Gwiazdy

Kulisy 75. Festiwalu Filmowego w Cannes. "Nawiązaliśmy do tego, co się dzieje w życiu"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Anna Kowalska
Agnieszka Holland o 75. Festiwalu Filmowym w Cannes
Agnieszka Holland o 75. Festiwalu Filmowym w Cannes Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Oczy wszystkich miłośników kinematografii zwrócone są w kierunku Cannes, a wszystko to za sprawą jubileuszowej edycji słynnego festiwalu filmowego. Lazurowe Wybrzeże przyciągnęło gwiazdy z całego świata. Na czerwonym dywanie pojawili się również polscy artyści. W Dzień Dobry TVN reżyserka Agnieszka Holland i aktorka Natalia Janoszek opowiedziały o emocjach związanych z tegorocznym świętem filmu.

Agnieszka Holland o 75. Festiwalu Filmowym w Cannes

Uroczysta ceremonia otwarcia 95. Festiwalu Filmowego w Cannes odbyła się 17 maja 2022 roku. Organizatorzy zadbali o to, by wydarzenie na długo zapisało się w pamięci gości. W geście solidarności z Ukrainą postanowili uświetnić galę przemówieniem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Nie umknęło to uwadze przybywających na festiwal gwiazd.

- Dobrze, że nawiązaliśmy do tego, co się dzieje w życiu i kino nie jest pływającą w jakiejś przestrzeni komercji i snobizmu wyspą, jak to było w wypadku Oscarów (...). Myślę, że ten festiwal do końca będzie borykał się z chęcią znalezienia równowagi między sztuką a życiem, między polityką a odpowiedzialnością - oceniła Agnieszka Holland. Dodała też, że ze względu na trudną sytuację naszych wschodnich sąsiadów, tegoroczne święto filmu niesie za sobą wiele skrajnych emocji.

- To będzie na pewno taki przełomowy festiwal w pewnym sensie - stwierdziła uznana reżyserka.

Natalia Janoszek na Festiwalu Filmowym w Cannes

Na czerwonym dywanie w Cannes nie zabrakło światowej sławy gwiazd, które znamy ze szklanego ekranu. W znamienitym gronie po raz kolejny znalazła się Natalia Janoszek. Aktorka z właściwą sobie szczerością przyznała, że słynny festiwal filmowy odegrał w jej życiu ważną rolę.

- Pierwszy raz, kiedy tutaj przyjechałam, jeszcze nie grałam w filmach, byłam na studiach (...). Pamiętam, że oglądałam to, co się dzieje i powiedziałam sobie, że też pójdę tym czerwonym dywanem pewnego dnia. Tak też się stało i to jest wspaniałe (...). Cannes jest dla mnie takie wyjątkowe, bo pokazuje mi, że jesteśmy w stanie osiągać swoje cele - wyjaśniła artystka w rozmowie z reporterką Anną Kowalską.

Natalia Janoszek podbiła Bollywood, teraz czas na Europę. Zobacz wideo:

Natalia Janoszek podbiła Bollywood, teraz czas na Europę
Natalia Janoszek podbiła Bollywood, teraz czas na Europę Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości