Pomaga ludziom zrozumieć śmierć. "Śmierciopozytywna" vlogerka przełamuje tabu

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Caitlin Doughty opowiada o branży funeralnej.

Caitlin Doughty to "śmierciopozytywna" pisarka oraz autorka kanału na YouTube, która zdradza swoim widzom tajniki branży pogrzebowej. Na swoich social mediach opowiada o codzienności w zakładzie pogrzebowym, w którym od kilku lat pracuje, zaprasza do rozmów intrygujących gości i oswaja temat śmierci w internecie w sposób niepozbawiony humoru. Czy umieranie można oswoić?

"Śmierciopozytywna" influencerka

Caitlin Doughty to doświadczona specjalistka z branży pogrzebowej. W sieci zajmuje się oswajaniem tematu śmierci oraz propagowaniem alternatywnych metod pochówku. "Śmierciopozytywna" influencerka zdradza na swoim kanale na YouTube o nazwie "Ask a Mortician" sposoby na uczczenie pamięci o zmarłych bliskich, wyjaśnia, co dzieje się po śmierci z ciałem człowieka oraz robi, co tylko może, by jej widzowie przestali bać się zmarłych.

Caitlin sama była świadkiem nagłej śmierci, gdy miała zaledwie 8 lat. Przypadkiem zobaczyła, jak inna dziewczynka spada z wysokości w centrum handlowym. Ponieważ nikt z dorosłych nie chciał jej wyjaśnić, co tak naprawdę stało się po wypadku, Caitlin całe życie musiała mierzyć się z tą traumą sama. Zagadkowe wydarzenie zmieniło się w fascynację, a pisarka zaczęła interesować się branżą funeralną.

Caitlin Doughty pomaga zrozumieć śmierć

Po studiach Caitlin pracowała w krematorium, by później zdobyć licencje na otworzenie własnego zakładu pogrzebowego. Twórczyni zaangażowała się w działalność w internecie, gdzie opowiada m.in. o ekologicznych pogrzebach, czy pożegnaniach domowych, które potencjalnie mogą pomóc uporać się ze śmiercią bliskiej osoby.

W swoich filmikach twórczyni odpowiada m.in. na pytanie, czy implanty silikonowe wybuchają podczas kremacji, jak przebiega balsamowanie lub w jaki sposób wykonywany jest pośmiertny makijaż. Doughty stara się jednak, by filmiki przez nią publikowane były pełne szacunku, merytorycznych treści i spotkań z fachowcami. Choć zależy jej na oswajaniu śmierci – wie, jak trudny jest to dla wielu osób temat.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/RubberBall Productions

Pozostałe wiadomości