Marta omal nie zginęła z rąk swojego męża. Mężczyźnie pomagał kolega. Wyrok, który zapadł w tej sprawie według poszkodowanej i jej rodziny jest wysoce niesprawiedliwy. Mąż pobitej został skazany na 8 lat i 6 miesięcy więzienia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Diener oraz jej brata Łukasza Dienera.
Filip Chajzer odwiedził panią Ulę, która codziennie ogląda Dzień Dobry TVN. Pani Ula po obejrzeniu jednego z odcinków serii "Dzień Dobry, sąsiedzie!", który nagrywany był na jednym z gdyńskich osiedli, zdecydowała się zamieszkać... właśnie na tym osiedlu! Poznajcie jej historię!
Kim jest Paweł Błachowicz? Dlaczego robi zdjęcia owadów? Skąd wzięła się jego pasja? "Zawsze interesowało mnie coś, co jest niewidoczne ludzkim okiem" - mówi Paweł Błachowicz z niewielkiej miejscowości Bedlno. Poznajcie niesamowitą historię jego zdjęć makro.
Brytyjska premier Theresa May poniosła historyczną porażkę w głosowaniu nad umową w sprawie brexitu. Jakie mogą być tego skutki? Zapytaliśmy o to dziennikarza Macieja Czajkowskiego i Patrica Neya - Brytyjczyka mieszkającego w Polsce. Natomiast reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara zapytała Brytyjczyków i Polaków mieszkających na Wyspach, czy obawiają się brexitu.
Rząd przygotował kilka zmian w prawie, które mają zwiększyć skuteczność ściągalności alimentów. Niektóre weszły w życie na początku 2019 r., a na inne trzeba będzie trochę poczekać. O szczegółach nowelizacji dotyczących alimentów mówiła w Dzień Dobry TVN adwokat Eliza Kuna.
Trzynastoletni Janek Gawroński ze spektrum autyzmu napisał do minister Elżbiety Rafalskiej list w sprawie środowiskowych domów samopomocy dla osób dorosłych z autyzmem. Rząd najpierw je obiecywał, a następnie z pomysłu się wycofał. Czym są takie placówki? Czy minister Rafalska odpowiedziała na list chłopca? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Janka, jego tatę - Michała Kowalskiego i Annę Duniewicz z inicjatywy "Chcemy całego życia!".
W niedzielę około godziny 20.00, podczas Finału WOŚP w Gdańsku, na scenę dostał się mężczyzna, który ugodził nożem prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Po reanimacji i wielogodzinnej operacji stan prezydenta był bardzo poważny. 14 stycznia o godz. 14:40 dotarła do nas wiadomość, że Paweł Adamowicz nie żyje. Dziś pogrzeb prezydenta Gdańska. Zobaczcie, jak wspominają go mieszkańcy miasta, współpracownicy oraz najbliżsi.
Wiele osób umieściło w social mediach poruszające grafiki upamiętniające śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wspierające Jurka Owsiaka, kiedy ten zrezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP. Takie gesty wywołały niestety ogromny hejt w sieci. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy filozofa Tomasza Stawiszyńskiego, aby zapytać, dlaczego dobro rodzi zło. Dlaczego tak łatwo ulegamy negatywnym emocjom w sieci?
Tomasz Radziewicz jest znany wszystkim fanom Wiedźmina, bo to on na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego stworzył postać Geralda z Rivii. Jak wygląda na co dzień jaka praca? Skąd czerpie inspiracje? Posłuchajcie wyjątkowego wywiadu z Tomaszem Radziewiczem.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Został ugodzony kilkukrotnie nożem na scenie WOŚP w Gdańsku. Prezydent Andrzej Duda już ogłosił, że dzień jego pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej.
Czy kobiety po pięćdziesiątce są dyskryminowane? Co powinny robić kobiety po 50-ce, by czuć się lepiej i nie zwracać uwagi na takie komentarze jak ten ostatni Yanna Moixa? Rozmawialiśmy o tym w "Dzień Dobry TVN".
Jurek Owsiak z szansą na Pokojową Nagrodę Nobla! Jego kandydatura została przyjęta i zostanie wzięta pod uwagę podczas obrad. Jakie Owsiak ma szansę na Pokojowego Nobla? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN.
Do 20 stycznia 2019 roku czekamy na zgłoszenia do 8. edycji Nagrody PRB. O akcji opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN Wojciech Kostrzewa - Prezes Billon Group i Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB oraz Bartosz Pilitowski, lider i założyciel funacji Court Watch Polska i Laureat Nagrody PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA.
Pan Eugeniusz Gadomski, sympatycznie wyglądający 90-latek jest groźnym przestępcą poszukiwanym Europejskim Nakazem Aresztowania i kilkoma listami gończymi za liczne wyłudzenia i oszustwa. Na swoim koncie ma m.in. wyłudzenie odszkodowania za pobyt w obozie koncentracyjnym.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedziele zagrała po raz 27. Jak gwiazdy wspierały WOŚP? Co można było wylicytować w tegorocznym finale? Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy o ich rzeczy wystawione na licytację.
Nicole Stott była 52. kobietą, która znalazła się na orbicie Ziemi i 10-tą kobietą, która wyszła poza statek kosmiczny (dokonała spaceru kosmicznego) - dryfowała ponad 200 mil ponad Ziemią. Posłuchajcie jej wrażeń, którymi podzieliła się z widzami "Dzień Dobry TVN": "To było surrealistyczne przeżycie" - przekonywała Nicole Stott.
W dniach 12-13, 19-20 i 26-27 stycznia 2019 roku odbędą się wzmożone polowania na dziki, co tłumaczone jest przez rządzących koniecznością walki z ASF, czyli afrykańskim pomorem świń. Akcja jest krytykowana przez wiele osób, w tym naukowców i myśliwych. O komentarz do decyzji rządzących poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN rzecznika Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze dra Pawła Średzińskiego i przyrodnika, byłego myśliwego Marcina Kostrzyńskiego. Ile dzików żyje w Polsce? Czym grozi ich zbyt duży odstrzał? Jak inaczej można walczyć z ASF?
Firma, która dostarczała Pani Barbarze Hankus gaz przestała istnieć. Pomimo tego, że Pani Barbara miała zapłacone rachunki za grudzień, dostała ponowne wezwanie do zapłaty rachunku za listopad. Firma nie poinformowała klientki, że od pewnego czasu ma wpłacać pieniądze na nowe konto. W podobnej sytuacji, co Pani Barbara jest Polsce ponad 100 tys osób. Tylu klientów miały dwie firmy dostarczające prąd i gaz, które upadły w ubiegłym roku. Co w tej sytuacji powinni zrobić klienci? W studiu Dzień dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Agnieszką Majchrzak z UOKiKu.
Poznaj niesamowitą historię miłości Ryszarda Kurylonka, który prowadzi obecnie ze swoją ukochaną agroturystykę. Para poznała się po pięćdziesiątce, a ich historia pokazuje, że na miłość nigdy nie jest za późno!
Czy ludzie niedługo staną się zbędni, bo zastąpią nas roboty? Które zawody są najbardziej zagrożone? I czy powinniśmy się bać? W studiu "Dzień Dobry TVN" opowiadała o tym dr Aleksandra Przegalińska, specjalistka w dziedzinie sztucznej inteligencji.
Jacek Kuroń był jednym z przywódców opozycji w okresie PRL, współzałożycielem powstałego we wrześniu 1976 r. Komitetu Obrony Robotników (KOR).
Pożar w escape roomie w Koszalinie. Zginęło 5 dziewczynek: Gosia, Karolina, Wiktoria, Amelia i Julka, która w escapie roomie świętowała z koleżankami swoje urodziny. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla.
Mimo że 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia, już od początku grudnia zeszłego roku trwa zbiórka pieniędzy na internetowych aukcjach. Wśród wystawionych rzeczy, które można licytować jest wejściówka do studia programu TVN "Milionerzy". Jakie atrakcje czekają na osobę, która wygra licytację? O tym w Dzień Dobry TVN mówił prowadzący "Milionerów" Hubert Urbański.
To będzie już 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Dzień Dobry TVN o tym, że „Pomaganie jest dziecinnie proste” i na co zostaną przeznaczone pieniądze z tegorocznej akcji opowiedział nam Jerzy Owsiak.
O wyjątkowym odkryciu, którego dokonał na Śląsku zespół polskich paleobiologów i geologów pod kierunkiem Tomasza Suleja, profesora Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie oraz Grzegorza Niedźwiedzkiego, biologa z Uniwersytetu w Uppsali, opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN dr hab. Tomasz Sulej i Aleksandra Stanisławska, współtwórczyni bloga Crazy Nauka. Co wiemy o Lisowicii bojani i jakie były jej losy? Od wtorku czaszkę będzie można zobaczyć w Muzeum Ewolucji w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Filip Chajzer spotkał się w Krakowie z królem Ernesto, który dotarł do nas z Angoli. Jaki dar przywiózł ze sobą i na czym będzie jechał w dzisiejszym orszaku?
Jak to się stało, że Nikodem trafił do zespołu Williamsa? Czy wyścigi na symulatorze dobrze odwzorowują realne sytuacje na torze? Czy jest szansa na to, że zawodnik biorący udział w wyścigach e-sportowych, usiądzie za kierownicą prawdziwego bolidu?
"Kiedyś to były zimy...". Mija właśnie 40 lat odkąd Polskę sparaliżowały intensywne opady śniegu oraz dotkliwy mróz. O "zimie stulecia" z przełomu 1978 i 1979 roku rozmawialiśmy z Grzegorzem Sieczkowskim i Tomaszem Zubilewiczem. Czy taka zima może się powtórzyć?
Marcin Sawicki spotkał się z rodzicami naszego skoczka - Dawida Kubackiego. Po noworocznym sukcesie, wczoraj nasza kadra miała słabszy dzień. Co myślą o wczorajszym konkursie i jak, ich zdaniem, zapowiadają się kolejne zawody?
Czy program Mieszkanie Plus to całkowita porażka? Z jakich programów mieszkaniowych możemy skorzystać w 2019 roku, a które już się skończyły? Rozmawialiśmy o tym w studiu "Dzień Dobry TVN" z Maciejem Górką, ekspertem rynku nieruchomości.