Mama Marty Król zmarła na COVID-19. "Zrobiłam wszystko, co mogłam, żeby jej pomóc"

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24
Mama aktorki zmarła na COVID-19

Marta Król była jedną z twarzy kampanii na rzecz szczepień. Próbowała przekonać do nich również swoją mamę. Niestety kobieta zmarła, właśnie na COVID-19. W rozmowie z Łukaszem Wieczorkiem z magazynu "Polska i Świat" aktorka podkreśla, że zrobiła wszystko, żeby jej pomóc.

Marta Król o szczepieniach

Marta Król w magazynie "Polska i Świat" opowiedziała Łukaszowi Wieczorkowi, jak przekonywała swoją mamę do zaszczepienia się na COVID-19. Kobieta zazwyczaj uśmiechała się i mówiła "wiem, co robię".

- Myślałam, że ona się i tak zaszczepi - wspomina aktorka. - Kiedy zobaczyła mnie na billboardach, a nadal się nie zaszczepiła, to mówiłam: "jeździsz codziennie tą trasą i ja ci mówię - zaszczep się. Proszę, zrób to. Ja specjalnie to zrobiłam, żeby cię przekonać" - dodaje w rozmowie z reporterem magazynu "Polska i Świat".

COVID-19

Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudnia
Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Mama nie dała się przekonać. Trafiła do szpitala z powodu zarażenia koronawirusem. Wówczas lekarz przekazał córce, że 3/4 osób, które walczą o życie - nie zaszczepiły się.

- Mama nie miała telefonu. Prosiłam lekarkę, żeby przytrzymała telefon przy uchu mamy. To była nasza ostatnia rozmowa - pożegnanie. Czułam intuicyjnie, jak trafiła w piątek do szpitala, jeszcze pisała SMS-y, a w sobotę wieczorem zadzwoniła i powiedziała, że zabierają ją na OIOM. Wtedy już wiedziałam, że to nie jest dobry znak, a w niedzielę to był ostatni dzień, kiedy była przytomna - opowiada Marta Król.

Mama Marty Król zmarła na COVID-19

Mama Marty Król zmarła tydzień później. Nie jest to sytuacja odosobniona. Aktorka podkreśla, że choć czasami zadaje sobie pytanie, dlaczego nie przekonała mamy do szczepień, to wie, że nie można nikogo zmuszać do tej decyzji.

- Miałam poczucie, że zrobiłam wszystko, co mogłam, żeby jej pomóc - wyznała.

Od 27 grudnia 2020 roku, gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zaszczepiono w pełni 21,1 mln osób. Marta Król była jedną z twarzy kampanii "Szczepimy się".

Więcej przeczytasz w TVN 24.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości