Gorące tematy

2-latek stracił rodziców w strzelaninie. Świadkowie opisali jego reakcje. "Czy mamusia i tatuś przyjdą?

Gorące tematy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24, CBS News, Chicago Tribune
śpiący chłopiec

37-letni Kevin McCarthy i 35-letnia Irina McCarthy padli ofiarami snajpera, który otworzył ogień do Amerykanów celebrujących Dzień Niepodległości na przedmieściach Chicago. Pośród panikujących ludzi błąkał się ich syn: 2-letni Aidan. Dziecku pomogły przypadkowe osoby. Ich relacje łamią serce.

Strzelanina w Highland Park

Amerykańskie święto narodowe zamieniło się w koszmar, gdy 21-letni Robert E. Crimo zaczął strzelać do uczestników tradycyjnej parady z okazji 4 lipca. Zginęło 6 osób, a 24 zostały ranne. Wśród śmiertelnych ofiar było młode małżeństwo: Irina i Kevin, którzy przyszli świętować z synem. Dziecka nie dosięgnęły kule zamachowcy, a gdy tłum pogrążył się w panice, chłopca na ręce wzięła nieznajoma kobieta.

- Była zszokowana, jej ciało drżało - powiedzieli w wywiadzie dla CBS NEWS Dana i Greg Ring, którzy przechwycili Aidana. - To nam dało do zrozumienia, że nie powinna trzymać dziecka ani się tym teraz zajmować.

Z ich relacji wynika, że chłopiec był ubrudzony krwią rannych. Sam jednak nie odniósł obrażeń.

- Zabraliśmy go, wziąłem go w ramiona - opowiadał mężczyzna. - Zrobiłem najgłupszą rzecz w życiu i wróciłem na miejsce strzelaniny, bo on bez przerwy powtarzał: "mamusiu, tatusiu". Tam zobaczyłem prawdziwą rzeźnię - mówił łamiącym się głosem.

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
wideo 2/27

Para, nie wiedząc co zrobić, udała się do strażaków, którzy przyjechali na miejsce.

- Funkcjonariusz powiedział mi, że nie ma teraz czasu zajmować się dziećmi i zapytał, czy możemy go stąd zabrać - wspomina Greg. - Opowiedziałem, że oczywiście. I tak chłopiec trafił pod opiekę ojca Dany.

- Mojemy ojcu natychmiast włączył się instynkt dziadka - wyznała kobieta. - Wziął go do ogrodu i oglądali "Myszkę Miki" przez ponad godzinę, co było naprawdę słodkie - dodała wzruszona.

2-latek przeżył strzelaninę w Chicago

Trzy godziny później chłopca odebrał policjant i odwiózł go do ojca jego zmarłej mamy.

- Gdy go odebrałem, zapytał, czy mamusia i tatuś zaraz przyjdą, nie rozumiał, co się dzieje - relacjonował w rozmowie z dziennikarzami "Chicago Tribune" ojciec zamordowanej kobiety Michael Levberg. - On niczego nie wie, nie zdaje sobie sprawy - zaznaczył.

Wkrótce rodzina miała wyruszyć w podróż do Irlandii. Żeglarska wyprawa miała być prezentem od zięcia dla teścia.

W internecie ruszyła zbiórka mająca na celu finansowe zabezpieczenie chłopca, którego będą wychowywać dziadkowie. Jej cel określono jako 500 tys. dolarów. Po 12 godzinach od jej założenia na koncie malucha było już 1,9 mln USD. Akcja wciąż trwa i wkrótce osiągnie poziom 3 mln dolarów.

Więcej o strzelaninie w Highland Park przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TVN24, CBS News, Chicago Tribune

Źródło zdjęcia głównego: jittawit.21 / Getty Images

Pozostałe wiadomości