dzieciom, że do szkoły zamiast szyneczki wziąć sobie bułkę z bananem - zdradził skoczek.

Adam Małysz wyznał, że nie spodziewał się aż takiego sukcesu na skoczni. Stał się żywą legendą, powstał nawet o nim program "Małyshowmania", który będzie można oglądać wkrótce w telewizji TVN.

- Jako nastolatek oczywiście marzyłem, żeby wygrać Puchar Świata, a to, że wygram w ogóle całą edycję i Kryształową Kulę, to nikt nie jest w stanie tego przewidzieć i nawet o tym nie marzyłem - przyznał Adam Małysz.

Adam Małysz o rodzinie

Kolejnym bardzo ważnym miejscem w Wiśle jest Galeria Trofeów Adama Małysza. To tam znajdują się aż cztery Kryształowe Kule. Skoczek zdradził, że są potwornie ciężkie i trudno było mu je utrzymać w jednej ręce. Dzisiaj, kiedy na nie patrzy, kręci mu się łezka w oku. Skakał przez 27 lat, a wzruszają go momenty, w których triumfują dzisiaj skoczkowie.

Adam Małysz w pewnym momencie chciał zakończyć karierę, bo nie miał pieniędzy, żeby utrzymać rodzinę. Jednak z pomocą bliskich udało mu się ją kontynuować. Dzisiaj jest już teściem, a męża córki traktuje jak syna. W rozmowie z Damianem Michałowskim zdradził, czy jest gotowy na bycie dziadkiem.

- Powiem szczerze, że z żoną rozmawialiśmy, że jakbyśmy wzięli wnuka na wakacje, to byśmy wyglądali jak rodzice - zażartował Adam Małysz.

Dzisiaj, choć zimą nadal jest bardzo zajęty, ma zdecydowanie więcej czasu dla najbliższych niż wtedy, gdy skakał.

Od 20 listopada będzie można oglądać skoki narciarskie na antenach TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Sprawdź aktualny terminarz skoków.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Marta Buchla, Damian Michałowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości