Gorące tematy

To jeden taki poród na 50 milionów. Sprawdziliśmy, jak tydzień po porodzie czują się pięcioraczki z Poznania

Gorące tematy

Aktualizacja:

17 stycznia 2021 roku w poznańskim szpitalu na świat przyszły pięcioraczki. To cztery dziewczynki i chłopiec: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Jak czują się dzieci? O tym opowiedzieli nam świeżo upieczeni rodzice, Hanna Sobolewska i Mikołaj Białecki.

Narodziny pięcioraczków

17 stycznia w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ulicy Polnej w Poznaniu przyszły na świat pięcioraczki: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.

Choć maluchy urodziły się w 29. tygodniu ciąży, a w poród zaangażowanych było około 30 pracowników szpitala, stan maluchów określony został jako stabilny. Jak się okazuje to pierwsze takie narodziny w Poznaniu od 14 lat. Statystycznie, pięcioraczki zdarzają się raz na 50 milionów porodów.

Jak obecnie czują się dzieci i mama? Hanna zdradziła, że sam poród przebiegł szybko i bezproblemowo. Choć minął zaledwie tydzień, ona już czuje się świetnie. Dzieci, które przyszły na świat jako wcześniaki, zostały jeszcze w szpitalnych inkubatorach pod opieką specjalistów. Zgodnie z prognozami pięcioraczki do domu wrócą dopiero za około dwa miesiące.

- Codziennie do nich jeździmy. Są bardzo silne – powiedziała mama.

Ciąża i poród

Świeżo upieczeni rodzice o pięcioraczkach dowiadywali się stopniowo. Pierwsza informacja przekazana przez lekarza brzmiała: "to bliźniaki". Z czasem okazywało się, że dzieci jest coraz więcej. Jak te informacje przyjmowali Hanna i Mikołaj?

Z jednej strony był szok, potem duma i niedowierzanie. Teraz jest szczęście razy pięć

- powiedział dumny tata.

Obecnie rodzina z Gniezna jest w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania. Rodzice maluchów spieszą się z urządzaniem gniazdka, tak by było gotowe na powrót dzieci. Niestety jest to dość spory wydatek finansowy. Pomocną dłoń młodej parze podał prezydent Gniezna. Mężczyzna pogratulował rodzicom i obiecał wsparcie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Małgorzata Kożuchowska wyjechała na wakacje. "Przyznaję się bez bicia, tęsknota za słońcem wygrała…"

Cezary Pazura pokazał zdjęcie zza kulis "Tajemnicy zawodowej" ze znanym aktorem. Panowie już kiedyś grali razem

Gabinet Joe Bidena najbardziej różnorodny w historii USA. Marcin Wrona: "Kobiety rządzą"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości