Dwóch Polaków mieszkających w Londynie - Patryk Pachecka i Grzegorz Szal, po poszlakowym procesie, zostało skazanych na kary dożywocia za brutalne zabójstwo, którego być może nie popełnili. Ich ofiarą ma być Grzegorz Pietrycki. Obecnie obaj odsiadują wyroki w brytyjskim więzieniu. Na ślad sprawy, o której mówi się, że jest londyńską "sprawą Tomasza Komendy" wpadli dziennikarze "Superwizjera" TVN Jakub Stachowiak i Patryk Szczepaniak. O jej kulisach opowiedział w Dzień Dobry TVN ten pierwszy.
Trwa rekrutacja 2019 do szkół ponadpodstawowych. Ponad 700 tys. absolwentów ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych weźmie w niej udział. Jak ułatwić sobie to zadanie? Czym kierować się przy wyborze szkoły średniej? Jak wybrać najlepszą szkołę?
System parlamentarny opiera się na zasadzie podwójnej egzekutywy. Oznacza to rozdział funkcji szefa rządu od głowy państwa. Z drugiej strony możliwe jest łączenie i sprawowanie funkcji zarówno w rządzie, jak i parlamencie. W systemie parlamentarnym funkcjonuje tzw. wotum nieufności.
Jest to pierwsza rezygnacja z tronu w Japonii od ponad 200 lat. Po 30 latach rządów cesarskich Akihito abdykował. W pałacu tokijskim wygłosił swoje ostatnie, pożegnalne przemówienie. Na tronie zastąpi go jego najstarszy syn - Naruhito.
Film ukazuje, jak dzięki PROFILOWI ZAUFANEMU załatwimy sprawy urzędowe bez konieczności odwiedzania urzędów.Bohaterem jest Marcin Sawicki, dziennikarz "Dzień Dobry TVN". Udaje się do Urzędu Dzielnicy Ursynów, gdzie przechodzi wszystkie etapy dzielące go od urzędniczki. Potem Marcin siedzi w kawiarni przed laptopem, loguje się na stronie i korzysta z PROFILU ZAUFANEGO. Na koniec odwiedza PUNKT POTWIERDZAJĄCY, gdzie jego dane zostają zweryfikowane przez urzędniczkę.
W analizach wypadków wciąż wypadamy na tle całej Unii Europejskiej fatalnie. Według ogłoszonego przez Brukselę raportu, w zeszłym roku na każdy milion mieszkańców na polskich drogach zginęło aż 76 osób! O głównych grzechach polskich kierowców w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Januszem Popielem, prezesem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych oraz z Markiem Konkolewskim, ekspertem w zakresie ruchu drogowego.
Dziś finał akcji Operacja Czysta Rzeka. Robert Stockinger spotkał się z jej koordynatorem Januszem Chrostowskim. Na czym polega akcja, ile osób zgłosiło sie do pomocy i jaki wpływ mamy na środowisko globalne?
Mają więcej niż 60 lat, a energią mogłyby obdzielić pół Polski! O kim mowa? O "mŁodziankach" z Łodzi - seniorkach, które postanowiły zostać cheerleaderkami. Poznajcie ich historię i zobaczcie występ w Dzień Dobry TVN!
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Elżbietę Turlej - dziennikarkę, autorkę książki „Naciągnięte” – jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe. To książka o kobietach oszukanych, które w pogoni za ideałem piękna straciły często pieniądze i zdrowie. Co najgorsze, machina piękna dotyczy coraz młodszych kobiet, a nawet... dzieci. Czy tę machinę da się zatrzymać?
Caleb Wilde, przedsiębiorca pogrzebowy ze Stanów Zjednoczonych i autor książki "Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego", pochodzi z rodziny, w której od dziewięciu pokoleń większość członków rodziny zajmuje się biznesem pogrzebowym. Jak wyglądało wychowywanie się w takiej rodzinie? Co jest wyjątkowego w jego pracy? Czy Caleb boi się śmierci? Posłuchajcie.
Czy może nam zabraknąć wody? Niewielka ilość opadów i wysokie temperatury już w kwietniu powodują, że od kilku lat Polska zmaga się z suszą. Efektem tego są nie tylko zamiecie pyłowe, które przetoczyły sie przez nasz kraj, ale także pożary i tragiczna sytuacja w rolnictwie. O kurczących się zasobach wody w Polsce i na świecie rozmawialiśmy z dr Joanną Remiszewską-Michalak - fizykiem atmosfery.
Krzysztof Kryj ważył w najgorszym momencie 127 kilogramów. W końcu powiedział sobie "dość!". Jak zaczął swoją walkę z otyłością? Jak udało mu się ją wygrać? Zobaczcie!
Dzisiaj przypada 76. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego oporu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". Na czym ona polega? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN jej ambasadora - aktora Adama Woronowicza.
Alicja Rogoz ma 19 lat i została... sołtysem Nowakowa. Oznacza to jedno - Alicja jest najmłodszą panią sołtys w całej Polsce. Poznajcie jej historię!
Joanna Czapla choruje na rdzeniowy zanik mięśni. To choroba o podłożu genetycznym. Mięsnie chorego z czasem zaczynają słabnąć i ulegają zanikowi. Asia liczy też na naszą i Waszą pomoc.
Dzięki staraniom profesora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. Jerzego Sieńki, w Wambie, w Kenii powstanie polska placówka medyczna, która będzie niosła pomoc okolicznym mieszkańcom, pozbawionym na co dzień podstawowej opieki lekarskiej.
To prawdziwa rewolucja w transplantologii. Przez sześć lat Tymek nie mógł mówić, samodzielnie jeść, ani swobodnie oddychać. Z pomocą przyszedł mu prof. Adam Maciejewski. Zespół lekarzy pod jego kierownictwem przeprowadził pierwszą na świecie rozległą transplantację narządów głowy i szyi połączoną z przeszczepieniem zmodyfikowanego szpiku. Dziś Tymek wraca do zdrowia. Lekarze mają nadzieję, że chłopiec zacznie mówić!
Aleksandra Długołęcka i Anna Szałas postanowiły wprowadzić nową jakość w mediach społecznościowych Muzeum Narodowego w Warszawie. Postawiły na nieszablonowy styl i humorystyczne posty. To był strzał w dziesiątkę. Internauci są zachwyceni takim podejściem do sztuki.
Choć słowo „ewolucja” może kojarzyć nam się przede wszystkim z czasami sprzed setek tysięcy lat, w swoim podstawowym znaczeniu dotyczy nas ona również dziś. Co więcej, genetycy twierdzą, że obecnie ewolucja przyspieszyła i wciąż zmienia ludzkie ciało. Jak będzie wyglądać człowiek przyszłości?
Najczęściej słyszy się opowieści o spotkaniach z obcymi, które miały miejsce w Ameryce. To tam odnotowuje się najwięcej przypadków pozostawiania przez kosmitów dziwnych znaków, przelatujących nad miastami spodków i innych nie do końca wyjaśnionych zdarzeń. Jednak również w Polsce kilkakrotnie zaobserwowano zjawiska, które kojarzone są z UFO.
Lądowanie na Księżycu obudowane zostało wieloma, niejednokrotnie wzajemnie wykluczającymi się opowieściami. Wątpliwości nie ulega jednak, że było to jedno z bardziej doniosłych wydarzeń w historii ludzkości XX wieku. 50 lat temu w lipcu (dokładnie 20 lipca) na Księżycu wylądowali pierwsi ludzie!
Czy w Mamerkach, koło Węgorzewa, ukryta jest Bursztynowa Komnata? Dziś otwarcie zostanie właz do ukrytego tunelu niemieckiego bunkra. Historia Bursztynowej Komnaty sięga XVIII wieku i owiana jest legendą. Jej okazałe wnętrza zostały rozgrabione i do tej pory nie wiadomo, gdzie się znajdują. Warto przyjrzeć się z bliska tej historii.
Profesor Romuald Dębski nie żyje. Znany polski ginekolog zmarł 20 grudnia 2018 roku. Informację o jego śmierci podał Szpital Praski oraz Szpital Bielański, w którym profesor pracował. Romuald Dębski miał 62 lata. Był częstym gościem w studiu „Dzień Dobry TVN”.
W poniedziałek 13 maja w Świerklańcu pod Tarnowskimi Górami doszło do groźnej kolizji dwóch samochodów osobowych. W jej wyniku trzy osoby zostały ranne. Poszkodowaną kobietę do najbliższego szpitala przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec musiał wylądować na drodze między drzewami. Precyzyjne lądowanie robi obecnie furorę w sieci. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger rozmawiał z pilotem śmigłowca, kapitanem Grzegorzem Ziomkiem.
Uwaga, dziś Blue Monday... to najbardziej depresyjny dzień w roku. Podobno wówczas najwięcej ludzi zaczyna łamać noworoczne postanowienia. Skąd wziął się Blue Monday i jak radzić sobie z wyjątkowo złym nastrojem w tym dniu?
Każdego roku z polskich domów znika około dwadzieścia tysięcy osób. Co się z nimi dzieje? Powody zaginięć są niezwykle różne. Czasami są to porwania, częściej giną ludzie, którzy chcą zmienić swoje życie i dlatego nie dając znaku o sobie, po prostu uciekają. Często powodem zaginięć są też choroby psychiczne czy osobiste dramaty. Co kieruje takimi ludźmi? Jak wygląda akcja poszukiwawcza zaginionego?
Krystian Jabloński to prawdziwy superbohater. Wyniósł trzech mężczyzn z płonącego mieszkania, pomagał ofiarom wypadków drogowych, łapał złodziei, a nawet brał udział w policyjnym pościgu. Dziś to on potrzebuje pomocy - pan Krystian uległ poważnemu wypadkowi na trampolinie sportowej. Jest sparaliżowany od barków w dół.
Reforma szkolnictwa spowodowała, że w szkołach średnich w tym roku pojawiło się 730 tys. dzieci, gdy rok wcześniej było ich 474 tys. Ma to związek z tzw. podwójnym rocznikiem. Duża liczba uczniów spowodowała w wielu szkołach spore zmiany w warunkach nauczania. Na sale lekcyjne przerobiono np. części korytarzy, a lekcje kończą się wieczorem. Jak nowe warunki nauki mogą wpłynąć na młodzież? Zapytaliśmy o to psycholog Aleksandrę Piotrowską i nauczyciela matematyki Dariusza Kulmę.
Z jeziora Bełdany w Rucianem-Nidzie na Mazurach nurek wyłowił aparat fotograficzny. Odzyskane zdjęcia, które nim wykonano, mają 11 lat. Po kilku dniach udało się odnaleźć właścicielkę urządzenia. Okazała się być nią Katarzyna Neugebauer, która w 2008 roku pływała z rodziną po jeziorze. Czy pamięta okoliczności, w których zgubiła aparat? Kasię, jej córki - Olgę i Hanię oraz nurka, który odnalazł aparat - Piotra Przystawika gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Wczoraj Grzegorz Schetyna ogłosił, że kandydatką na premiera Koalicji Obywatelskiej będzie Małgorzata Kidwa-Błońska. W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy stylistkę Ewelinę Rydzyńską oraz dr Mirosława Oczkosia, specjalistę od marketingu politycznego, z którymi porozmawialiśmy o tym, czy jest to próba ocieplenia wizerunku.