Gorące tematy

Nie żyje dwumiesięczne niemowlę. Rodzice dziecka i trzy inne osoby z zarzutami

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski

Śledczy są w trakcie wyjaśniania okoliczności śmierci dziecka ze Starogardu Gdańskiego w woj. pomorskim. Rodzice dziewczynki usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. To jednak nie wszyscy podejrzani. Za nieudzielenie pomocy zatrzymano także trzy inne osoby z tej rodziny.

Starogard Gdański: nie żyje dwumiesięczne niemowlę

Lekarzom nie udało się uratować dwumiesięcznej dziewczynki z obrażeniami ciała, która trafiła do szpitala w czwartek. Śledztwo prowadzi prokuratura w Starogardzie Gdańskim. Łącznie zatrzymanych zostało pięć osób, w tym 22-letnia matka dziecka, Karolina P. oraz jej konkubent, a zarazem ojciec dziecka, 23-letni Dominik P.

- Matka i ojciec usłyszeli zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających - przekazał Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z tvn24.pl.

Jak podkreślał, pozostałe trzy osoby, które zostały zatrzymane to również członkowie rodziny. - Usłyszały one zarzut z artykułu 162 paragraf 1 kk, czyli nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Grozi im do trzech lat więzienia. Wobec tych osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze wolnościowe, między innymi dozór policji - dodał.

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Rodzice dziewczynki aresztowani?

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie matki i ojca dziewczynki. Sąd zgodził się jedynie na dwumiesięczny areszt dla kobiet. Wobec mężczyzny zastosował dozór policji i zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi w tej sprawie. Jak dodał Duszyński, podejrzani mają jeszcze dwoje innych dzieci - czteroletnią córkę i trzyletniego syna.

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy uzasadnił przedstawienie temu ojcu dodatkowo zarzutu znęcania się psychicznego nad tymi dziećmi. Dzisiaj (w sobotę-red.) został ponownie zatrzymany ten podejrzany. Prokurator przedstawił mu zarzut znęcania się i dzisiaj ponownie złożył wniosek o tymczasowy areszt. Posiedzenie aresztowe zaplanowane jest na niedzielę - przekazał prokurator.

Sąd rodzinny postanowił dodatkowo wszcząć postępowanie w sprawie pozbawienia władzy rodzicielskiej podejrzanych.Do czasu zakończenia tego postepowania dzieci będą przebywać w rodzinie zastępczej.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL/Getty Images

Pozostałe wiadomości