ABBA powraca z pierwszym od 1981 roku albumem. Jak dziś wyglądają członkowie szwedzkiego zespołu?

Legendarny szwedzki zespół muzyki pop ABBA zapowiedział swój pierwszy od 40 lat album. Grupa oświadczyła także, że planowany jest wirtualny show, koncert zorganizowany na specjalnie zaprojektowanej arenie w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie.

ABBA powraca z nowym albumem

Płyta "Voyage" będzie zawierać 10 nowych utworów i zostanie wydana 5 listopada. Zespół przekazał, że dwa single "I Still Have Faith in You" i "Don't Shut Me Down" już są dostępne do odsłuchania w internecie.
Nowy album będzie pierwszy od czasu "The Visitors" z 1981 roku. - Zrobiliśmy sobie przerwę w lato 1982 roku i teraz zdecydowaliśmy by ją przerwać - oświadczył zespół. - Mówią, że to nieroztropne robić 40 letnią przerwę pomiędzy albumami, ale nagraliśmy kontynuację "The Visitors" - przekazali członkowie zespołu.
Koncert połączony z wirtualnym show ma odbyć się 27 maja 2022 roku w brytyjskiej stolicy. ABBA zachęca do obejrzenia go twierdząc, że będzie to "najbardziej osobliwy i spektakularny koncert jaki można sobie tylko wymarzyć".
Przyszłoroczny koncert odbędzie się w 50. rocznicę założenia zespołu. Jak przypomina agencja AP, nazwa zespołu ABBA to akronim z pierwszych liter imion czwórki członków zespołu: 71-letniej dziś Agnethy Faeltskog, 76-letniego Bjoerna Ulvaeusa, 74-letniego Benny'ego Anderssona i 75-letniej Anni-Frid Lyngstad.

ABBA - historia zespołu

ABBA została założona w 1972 roku. W 1974 grupa wygrała 19. Konkurs Piosenki Eurowizji przebojem "Waterloo", zapewniając Szwecji pierwsze zwycięstwo w historii konkursu. Od tamtej pory ABBA uważana jest za jeden z bardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów w historii muzyki. Na całym świecie grupa sprzedała ponad 300 milionów płyt.
W 2010 roku ABBA została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame, a 7 maja 2013 roku w Sztokholmie otwarto muzeum poświęcone zespołowi.
Zobacz wideo: ABBA jak żywa
Zobacz także:
Autor: Kamila Glińska
Źródło: PAP

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości