Gorące tematy

9-letnia Nina wypadła z szóstego piętra. "Nie utrzymała równowagi"

Gorące tematy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Miłka Fijałkowska
Pomoc dla wietnamskiej koleżanki
Pomoc dla wietnamskiej koleżanki Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Pod koniec czerwca 2021 roku 9-letnia Nina miała wypadek. Dziewczynka podczas zabawy z kuzynką wypadła z okna z 6 piętra. Dzięki profesjonalnej pracy lekarzy przeżyła. Jest jednak w ciężkim stanie i potrzebuje rehabilitacji, a jej rodzice - wsparcia finansowego. Na pomoc ruszyli koledzy i koleżanki ze szkoły.

9-letnia Nina potrzebuje pomocy

Nina to uczennica Szkoły Podstawowej nr 373 w Warszawie. 20 czerwca ubiegłego roku jej życie diametralnie się zmieniło. Doszło do wypadku, po którym już nic nie będzie takie samo. Co dokładnie wydarzyło się feralnego dnia?

- Nina wraz z kuzynką bawiła się na łóżku piętrowym. W pewnym momencie dziewczynka stwierdziła, że kończy zabawę i postanowiła zejść z łóżka. Niestety nie drabiną, tylko przez parapet. Okno było otwarte, Nina nie utrzymała równowagi i wypadła – powiedział Dorota Ościołowicz, mama koleżanki z klasy Niny

Dzięki szybkiej pomocy lekarzy Ninę udało się uratować. Dziewczynka cały czas jest w śpiączce. Obecnie przebywa w klinice Budzik. Jakie są rokowania?

Tak jak wszystkie dzieci w śpiączce nie możemy powiedzieć jak to będzie wyglądało. Dzieci po tego typu urazach, gdzie uszkodzona jest jedna część mózgu, rokują lepiej

Znajomi i przyjaciele pomagają rodzinie Niny

Kosztowne leczenie i rehabilitacja są niezbędne, by Nina mogła funkcjonować. Niestety jej rodzice nie mają takich funduszy. Z tego względu w pomoc włączyli się rodzice koleżanek i kolegów z klasy. Organizowali oni pikniki i przeprowadzali zbiórki.

- Musieliśmy bardzo szybko zgromadzić ogromną sumę pieniędzy. W ciągu jednego dnia udało nam się zebrać kwotę na jeden fundusz rehabilitacyjny w prywatnej klinice w Krakowie. Nina obecnie przebywa w klinice Budzik, gdzie może spędzić maksymalnie 15 miesięcy. Być może będzie potrzebowała rehabilitacji do końca życia. W związku z tym zbieramy fundusze, żeby po wyjściu z kliniki mogła mieć zapewnianą dalszą rehabilitację – powiedzieli rodzice kolegi Niny.

Rodzice Niny są ogromnie wdzięczni za dobroć innych. Wierzą w to, że kiedyś ich córka będzie jeszcze bawić się z rówieśnikami.  - "Kiedy dowiedziałem się, że rodzice kolegów i koleżanek Niny tak bardzo zaangażowali się w pomoc, byłem szczęśliwy. Jestem ogromnie wdzięczny" - powiedział Nguyen Van Thuat, tata Niny.

Wy też możecie dołożyć cegiełkę, by pomóc 9-letniej Ninie.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Miłka Fijałkowska

Pozostałe wiadomości