Dima Garbowski pochodzi z Ukrainy, ale postanowił zamieszkać w Polsce - tak jak milion innych Ukraińców. Postanowił odczarować stereotyp Ukraińca wśród Polaków. Dima Garbowski nagrywa filmiki na YouTube, a ostatnio napisał książkę. Jaki jest jej przekaz? O tym wszystkim opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Ryszard Szurkowski to najlepszy polski kolarz w historii, mistrz świata z 1973 roku, dwukrotny srebrny medalista olimpijski i czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju. Szurkowski ubiegł wypadkowi w ubiegłym roku. Od tego czasu walczy o powrót do zdrowia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Kozaneckiego – przyjaciela Ryszarda Szurkowskiego, Lecha Piaseckiego i Mariusza Czerkawskiego.
Magdalena Adamowicz odebrała, w imieniu swojego męża, specjalną nagrodę Gazety Wyborczej: "Za Gdańsk, za serce, za odwagę dla Pawła Adamowicza". Jak zamierza kontynuować pracę zamordowanego prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza? Czy wciąż zmaga się z falą hejtu w internecie i jak zamierza z nią walczyć?
Eurowizja 2019 - 64 Finał Konkursu Piosenki odbędzie się w sobotę 18 maja w Tel Awiwie. Wcześniej, we wtorek 14 maja i w czwartek 16 maja rozegrane zostaną półfinały. Reprezentujący Polskę zespół Tulia, ze swoim utworem "Fire of love", zobaczymy w pierwszym, wtorkowym półfinale. Finał Konkursu Piosenki Eurowizja Tel Awiw 2019 poprowadzą: Bar Refaeli, Erez Tal, Assi Azar i Lucy Ayoub.
Nie milkną komentarze po sobotniej premierze filmu Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Zdanie na temat dokumentu zabierają przedstawiciele Kościoła i politycy. Film wyświetlono YouTube'ie już ponad 7 mln razy. Obraz pokazuje przypadki pedofilii w polskim Kościele oraz metody tuszowania ich.Ukrytą kamerą nagrano sceny konfrontacji ofiar i sprawców.
Film "Tylko nie mów nikomu" to projekt Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka. To film o pedofilii w polskim Kościele. Skąd pomysł na film i jak długo powstawał? Czego dowiemy się z dokumentu i jakie światło rzuca na problem pedofilii w polskim Kościele? Zobaczcie wywiad z braćmi Sekielskimi oraz ich cały film!
Filip Chajzer postanowił sprawdzić co Polacy wiedzą o zbliżających się wyborach do Europarlamentu. Czy w ogóle wiemy, że takie wybory się zbliżają? Przy okazji postanowił też sprawdzić, jak poseł Karski włada mieczem, w obronie interesów Polski!
Christie Watson była pielęgniarką i chciała pokazać, jak wyglądała jej praca, dlatego też napisała książkę. Poznajcie sekrety zawodu pielęgniarki, które sytuacje są dla nich najtrudniejsze, a które najprzyjemniejsze? Z Christie Watson porozmawiała Anna Senkara.
O biblijnej symbolice tęczy i jej nowym znaczeniu w dzisiejszych czasach rozmawialiśmy z dr hab. Aleksandrą Sulikowską-Bełczowską z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Czy wpisanie tęczy w nimb Matki Boskiej i Jezusa jest obraźliwe?
Odniosła wielki sukces w branży modowej. Była jedną z pierwszych blogerek modowych. W wieku 20 lat założyła własną markę, a jej ubrania nosili m.in. Justin Bieber, Rihanna i Miley Cyrus. Pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie. Dziś stara się ratować naszą planetę! Swój, niekonwencjonalny sposób ratowania planety przedstawili w studiu Dzień Dobry TVN polscy naukowcy, którzy chcą... wykupić fragment lasu tropikalnego!
Tomasz Lis napisał książkę "Umrzeć za Gdańsk. 12 rozmów o Pawle Adamowiczu". Ta pozycja to niezwykle emocjonalne spojrzenie na działalność Adamowicza z perspektywy dwunastu osób - w tym Donalda Tudka, Aleksandra Halla, Magdaleny Adamowicz. Co o książce mówi Tomasz Lis?
Dwóch Polaków mieszkających w Londynie - Patryk Pachecka i Grzegorz Szal, po poszlakowym procesie, zostało skazanych na kary dożywocia za brutalne zabójstwo, którego być może nie popełnili. Ich ofiarą ma być Grzegorz Pietrycki. Obecnie obaj odsiadują wyroki w brytyjskim więzieniu. Na ślad sprawy, o której mówi się, że jest londyńską "sprawą Tomasza Komendy" wpadli dziennikarze "Superwizjera" TVN Jakub Stachowiak i Patryk Szczepaniak. O jej kulisach opowiedział w Dzień Dobry TVN ten pierwszy.
Trwa rekrutacja 2019 do szkół ponadpodstawowych. Ponad 700 tys. absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych weźmie w niej udział. Jak ułatwić sobie to zadanie? Czym kierować się przy wyborze szkoły średniej? Jak wybrać najlepszą szkołę?
System parlamentarny opiera się na zasadzie podwójnej egzekutywy. Oznacza to rozdział funkcji szefa rządu od głowy państwa. Z drugiej strony możliwe jest łączenie i sprawowanie funkcji zarówno w rządzie, jak i parlamencie. W systemie parlamentarnym funkcjonuje tzw. wotum nieufności.
Jest to pierwsza rezygnacja z tronu w Japonii od ponad 200 lat. Po 30 latach rządów cesarskich Akihito abdykował. W pałacu tokijskim wygłosił swoje ostatnie, pożegnalne przemówienie. Na tronie zastąpi go jego najstarszy syn - Naruhito.
Film ukazuje, jak dzięki PROFILOWI ZAUFANEMU załatwimy sprawy urzędowe bez konieczności odwiedzania urzędów.Bohaterem jest Marcin Sawicki, dziennikarz "Dzień Dobry TVN". Udaje się do Urzędu Dzielnicy Ursynów, gdzie przechodzi wszystkie etapy dzielące go od urzędniczki. Potem Marcin siedzi w kawiarni przed laptopem, loguje się na stronie i korzysta z PROFILU ZAUFANEGO. Na koniec odwiedza PUNKT POTWIERDZAJĄCY, gdzie jego dane zostają zweryfikowane przez urzędniczkę.
W analizach wypadków wciąż wypadamy na tle całej Unii Europejskiej fatalnie. Według ogłoszonego przez Brukselę raportu, w zeszłym roku na każdy milion mieszkańców na polskich drogach zginęło aż 76 osób! O głównych grzechach polskich kierowców w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Januszem Popielem, prezesem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych oraz z Markiem Konkolewskim, ekspertem w zakresie ruchu drogowego.
Dziś finał akcji Operacja Czysta Rzeka. Robert Stockinger spotkał się z jej koordynatorem Januszem Chrostowskim. Na czym polega akcja, ile osób zgłosiło sie do pomocy i jaki wpływ mamy na środowisko globalne?
Mają więcej niż 60 lat, a energią mogłyby obdzielić pół Polski! O kim mowa? O "mŁodziankach" z Łodzi - seniorkach, które postanowiły zostać cheerleaderkami. Poznajcie ich historię i zobaczcie występ w Dzień Dobry TVN!
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Elżbietę Turlej - dziennikarkę, autorkę książki „Naciągnięte” – jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe. To książka o kobietach oszukanych, które w pogoni za ideałem piękna straciły często pieniądze i zdrowie. Co najgorsze, machina piękna dotyczy coraz młodszych kobiet, a nawet... dzieci. Czy tę machinę da się zatrzymać?
Caleb Wilde, przedsiębiorca pogrzebowy ze Stanów Zjednoczonych i autor książki "Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego", pochodzi z rodziny, w której od dziewięciu pokoleń większość członków rodziny zajmuje się biznesem pogrzebowym. Jak wyglądało wychowywanie się w takiej rodzinie? Co jest wyjątkowego w jego pracy? Czy Caleb boi się śmierci? Posłuchajcie.
Czy może nam zabraknąć wody? Niewielka ilość opadów i wysokie temperatury już w kwietniu powodują, że od kilku lat Polska zmaga się z suszą. Efektem tego są nie tylko zamiecie pyłowe, które przetoczyły sie przez nasz kraj, ale także pożary i tragiczna sytuacja w rolnictwie. O kurczących się zasobach wody w Polsce i na świecie rozmawialiśmy z dr Joanną Remiszewską-Michalak - fizykiem atmosfery.
Krzysztof Kryj ważył w najgorszym momencie 127 kilogramów. W końcu powiedział sobie "dość!". Jak zaczął swoją walkę z otyłością? Jak udało mu się ją wygrać? Zobaczcie!
Dzisiaj przypada 76. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego oporu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". Na czym ona polega? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN jej ambasadora - aktora Adama Woronowicza.
Alicja Rogoz ma 19 lat i została... sołtysem Nowakowa. Oznacza to jedno - Alicja jest najmłodszą panią sołtys w całej Polsce. Poznajcie jej historię!
Joanna Czapla choruje na rdzeniowy zanik mięśni. To choroba o podłożu genetycznym. Mięsnie chorego z czasem zaczynają słabnąć i ulegają zanikowi. Asia liczy też na naszą i Waszą pomoc.
Dzięki staraniom profesora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. Jerzego Sieńki, w Wambie, w Kenii powstanie polska placówka medyczna, która będzie niosła pomoc okolicznym mieszkańcom, pozbawionym na co dzień podstawowej opieki lekarskiej.
To prawdziwa rewolucja w transplantologii. Przez sześć lat Tymek nie mógł mówić, samodzielnie jeść, ani swobodnie oddychać. Z pomocą przyszedł mu prof. Adam Maciejewski. Zespół lekarzy pod jego kierownictwem przeprowadził pierwszą na świecie rozległą transplantację narządów głowy i szyi połączoną z przeszczepieniem zmodyfikowanego szpiku. Dziś Tymek wraca do zdrowia. Lekarze mają nadzieję, że chłopiec zacznie mówić!
Aleksandra Długołęcka i Anna Szałas postanowiły wprowadzić nową jakość w mediach społecznościowych Muzeum Narodowego w Warszawie. Postawiły na nieszablonowy styl i humorystyczne posty. To był strzał w dziesiątkę. Internauci są zachwyceni takim podejściem do sztuki.
Choć słowo „ewolucja” może kojarzyć nam się przede wszystkim z czasami sprzed setek tysięcy lat, w swoim podstawowym znaczeniu dotyczy nas ona również dziś. Co więcej, genetycy twierdzą, że obecnie ewolucja przyspieszyła i wciąż zmienia ludzkie ciało. Jak będzie wyglądać człowiek przyszłości?