Ksiądz Sebastian Picura opublikował na TikToku nagranie, w którym odpowiada na pytanie internauty dotyczące kremacji.
Lanson Moore to malarka, która postanowiła uczcić pamięć swojego ojca i wykorzystać część jego prochów do stworzenia obrazu. Pragnie także pomóc innym osobom pogrążonym w żałobie.
Andrzej Piaseczny opowiedział o swoim stosunku do przekazywania narządów po śmierci. Artysta ma pomysł, jak rozwiązać kwestię pozwolenia na ich pobranie. Został także zapytany, co miałoby się stać z jego ciałem.
Influencerka ujawnia kulisy pracy w zakładzie pogrzebowym.
Całopalenie to jedna z najpopularniejszych na świecie metod postępowania z ciałem człowieka po śmierci. Czy resomacja, czyli kremacja wodna stanie się alternatywnym rozwiązaniem? Na czym polega ta metoda?
Dlaczego nie wolno tego robić?
Pochówki ekologiczne, możliwość rozsypywania prochów oraz ochrona starych cmentarzy. Na tym m.in. koncentrują się autorzy proponowanych zmian w prawie. Konsultacje społeczne dotyczące projektu nowej ustawy dobiegają końca - uwagi można zgłaszać do 31 marca.
Kim, w Indiach, są nietykalni? Jak wygląda tam rytuał pogrzebowy? Dlaczego Hindusi chcą pożegnać się ze światem akurat w Waranasi? W Dzień Dobry TVN gośćmi byli Jan Wąż, autor dokumentu o Waranasi pt. „Moksha” i Grzegorz Wełnicki, fotograf, który w Waranasi zrealizował projekt zdjęciowy o podpalaczach zwłok.
Przez długi czas kremacja ciała zmarłego była postrzegana przez Kościół jako manifest niewiary w zmartwychwstanie. Watykan zmienił jednak swoje stanowisko. Jak zatem wygląda pochówek po ciałopaleniu w Kościele katolickim? O rozrzucaniu prochów po świecie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ks. Zenonem Hanasem.