Jak wyglądało życie dziewcząt, które testowały jedzenie Hitlera? Kim była Margot Wölk - jedyna testerka, która przeżyła wojnę i dlaczego zdecydowała się opowiedzieć swoją historię dopiero po 67 latach? W Dzień Dobry TVN autorka książki „Przy stole z Hitlerem” - Rosella Postorino.
W Watykanie odbywa się synod Amazoński, podczas którego poruszane są między innymi kwestie zniesienia celibatu i potrzeby wprowadzenie równouprawnienia kobiet w posługach kościelnych. Czy wprowadzenie tych postulatów w życie jest rzeczywiście możliwe? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Jarosława Makowskiego, teologa i filozofa.
PGA 2019 już od piątku. Targi gier komputerowych i technologii startują już 18 października. Poznań Game Arena przyciąga tysiące amatorów gier i miłośników sprzętu oraz nowych technologii. PGA jest jedną z największych imprez na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kto pojawi się na targach gier w Poznaniu?
Nie odwzajemnił miłości, którą zapałał do niego syn szejka. Przez to spędził 13 miesięcy w więzieniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich! Był bity, gwałcony i głodzony. Jak udało mu się wyrwać z piekła? W Dzień Dobry TVN swoją historię opowiedział Artur Ligęska: "Widziałem wszystko. Byłem gwałcony (...) przez strażników. Widziałem śmierć. Widziałem tortury... potworności".
Po niedawnym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wiele osób, które zawarły z bankami umowy kredytowe we frankach uważa, że obecnie ich sytuacja jest dużo lepsza. Okazuje się, że nie do końca. Jakie konsekwencje ma unieważnienie umowy z bankiem? O tym w Dzień Dobry TVN mówił prawnik, dr Maciej Kawecki z Wyższej Szkoły Bankowej.
W sopockim Urzędzie Miasta zainstalowano sensory uśmiechu, mające poprawić atmosferę, w jakiej obsługuje się interesantów. Jak działają te urządzenia? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska.
Jagna Marczułajtis-Walczak i Iwona Hartwich zostały posłankami na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. Jak zamierzają połączyć opiekę nad dziećmi z pracą zawodową? Zapytaliśmy je o to w Dzień Dobry TVN.
Gość Dzień Dobry TVN - Adam Higgingotham jest autorem książki "O północy w Czarnobylu". Przedstawia w niej przedstawia nieznaną historię Czarnobyla, pisze o powstaniu elektrowni, o życiu mieszkańców Prypeci i o absurdach ZSRR.
Jak wygląda życie rodzinne w domu polityka w trakcie kampanii wyborczej? Czy kandydaci na posłów mają czas dla swoich bliskich? W Dzień Dobry TVN o tym, jak wyglądały ich ostatnie tygodnie opowiedzieli: Jarosław Kaczyński, mąż posłanki Kornelii WróblewskiejEwa Tomczyk, żona posła Cezarego Tomczyka i Pola Kukiz, córka Pawła Kukiza.
Jaka to będzie kadencja? Sondażowe wyniki wyborów 2019. PiS - 43,6%, KO - 27,4%, SLD - 12,4%, PSL - 9,1% i Konfederacja - 6,4 %. Frekwencja w wyborach wyniosła 61,1 procent. Jak zmieni się nasza rzeczywistość? W Dzień Dobry TVN z Joanną Miziołek i Bartoszem Węglarczykiem.
Jolanta i Piotr są niepełnosprawni. Narzeczeni marzą o ślubie, urząd stanu cywilnego uznał jednak, że bez zgody sądu ceremonia się nie odbędzie. Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że przepisy na które powołał się urzędnik są dyskryminujące i powinny być wykreślone z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Poznajcie historię Jolanty i Piotra.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się we wtorek, 10 grudnia. Nagroda Nobla wręczana jest przez króla Szwecji. Jak powinni zachować się jej uczestnicy z w obecności Karola XVI Gustawa? Rozmawialiśmy o tym z dr Ireną Kamińską-Radomską, specjalistką ds. protokołu międzynarodowego i etykiety.
"ART-B. Made in Poland" to sensacyjny, sześcioodcinkowy serial dokumentalny opowiadający o życiu i karierze, wzlotach i upadkach Andrzeja Gąsiorowskiego i Bogusława Bagsika, właścicieli jednej z największych prywatnych firm w historii Polski - Art-B. W Dzień Dobry TVN gościliśmy reżyserkę serialu, Anetę Kopacz.
Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk z pewnością uradował wielu miłośników literatury. Autorka "Biegunów", "Ksiąg Jakubowych" i "Prawieku" w ostatnich latach odbierała także inne międzynarodowe nagrody, dla których nagroda Szwedzkiej Akademii stanowi piękne dopełnienie. Dlaczego jej książki budzą takie zachwyty? Od czego zacząć literacką znajomość z pisarką?
Uczy matematyki, informatyki i przyrody w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Na co dzień pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, pomaga też młodzieży z trudną przeszłością. W miniony wtorek w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odebrała nagrodę Nauczyciela Roku 2019!
Jeden z uczniów warszawskiego liceum, chciał rzucić szkołę, by móc zająć się remontem swojego spalonego mieszkania. Gdy koledzy dowiedzieli się jak wygląda sytuacja, że rodziny chłopca nie stać na remont, postanowili pomóc i zorganizowali zbiórkę, żeby chłopak nie musiał rezygnować ze szkoły.
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie startuje z kampanią społeczną, która ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo pieszych na drogach. Szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo seniorów, ponieważ to oni są grupą najbardziej narażoną na ryzyko wypadku drogowego. O tym jak poprawić bezpieczeństwo na drodze rozmawialiśmy z Łukaszem Puchalskim - dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie i aktorem Kazimierzem Mazurem.
Nikola Furman, najmłodsza uczestniczka 8. edycji "Top Model", musiała zrezygnować z udziału w programie. W sieci pojawiły się plotki o tym, że powodem opuszczenia Top Model" jest w ciąża nastolatki.
Jaki sprzęt został zakupiony ze zbiórki "Ostatnia puszka prezydenta Pawła Adamowicza"? W Gdańsku przed Szpitalem św. Wojciecha z organizatorką zbiórki - Patrycją Krzymińską i dyrektorem szpitala dr. Rafałem Cudnikiem rozmawiała Agata Zjawińska.
Stanisław Łoboziak to polski biolog molekularny z Centrum Nauki Kopernik. Przeprowadził eksperyment, podczas którego, na celulozowym szkielecie liścia szpinaku wyhodował mięso kurczaka.
Francuzka Edmee Mommesa ma plan, żeby z wielbłądem, którego wykupiła z cyrku, dotrzeć do Mongolii. Zakłada, że jej podróż może potrwać nawet pięć lat.
Na wybory z własnym długopisem? Jak prawidłowo oddać głos w wyborach parlamentarnych 2019? Czy możemy sobie zrobić "selfie" podczas głosowania? Jakie zachowania są dozwolone, a czego kategorycznie nie można robić w lokalu wyborczym? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Godzwon - ekspertem ds. prawa wyborczego.
Wyborcy, którzy w dniu wyborów parlamentarnych będą przebywać poza miejscem zamieszkania, w tym za granicą, mają kilka możliwości, aby oddać głos. Najprostszym rozwiązaniem jest zaświadczenie umożliwiające głosowanie w dowolnym miejscu w kraju, za granicą i na statku morskim. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.
Na antenie Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska przeprowadziła wywiad z żoną saudyjskiego blogera i aktywisty, który za działalność w sieci został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.
3 października to wyjątkowy dzień dla stacji TVN. Dokładnie 22 lata temu o godzinie 19 ruszyła nowa, polska telewizja. W dniu urodzin na antenie Dzień Dobry TVN przedstawiliśmy sentymentalne wspominki z tego, jakże już odległego, pierwszego dnia na antenie.
Szpital w Wodzisławiu Śląskim podjął decyzję o zawieszeniu działalności oddziału chirurgicznego do końca roku. Powodem są braki kadrowe. Wcześniej ze względu na brak personelu zawieszono działalność oddziałów pediatrycznego w Świętochłowicach, neurologicznego i udarowego w Rudzie Śląskiej , oddziału onkologii i hematologii w Szpitalu Miejskim w Chorzowie, a ostatnio także porodówki w Zakopanem. Sytuację w służbie zdrowia komentowali w studiu Dzień DObry TVN Bartosz Fiałek, lekarz rezydent, przewodniczący Zarządu Regionu Kujawsko-Pomorskiego OZZL i dziennikarka Klara Klinger.
Pomysł japońskich linii lotniczych JAL, by informować innych pasażerów o tym, gdzie w samolocie będą siedzieć małe dzieci, wywołał lawinę komentarzy w internecie. Pomysł ma wielu zagorzałych zwolenników i równie wielu przeciwników. O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN Jacka Santorskiego - psychologa biznesu i Justynę Kłęk - stewardesę. Czy wprowadzanie stref bez dzieci to dyskryminacja?
Góra lodowa, której powierzchnia jest ponad trzykrotnie większa niż powierzchnia Warszawy, oderwała się od lodowca szelfowego Amery we wschodniej części Antarktydy. To największa góra lodowa, jaka oderwała się od lodowca w ciągu ostatnich 50 lat. Zdaniem naukowców nie jest to wina zmian klimatycznych.
NEO to robot humanoidalny wykonany przez Kamila Kalińskiego, Tomasza Płóciennika i Filipa Tomczyka, uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych naukowców, mieliśmy też okazję porozmawiać z ich dziełem - robotem NEO!
Rezydenci nie składają broni. 1 października 2019 wznawiają akcję protestacyjną. Porozumienie Rezydentów wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy (OZZL) i przy wsparciu Naczelnej Izby Lekarskiej wzywa lekarzy do przyłączenia się do protestu „Akcja Zdrowa Praca”. Ma ona być odpowiedzią na problem pracy lekarzy ponad normy, może jednak ograniczyć również dostęp do leczenia. W studiu Dzień Dobry TVN komentowali sytuację przedstawiciele Porozumienia Rezydentów: Marcin Sobotkam, Agnieszka Serwan i Krzysztof Hałabuz.