Gorące tematy

Historie osób, których bliscy zmagali się z Alzheimerem. "Kochałam moją mamę bardzo, ale poczułam ulgę, kiedy odeszła"

Gorące tematy

choroba Alzheimera

Reportaż o Mateuszu Gąsiorowskim, 33-latku, który zmaga się z Alzheimerem, poruszył widzów Dzień Dobry TVN. Pod postem na naszym profilu na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy, w których czytelnicy dzielą się swoimi historiami związanymi z tą chorobą.

Wstrząsające wyznania osób, które opiekowały się chorymi na Alzheimera

Wśród komentujących reportaż o Mateuszu Gąsiorowskim, nie brakuje osób, które tak, jak pani Magdalena, doświadczyły trudności związanych z opieką nad osobą chorą. Postanowiły one podzielić się swoją historią ze światem, żeby pokazać, jak strasznym schorzeniem jest choroba Alzheimera.

Wiem, co to Alzheimer, opiekowałam się mamą ponad 20 lat. Najgorszy był czas do momentu właściwej diagnozy, a były to lata 80-te. Teraz wiem, że najlepsze dla wszystkich byłoby oddanie Mamy do domu opieki. Tam są fachowcy, dobrzy ludzie. Pacjent nie ma świadomości (mama mnie nie rozpoznawała). Odbiło się to wszystko na psychice moich dzieci, mojej i całej rodziny. Kochałam moją mamę bardzo i przykro mi mówić, ale poczułam ulgę, kiedy odeszła.

- napisała jedna z Internautek, a takich historii jest o wiele więcej. To, co je łączy, to podkreślanie faktu, że ta choroba to straszne doświadczenie nie tylko dla pacjenta, ale także dla całej jego rodziny. - Kto się zmierzył z tą chorobą to wie, ile trzeba poświęcenia, cierpliwości i przede wszystkim sił. Też miałam mamę chorą - czytamy w sieci.

"Bardzo jej współczuję, to okrutna choroba..." - internauci wspierają Magdalenę Gąsiorowską

Wielu komentujących okazało naszej bohaterce olbrzymie wsparcie. W internetowych wpisach podkreślają, że podziwiają jej odwagę i przywiązanie do męża. Dodają otuchy, zapewniają o chęci wsparcia. To naprawdę bardzo budujące. - Bardzo prawdziwe i przejmujące. Życzę Pani dużo sił i zdrowia, mam chorą mamę na Alzheimera i wiem co to jest. Bezsilność, brak możliwości wyleczenia. Żyjemy dniem dzisiejszym nie wiadomo, co nas czeka jutro. To choroba całej Rodziny - napisała jedna z czytelniczek. - Podziwiam tą panią za siłę i ogrom wsparcia jakim otacza męża, a przy okazji mądrze w tej sytuacji wychowuje córkę - wtórowała jej druga.

Zobacz wideo: Alzheimer u młodych. "Zazwyczaj osoby w młodszym wieku chorują burzliwie"

Zobacz więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości