Gwiazdy

  Gwiazdy

  Za nami kolejny, pełen emocji odcinek "Agenta". Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy uczestników programu: prezentera Huberta Urbańskiego, blogerkę Tamarę Gonzalez Pereę i aktora Antoniego Królikowskiego. Kto z nich jest agentem? Podobno dobry agent powinien skrzętnie ukrywać emocje, być typem obserwatora nie uczestnika... Kogo typujecie? ;)

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy trójkę byłych uczestników "You Can Dance" - Briana Poniatowskiego, Mateusza Sobecko i Natalię Madejczyk. Co program zmienił w ich życiu? Czy sam udział w YCD daje gwarancję na taneczną karierę? Co trzeba zrobić, by żyć z tańca?

  Ich muzykę mogliście usłyszeć w serialu "Aż po sufit". Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła grupa Isle of Love z piosenką "Dom jest", która zapowiada ich debiutancki album. Posłuchajcie tego brzmienia. Podoba się Wam?

  Ula Chincz spotkała się z włoskim piosenkarzem, zwycięzcą trzeciej edycji programu X-Fator, Marco Mengonim. Marco, czyli to taki odpowiednik naszego Dawida Podsiadło, zdradził Uli, że miał bardzo samotne dzieciństwo i był nieśmiały. Opowiedział jej też o tym, kiedy do głowy przychodzą mu najlepsze pomysły, jak radzi sobie z lękiem wysokości i czy chciałby, by jego polscy fani przygotowali dla niego niespodziankę urodzinową, gdy będzie w Warszawie.

  Głos Darii Zawiałow zachwycił wielu widzów programu X Factor. Obecnie wokalistka pracuje nad swoją pierwszą płytą. Na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowała utwór „Malinowy Chruśniak” zapowiadający album.

  Rozpoczyna się 69. Festiwal filmowy w Cannes. Czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji konkursu? Jaki film otworzy festiwal? I kto ma największą szansę na Złotą Palmę? O święcie kina w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Co słychać u byłego jurora "Mam Talent" Roberta Kozyry? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Robert przyznał, że obecnie ma więcej czasu dla siebie, od czasu do czasu produkuje też piosenki. Na czym konkretnie polega ta praca? Co robi w Londynie? i jak to się stało, że zajął się biżuterią?

  W ramach projektu Legendy Polskie Tomasz Bagiński wyreżyserował dwa krótkometrażowe filmy: Smok i Twardowsky. Są to znane wszystkim historie ze współczesnym zabarwieniem. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z reżyserem i Anną Iller, aby zapytać o szczegóły projektu, którego producentem jest Allegro.

  Tomasz Karolak oświadczył się swojej długoletniej partnerce Violi Kołakowskiej. Zobaczcie, w jakich okolicznościach do tego doszło.

  Anja Rubik wystąpiła w teledysku do utworu Mary Komasy. Wideoklip został pokazany ostatniego dnia Festiwalu Netia Off Camera. Przez wielu może zostać uznany za bulwersujący, ponieważ obie Panie pokazują się w nim nago. O pracy nad projektem Anja i Mary powiedziały dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Czy w dzisiejszych czasach artystom łatwo o niezależność? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała o to Bartłomieja Topę, Anję Rubik, Dariusza Gajewskiego, Dawida Wolińskiego i Dominikę Kulczyk.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła francuska piosenkarka Imany. Wykonała utwór "There were tears" promujący minialbum o tym samym tytule. Inspiracją do powstania tej piosenki był Nelson Mandela.

  Jean Michel Jarre jest kompozytorem, producentem, ale przede wszystkim performerem. Jego koncerty słyną z dużej ilości świateł, sztucznych ogni i laserów. O inspiracjach, sentymencie do Polski i spotkaniu z Janem Pawłem II powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Gabi Drzewieckiej. Dowiedzieliśmy się również, czego nauczył go dziadek.

  Anja Rubik zagrała w teledysku do piosenki Mary Komasy zatytułowanej "Lost me". Klip wyreżyserował Jan Komasa. Premiera klipu była atrakcją gali zamknięcia 9. edycji krakowskiego festiwalu NETIA OFF CAMERA. Anja i Mary spotkały się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim. Powiedziały o początkach swojej znajomości i teledysku, który przez wielu może zostać uznany za skandalizujący. Dlaczego zdecydowały się na pokazanie w nim nagości?

  W zwiastunie czwartego sezonu znanego amerykańskiego serialu "House of Cards" została wykorzystana muzyka z płyty nagranej w 2011 r. przez czołową polską orkiestrę kameralną Aukso. Album zawiera repertuar Krzysztofa Pendereckiego i inspirowane jego twórczością kompozycje Jonny'ego Greenwooda. O to, jak Amerykanie wpadli na trop tej muzyki zapytaliśmy goszczącego w Dzień Dobry TVN dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michała Merczyńskiego.

  Sir David Attenborough to człowiek legenda. Od lat jest niekwestionowanym mistrzem w prezentowaniu i tłumaczeniu niuansów świata natury. Najsłynniejszy serial przyrodniczy z jego udziałem Life on Earth obejrzało ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. W tym roku kończy 90 lat, a dla Brytyjczyków to wydarzenie jest prawie tak samo ważne, jak urodziny królowej Elżbiety II. Kilka dni przed swoimi urodzinami rozmawiał z reporterką Dzień Dobry TVN Anną Senkarą. Powiedział jej o początkach swojej telewizyjnej kariery, dramatycznych godach ślimaków i sile muzyce Chopina. Dlaczego nie jest fanem zwierząt domowych?

  W połowie czerwca odbędzie się Life Festival Oświęcim. Jego głównymi celami są budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem. Gości Dzień Dobry TVN Grzegorza Markowskiego, Dariusza Kozakiewicza oraz pomysłodawcę i dyrektora festiwalu Dariusza Maciborka zapytaliśmy o idee, emocje związane z festiwalem oraz gwiazdy, które mają wystąpić w tym roku. Co szykuje Perfect dla swoich fanów, którzy przyjadą do Oświęcimia?

  Polskich aktorów poprosiliśmy, aby przeczytali kwestie z Nocy i dni w dość nietypowy sposób. Panowie musieli zmierzyć się z rolą kobiecą, a Panie - z męską. Był to pretekst do rozmowy o budowaniu ról w oparciu o stereotypy: delikatna kobieta i mężczyzna macho. O zaszufladkowaniu w aktorstwie i graniu "po warunkach" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: Rafałem Rutkowskim, Grażyną Wolszczak, Magdaleną Schejbal, Karolem Strasburgerem, Wojciechem Solarzem i Edytą Olszówką. O jakich rolach marzą nasi goście?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Paweł Kovalczyk. Zaprezentował utwór „Turlaj się”, który pochodzi z jego trzeciej płyty "AUX". Nowy album to wspólny projekt producencki Kovalczyka z Filipem Kuncewiczem oraz z uznanym poetą - Michałem Zabłockim.

  Paul Bettany znany jest m.in. z takich filmów jak: "Piękny Umysł", "Wimbledon" i "Kod Leonarda da Vinci". Ostatnio zagrał w "Kapitanie Ameryka: Wojna bohaterów". O swojej najnowszej produkcji i pomocy mimo woli rozmawiał z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anną Wendzikowską. Dowiedzieliśmy się, kto jest jego terapeutą i co krzyknęła jego córka, kiedy zdjął fioletowy kostium Visiona - bohatera, którego gra w Kapitanie Ameryka.

  Dziewiąta edycja Festiwalu Netia Off Camera już za nami. Na galę finałową wybrał się Marcin Sawicki. O wrażenia związane z festiwalem dziennikarz Dzień Dobry TVN zapytał organizatora i fundatorów nagród. Miał też okazję porozmawiać ze zwycięzcą konkursu głównego Netia Off Camera reżyserem Kawehem Modirim i, nagrodzonym za rolę w filmie Karbala, aktorem Bartłomiejem Topą. Co dla nich znaczą te nagrody?

  Kinga Preis jest jedną z głównych bohaterek filmu #WszystkoGra - historii o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. O wyjątkowości filmu, pracy na planie i muzyce, którą lubi powiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Dawid Kwiatkowski szturmem zawojował polską scenę muzyczną. Jego fani mieli okazję porozmawiać z nim na naszym czacie. Prowadzącej Dzień Dobry TVN Magdzie Mołek powiedział, jakie ma plany na najbliższe miesiące. W tym roku Dawid skończył 20 lat. Czy to ważna cezura w jego życiu?

  Projekt Kino Mocne to współczesna interpretacja największych przedwojennych szlagierów polskiego kina. Wzięli w nim udział muzycy, którzy nie ukrywają swoich filmowych fascynacji. Wśród nich są goście Dzień Dobry TVN: Czesław Mozil, Tomek Lipiński, Asja Czajkowska i Robert Brylewski. Obok nich usiadł pomysłodawca projektu Darek Makaruk. Powiedzieli nam o powodach wzięcia udziału w projekcie i pracy nad płytą.

  Gwiazda serialu „Gra o tron” - Ed Skrein w filmie "Modelka" wcielił się w rolę fotografa. Wraz z Charlotte Tomaszewską - polską modelką, która również zagrała we wspomnianym obrazie powiedzieli dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu o pracy na planie.

  Nie od dziś wiadomo, że Grażyna Torbicka kocha kino. Nie mogło więc jej zabraknąć na Festiwalu Netia Off Camera. W Krakowie poprowadziła wieczór z Krzysztofem Kieślowskim. Dziennikarzowi TVN Fabuła Andrzejowi Sołtysikowi powiedziała, za co ceni zmarłego już reżysera. Dowiedzieliśmy się również, co dziennikarce przytrafiło się w czasie podróży do Krakowa.

  Sonia Bohosiewicz lubi aktywność fizyczną, ale niewiele osób wie, że aktorka uwielbia pływać na kajakach. O tym, skąd wzięła się ta miłość Sonia powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej. Dowiedzieliśmy się również o pewnym romansie aktorki.

  Eva Halina Rich, którą znamy z programów "Żony Hollywood" oraz "Agent-Gwiazdy" to nie tylko modelka, ale również malarka. Eva najchętniej maluje portrety, bo jak mówi, w twarzach widzi ukryty jest charakter modela. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan zaprosił Evę na sentymentalny spacer po Warszawie. Niespodzianką dla gwiazdy była wizyta w pracowni Andrzeja Fokta. Jak jej się podobało? Co inspiruje Evę do pracy? I kto zaraził ją pasją do malarstwa?

  Jeremy Renner i Elizabeth Olsen w kolejnym filmie powracają jako superbohaterowie walczący ze złem. Wielka moc to również wielka odpowiedzialność. W przypadku aktorów mocą jest sława. W jaki sposób gwiazdy powinni ją wykorzystywać? Czy powinni czuć się zobowiązani do pomagania innym? Z aktorami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Gościem Marcina Sawickiego podczas Festiwalu Netia Off Camera była Alexandra Byrne. Brytyjska kostiumograf zrobiła kostiumy do takich filmów jak: "Marzyciel", "Elizabeth", "Avengers". Jak czuje się na festiwalu filmów niezależnych w Krakowie? W jaki sposób Alexandra pracuje z aktorami na planie filmowym? Czy tworzenie kostiumów jest czasochłonnym zajęciem?