Gorące tematy

Tokio 2020: Naomi Osaka zapaliła znicz olimpijski

Gorące tematy

x-news

Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Do ostatniej chwili nazwisko osoby, która wykona ten zaszczytny gest, było trzymane w tajemnicy. Wcześniej największą sportową imprezę na świecie otworzył cesarz Japonii Naruhito.

Naomi Osaka zapaliła znicz igrzysk olimpijskich

Tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. pierwsza dama USA Jill Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz prezydent RP Andrzej Duda. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie było kibiców.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców.

Największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia.

Kim jest Naomi Osaka?

Naomi Osaka jest japońską tenisistką pochodzenia haitańskiego. Ma zaledwie 23 lata i już została okrzyknięta jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek na świecie. W ostatnim czasie było o niej bardzo głośno, bo wycofała się ze sportu w trakcie rozgrywek Roland Garros 2021. Publicznie opowiedziała, że cierpi na depresję. Jedni gratulowali jej odważnej decyzji i radzili skupić się na zdrowiu psychicznym, drudzy nazywali rozkapryszoną.

W trakcie swojej kariery zawodowej zarobiła 17 milionów dolarów. Prywatnie związana jest z amerykańskim raperem Cordae.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Anita Włodarczyk o powrocie do sportu

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości