"Moja żona tramwajarka” to opowieść o Henryce Krzywonos. To opowieść męża o żonie, wspólnym życiu, niezwykłej rodzinie i wielkiej polityce. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Henrykę Krzywonos i Krzysztofa Strycharskiego.
Granica między Indiami a Nepalem jest otwarta, rozciąga się na górskich stokach Himalajów i ma ponad tysiąc siedemset kilometrów długości. Swobodny przepływ ludzi i towarów miał usprawnić współpracę handlową między tymi dwoma krajami i tym samym przyczynić się do rozwoju gospodarki. Szlak okazał się jednak doskonałą trasą dla pośredników biorących udział w handlu ludźmi. Fałszywymi obietnicami ściągają oni do Indii ludzi spragnionych lepszego życia. Inni są wywożeni siłą. Większość ofiar handlarzy stanowią kobiety i dzieci. O życiu w Nepalu i handlu ludźmi w tym kraju rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Magdaleną Pietruszką-Pandey - współzałożycielką fundacji "Mała Polska w Nepalu".
Rodzina i przyjaciele zorganizowali akcję pomocową dla Patryka Niekłania, uczestnika Mam Talent, który uległ tragicznemu wypadkowi. O jej szczegółach opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej: żona Patryka - Anna Filipowska.
Filip Chajzer i Robert Stockinger podjęli wyzwanie i spróbowali zjeść najostrzejszą pizzę w Polsce. "Jesteśmy idiotami i spróbujemy ją zjeść" - powiedzieli Chajzer i Stockinger tuż przed wyzwaniem. Udało się?
Narodził się nowy ruch niechętny wobec konkretnej praktyki medycznej - antykanałowcy. Antykanałowcy uważają, że leczenie kanałowe może powodować np. raka. Ile jest w tym prawdy? Problem poruszyliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
Pani Kasia Łukaszczyk-Capowska zaczęła poważnie chorować - okazało się, że cierpi na niewydolność nerek. Potrzebny był przeszczep. Dawcą został jej mąż, pan Maciej. "Każdy normalny człowiek powinien tak się zachować" - mówi otwarcie pan Maciej.
Specjaliści biją na alarm! Normy smogowe w Polsce są cały czas przekraczane. W związku ze smogowym problemem w Polsce rządzący zaproponowali ustawę antysmogową, która przewidywałaby nawet karę więzienia za zanieczyszczanie środowiska. Poznajcie szczegóły.
Kryzys w Wenezueli oczami Polaków. Puste półki w sklepach i aptekach, brakuje podstawowych produktów do życia, ludzi nie stać na nic - tak wygląda kryzys w Wenezueli. Tymczasem kilkanaście krajów Unii Europejskiej, w tym Polska, uznało Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli. Czy Nicolas Maduro (zaprzysiężony 10 stycznia) wspierany przez Rosję się podda? Jak obecnie wygląda sytuacja polityczna i gospodarcza w Wenezueli?
Na 8 kwietnia planowany jest powszechny strajk nauczycieli. Do tej pory, mimo rozmów, nie udało się wypracować porozumienia między przedstawicielami pedagogów a stroną rządową. W sieci popularność zdobył niedawno dramatyczny wpis Pani Dominiki Chojnackiej - nauczycielki, która postanowiła zrezygnować z pracy w edukacji i nigdy już nie chce wracać do zawodu.
Kilka lat temu Wanda Wajda zaadoptowała dziewczynkę z Indii, która jest dzieckiem całkowicie niewidomym z niedosłuchem, nierozwiniętą mową i cechami autystycznymi. W jakich okolicznościach się poznały? Jak sobie radzą? Zobaczcie!
Grażyna Wolszczak po wygranym procesie o smog, poleciała do Brukseli, aby wziąć udział w konferencji na temat wodoru. Co tam dokładnie robiła? Z aktorką rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
W "Dzień Dobry TVN" zaprezentowaliśmy fragmenty odcinka "Efekt Domina" o działalności SOS Wiosek Dziecięcych w Lesotho. Zaprosiliśmy do programu Panią Barbarę Rajkowską, dyrektora krajowego SOS Wioski Dziecięce w Polsce oraz Dominikę Kulczyk.
Kateryna Gandziuk swoją walkę z tyranią i korupcją ukraińskich władz w imię sprawiedliwości i rozwoju kraju przypłaciła życiem. O jej życiu i działalności, a także okolicznościach jej śmierci rozmawialiśmy w studiu z ojcem Katii, Viktorem Gandziukiem, oraz ukraińskim aktywistą Vitalijem Ustymenką.
Jurek Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem zapraszają na debatę „Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję, czyli o tym, jak skutecznie przeciwdziałać zjawisku mowy nienawiści w Polsce”. Zbliża się również finał pierwszego etapu konkursu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który został zorganizowany dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. O najnowszych działaniach Fundacji WOŚP opowiedział nam jej prezes.
Politycy wprowadzili całoroczny okres polowań na dziki, włącznie z nowo narodzonymi dzikami. Wyznaczono premię 600 złotych za zabicie matki, bez względu na to czy jest w zaawansowanej ciąży, czy karmi młode. Zaprosiliśmy do studia Marcina Kostrzyńskiego, by porozmawiać z nim o aktualnej sytuacji dzików w Polsce.
Medyczna marihuana już po świętach Bożego Narodzenia będzie dostępna w aptekach. Ile będzie kosztować? Gdzie będzie można ją kupić? Oto wszystkie najważniejsze informacje o medycznej marihuanie.
Język ukraiński słyszymy coraz częściej na ulicach polskich miast. Możemy go wybrać korzystając z bankomatów, niedługo też pojawi się w warszawskich automatach sprzedających bilety komunikacji miejskiej. Polska coraz bardziej otwiera się na wschodnich sąsiadów. A jak Ukraińcom żyje się w naszym kraju?
Rodzina pewnej nastolatki uznała, że z powodu opętania potrzebuje ona egzorcyzmów. Podobno w trakcie seansów z księdzem była przywiązywana, a jej miejsca intymne nacierane świętymi olejkami. Jak ta sprawa wyszła na jaw? Dlaczego rodzina dziewczyny nie reagowała na zachowanie księdza?
"Vinci" to grupa zwalczająca przestępczość przeciwko zabytkom i dziełom sztuki. Grupa "Vinci" powstała w 2006 roku - wtedy przez Małopolskę przeszła fala kradzieży w kościołach. Jakie są największe sukcesy grupy "Vinci"? Jak działa "Vinci"? Zobaczcie materiał Łukasza Radwana?
Karolina Marchlewska, służąc w Żandarmerii Wojskowej, miała być molestowana, poniżana i mobbingowana. Kiedy nagłośniła sprawę w mediach, została zwolniona ze służby. Jak dalej potoczyły się jej losy? Dlaczego postanowiła ujawnić swoją tożsamość? Panią Karolinę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Posłanka Krystyna Pawłowicz pozwoliła sobie na ostry atak pod adresem homoseksualistów. W internecie zamieściła post, w którym sugeruje, że geje nie są zdolni do "męskich" czynności. Sprawę postanowił zbadać reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
We wczorajszym odcinku „Milionerów” Maksymilian Bilewicz usłyszał pytanie o milion złotych. Choć obstawiał dobrą odpowiedź, ostatecznie zrezygnował z gry. O tym, jakie emocje towarzyszyły mu podczas wczorajszego wieczora oraz co zrobi z wygraną, Maksymilian opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Marcin Zmiarowski to były piłkarz i nauczyciel WF-u. W małej wsi zorganizował czas dzieciakom. Zaraził ich unihokejem. Jak się okazało ten rodzaj sportu doskonale się sprawdza. Problemem okazał się jednak transport na treningi dzieci z okolicznych miejscowości. Marcin postanowił wziąć kredyt i kupić busa.
Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit rozmawiali w Dzień Dobry TVN z Karolem Kusem - liderem zespołu Taraka o sukcesie ich piosenki na Ukrainie i odczuciach związanych z występem na Majdanie. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy!
Od 27 lat WOŚP pomaga szpitalom w całej Polsce, ratując życie wielu pacjentom. W akcję zawsze włączają się gwiazdy i tysiące wolontariuszy. Ile pieniędzy zebrała w tym roku WOŚP? Jakie plany na dalszy rozwój ma Jurek Owsiak? Owsiak opowiedział o planach i rozwoju Orkiestry w następnych latach.
Marcin Kostrzyński był gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedział o tym jak udaje mu się zrobić niesamowite zdjęcia i nagrać wideo z wilkami w roli głównej. Marcin Kostrzyński tworzy nowy cykl materiałów "Marcin z lasu" dla Dzień Dobry TVN, w którym opowiada o tym, co dzieje się w lesie, co słychać u jego przyjaciół - wilków.
O tym, kto znalazł się w finale akcji "Zwykły Bohater" i dlaczego rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z zaproszonymi gośćmi: Edwardem Miszczakiem, dyrektorem programowym TVN, Richardem Gaskinem, prezesem BPH oraz Szymonem Hołownią, ambasadorem tej akcji. Jak przebiegały obrady jury? Co nas czeka podczas uroczystej gali drugiej edycji "Zwykłego Bohatera"? Kto zostanie "Zwykłym Bohaterem"?
Xavier jest młodym raperem. Jednak nieco odstaje od swoich rówieśników. Czy zdaje sobie sprawę z tego, co mówi w swoich tekstach? Kto pomaga mu w pisaniu tekstów? Czy wie, że deprawuje swoich rówieśników? Czy dla rymu zrobi wszystko? Co płynie w jego żyłach, a co w żyłach jego rodziców, którzy pozwalają mu na deklamowanie niecenzuralnych słów? Xavier "Green Grenade" był naszym gościem. W studiu Dzień Dobry TVN towarzyszyli mu rodzice: Robert Witkowski i Anita Witkowska. Towarzyszył im raper Tomasz Kleyff.
16 kwietnia ukazała się książka Moniki Jaruzelskiej "Rodzina". Monika Jaruzelska, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedziała o niedosycie, oczyszczeniu, trudnych powrotach do przeszłości, rodzicach, samotności, o braku wsparcia emocjonalnego, o próbie samobójczej, o popełnianiu błędów i ich naprawianiu. Jak Monika wspomina dorastanie w cieniu PRL-u?
Margaret w roli aktorki, co robiła u boku Piotra Adamczyka na planie jego najnowszego filmu? Następnie dzieciństwo, pierwsze wagary, pierwszy taniec - Edyta Herbuś w rodzinnych Kielcach, miejscu gdzie wszystko się zaczęło. W piątek dowiesz się również jak walczyć z plamami na dywanie, jaką dietę stosować by obniżyć cholesterol i zobaczysz występ Baranowskiego z zupełnie nową piosenką.