Gorące tematy

Gabriel Fleszar o uzależnieniu i wychowaniu syna. "Zaniedbałem swoje relacje towarzyskie i zawodowe"

Gorące tematy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Reporter:
Robert Stockinger
Gabriel Fleszar o uzależnieniach

Gabriel Fleszar, wykonawca hitu "Kroplą Deszczu", w przededniu 42. urodzin opowiedział nam o swoim uzależnieniu od gier komputerowych, spotkaniach profilaktycznych z młodzieżą i wychowaniu syna. 

Gabriel Fleszar o swojej karierze i uzależnieniu od gier

Artysta uwielbia kameralne koncerty i bliski, bezpośredni kontakt z widzami. Zdarza mu się grać duże plenery z zespołem, gdzie – jak mówi – musi pojawić się "Kroplą deszczu" i oczywiście się pojawia. Twórca nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ cieszy go sprawianie ludziom przyjemności i nadal lubi tę piosenkę.

Gwiazdor niedawno, w jednym z wywiadów, określił się jako osoba uzależniona od gier komputerowych. W naszym programie powiedział nam, że jego uzależnienie trwało około 3-4 miesięcy. Fleszar spędzał wtedy przed ekranem 8-10 godzin dziennie.

Zaniedbałem swoje relacje towarzyskie czy zawodowe, jednak nie było to na tyle znaczące, żebym określał to np. punktem zwrotnym. Pojawiło się wiele przekłamań, tytułów "zaprzepaścił karierę przez nałóg", a to totalna bzdura, nigdy tak nie było. Moim jedynym uzależnieniem, z który walczyłem bardzo długo były papierosy. Paliłem je przez 15 lat, od 18. roku życia. Podejmowałem regularne próby rzucenia tego nałogu. Wydaje mi się, że udało mi się tylko dlatego, że zacząłem prowadzić spotkania profilaktyczne z młodzieżą 

Gabriel Fleszar wspomniał także, że jego tato, który palił przez całe życie, zmarł na aż trzy nowotwory, z których każdy był nowotworem odpapierosowym.

Spotkania profilaktyczne z młodzieżą

Gabriel Fleszar organizuje 1,5 godzinne spotkania z młodzieżą, na których opowiada historie, które mogą przysłużyć się młodym ludziom i skłonić ich do refleksji. Jak mówi, pomógł mu w tym wędrowny styl życia, jaki kiedyś prowadził i wiele historii, jakie dzięki temu przeżył.

Miałem okazję spróbować najcięższego narkotyku – heroiny. Facet, od którego chciałem ją kupić uchronił mnie przed tym, powiedział, że mój mózg nie zapomniałby tego smaku do końca życia. To mógłby być punkt zwrotny w moim życiu i to staram się im powiedzieć – że czasami jedna decyzja może spowodować, że otworzą się przed nimi drogi, a oni pójdą tą niewłaściwą, która przyniesie dużo cierpienia, a nawet stratę życia 

– podsumował muzyk.

Syn Gabriela Fleszara

Jak opowiada producent muzyczny – nie miałby nic przeciwko, gdyby jego syn pracował w show-biznesie, a nawet zachęcał go do spróbowania swoich sił w wolnym zawodzie. Jak mówi, Miłosz, który właśnie rozpoczął studia psychologiczne miał okres, kiedy dużo grał w gry komputerowe. Artysta reagował, gdy widział taką potrzebę, jednak ta "pasja" minęła naturalnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości