Gorące tematy

"Indeksy Marzeń" czekają na maturzystów i studentów z niepełnosprawnościami. "Daj szansę swoim marzeniom"

Gorące tematy

Anna Dymna

"Indeks Marzeń" to projekt Fundacji Anny Dymnej, który skierowany jest do osób z niepełnosprawnością pragnących się rozwijać oraz realizować swoje marzenia i plany. Właśnie ruszyła 9. edycja konkursu. Jego laureaci otrzymają stypendia w wysokości po 9 tys. zł (1 tys. zł na miesiąc).

Niezwykły projekt Fundacji Anny Dymnej

"Indeks Marzeń" to konkurs realizowany w ramach "Akademii Odnalezionych Nadziei". O zasadności jego powstania opowiedziała w mediach społecznościowych Anna Dymna:

Od wielu lat przyjaźnię się i poznaję losy wielu osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wśród nich jest wiele młodych osób. Znam ich cierpienie i walkę o sprawność i normalne życie, znam ich marzenia, ich pragnienia. I wiem jedno – oni na pewno potrzebują pomocy. (…) Najbardziej ich boli to, że nie mogą żyć jak każdy zdrowy człowiek. Często nie mają środków, pomocy, żeby walczyć np. o edukację. Oni by chcieli czasem studiować, ale nie mają opiekunów, nie mają pieniędzy na dojazdy

– stwierdziła aktorka.

"Indeks Marzeń" - termin wysyłania zgłoszeń

W tym samym nagraniu Anna Dymna zachęciła również osoby z niepełnosprawnościami, które są maturzystami lub już studiują, do nadsyłania zgłoszeń do 30 września. Wyniki konkursu będą ogłoszone 12 października. Każdy laureat otrzyma dziewięciomiesięczne stypendium – po 1 tys. zł na miesiąc, łącznie 9 tys. zł.

Aktorka zaapelowała także o kontakt ze strony wszystkich, którzy chcieliby finansowo wesprzeć edukację osób z niepełnosprawnościami.

Namawiam ludzi, którzy chcieliby wspierać osoby młode, pełne radości życia i chęci pobierania nauki i później, żeby mogli normalnie żyć. Także Was też zapraszam, żebyście byli razem z nami

- powiedziała Anna Dymna.

Podziękowała też dotychczasowym fundatorom.

Od 2011 r. stypendium "Indeks Marzeń" otrzymało 156 osób, łączna wartość pomocy to 1 mln 267 tys. zł.

"Indeks Marzeń" - warunki udziału w konkursie

W konkursie o "Indeksy Marzeń" mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z całego kraju, które spełniają następujące warunki:

  • zdały maturę z dobrym wynikiem (65 proc. ze wszystkich przedmiotów) lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem (średnia 4,0),
  • dostarczą zaświadczenie o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów,
  • posiadają orzeczenie o niepełnosprawności,
  • napiszą list motywacyjny (strona A4) odpowiadający na pytanie: "Dlaczego to ja powinienem otrzymać stypendium Akademii Odnalezionych Nadziei?".

O tym, kto otrzyma „Indeks Marzeń”, zadecyduje najlepszy wynik egzaminu maturalnego/ zaliczonego roku studiów (spośród nadesłanych zgłoszeń) oraz najciekawszy list motywacyjny.

Regulamin konkursu i adres, na który należy słać zgłoszenia, są na stronie internetowej Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadów z Anną Dymną:

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

Anna Dymna: "Jestem taka jaka jestem też dzięki Dymnemu"

Anna Dymna: "Pomaganie jest jak zaraza"

Anna Dymna: "Dlaczego my nie mamy do niczego dystansu?"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości