W elektrowni atomowej Fukushima I w Japonii doszło do kolejnego wybuchu. Eksplozja nastąpiła tym razem w drugim reaktorze. Istnieje ryzyko, że uszkodzona została jego obudowa i mogło dojść do radioaktywnego wycieku. Czy radioaktywna chmura może zagrażać także innym krajom? Jaka dawka promieniowania jest groźna dla człowieka? O tym nasz ekspert prof. dr inż. Andrzej Strupczewski z Instytutu Energii Atomowej.
Unia Europejska zapowiada wycofanie ze sklepów foliowych reklamówek na zakupy. Celem nowych przepisów jest ochrona środowiska przed rozkładającymi się ponad sto lat reklamówkami. Miałyby je zastąpić torby biodegradowalne, które produkowane są ze zbóż, kukurydzy i ryżu. O szkodliwości toreb foliowych i o alternatywnych opakowaniach na zakupy rozmawialiśmy z Iloną Gałązką-Czarnecką z Instytutu Biotechnologii i Nauk o Środowisku.
W najnowszym numerze "Gali" ukazał się artykuł "Nie-grzeszne dziewczynki". To artykuł o polskich ateistkach, który stała się dla nas inspiracją do rozmowy o tym, kim są polskie ateistki, w co wierzą i jaką cenę płacą za swoje poglądy. O powodach odejścia od wiary mówią w Dzień Dobry TVN: felietonista Agata Passent i malarka Hanna Bakuła.
22 czerwca Fundacja TVN „nie jesteś sam”, wspierająca osoby chore oraz potrzebujące pomocy materialnej, obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji, Pani Bożena Walter, Prezes Fundacji TVN, odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, w którym przygotowaliśmy dla niej wraz z przyjaciółmi fundacji niespodziankę. Zobacz, co przygotowali dla Niej Grażyna Wolszczak, Magda Gessler, Zbigniew Łuczyński, Olivier Janiak i inni.
W Dzień Dobry TVN Paulina Figińska i Kuba Jóźwiak opowiedzieli nam o swojej wizycie w Nowym Jorku. Kuba pojechał do Broadway Dance Center w ramach wygranej w programie You Can Dance. Z kolei Paulina trafiła do NY dzięki prywatnemu sponsorowi, który zaoferował, że pomoże osobie, która zdobędzie II-gie miejsce w programie. Oboje spędzili tam 3 miesiące.
Już 22 października odbędzie się polska premiera filmu "Getl Low" ("Aż po grób"). W studiu Dzień Dobry TVN od Dariusza Gąsiorowskiego dowiedzieliśmy się jak doszło do polsko-hollywoodzkiej współpracy. Nasz gość zdradził nam też czy planowana jest dalsza współpraca z twórcami filmu.
Ekipa YCD tym tygodniu wróciła z Maroka. Jury wybrało tam 14 z 36 najlepszych tancerzy. Nagrania z wszystkich castingów i warsztatów z Maroka będziemy mogli oglądać na antenie TVN już w marcu. W studiu Dzień Dobry TVN Kinga Rusin, Michał Piróg i Agustin Egurrola zdradzili nam jak oceniają poziom tancerzy z najnowszej edycji programu.
Planete Doc Film Festival trwa od 6 do 15 maja w wybranych warszawskich kinach. 11 maja o godz. 18:00 w kinie Muranów zostanie pokazany film Grzegorza Kuczka „Obcy gen”. Po nim odbędzie się debata, w której swoje argumenty będą przedstawiać zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy GMO. W Dzień Dobry TVN więcej na temat festiwalu i filmu "Obcy gen" opowiedzieli nam Grzegorz Kuczek i Artur Liebhart.
W dniach 26 listopada – 5 grudnia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Multimedialnego Sztuka dokumentu przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Tegoroczna edycja Festiwalu Multimedialnego odbędzie się pod hasłem szeroko rozumianej „Wolności” i będzie stanowić dokumentalne spojrzenie na to, jak ludzie różnych kultur i systemów społecznych definiują współcześnie pojęcie ‘wolności’. Więcej o festiwalu opowiedziała dziś w Dzień Dobry TVN dyrektor festiwalu Dorota Roszkowska i Mamdou Diouf, członek jury.
Książka Kingi Rusin powstała w odpowiedzi na listy kobiet, które do niej pisały o swoich problemach. Razem z psychoterapeutką Małgorzatą Ohme, Kinga Rusin opowiada w niej o tym co ważne: o rodzinie, kryzysach, zdradzie, samotności.
8 kwietnia w Krakowie rozpoczyna się IV edycja Festiwalu Off Plus Camera. Festiwal otworzy polska premiera filmu „Niepokonani”, którego reżyser Peter Weir osobiście przyjedzie na krakowską premierę. W Dzień Dobry TVN nasi goście: Mariusz Łukomski i Łukasz Bułka zobaczyć obejrzeć na tegorocznej edycji imprezy.
Książka „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze” ukazała się właśnie dziś . Dołączono do niej płytę z audiobookiem (listy czytane przez Magdę Umer i Piotra Machalicę). Listy, które w niej znajdziecie nie były do tej pory nigdzie publikowane. W studiu Dzień Dobry TVN Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej i Magda Umer opowiedziały nam więcej o tej pozycji.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdę Gessler, która opowiedziała nam co nas czeka w nowych odcinkach "Kuchennych Rewolucji". Zdradziłą nam też kilka faktów dotyczących jej życia osobistego, między innymi dowiedzieliśmy się jak zamierza spędzić Walentynki.
„Między kuchnią a salonem” to talk-show informacyjno-poradnikowy, kierowany zarówno do widzów wracających do domu po dniu spędzonym w pracy, jak i do tych, skupionych na domowych aktywnościach: prowadzenie gospodarstwa domowego i wychowanie dzieci.
„80% mandatów wlepiamy za bzdety, ponieważ zabroniono nam pouczać ludzi i zobowiązano, żeby każdą interwencję kończyć mandatowo”– powiedział jeden z policjantów pracujących w stołecznej „drogówce”, który woli pozostać anonimowym.
Do tej pory stali z boku, nie występowali przed kamerami, nie brali udziału w publicznej dyskusji. To właśnie w głównej mierze im został poświęcony film dokumentalny dziennikarki Ewy Ewart. Dokument „W milczeniu” widzowie TVN pokazuje oblicze katastrofy smoleńskiej oczami rodzin ofiar. W Dzień Dobry TVN
„Los numeros” to przewrotna i zabawna historia o tym, jak wielka wygrana na loterii może być początkiem równie wielkich kłopotów. W studiu Dzień Dobry TVN Tamara Arciuch i Lesław Żurek opowiedzieli nam więcej o tym filmie.
„Los numeros” można oglądać w kinach od piątku, 25 marca. W kawiarence "Dzień Dobry TVN" Justyna Schneider, Lesław Żurek i Ryszard Zatorski powiedzieli nam, dlaczego warto iść na ten film.
W środę 5 stycznia została przegłosowana ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, zwana potocznie „ustawą żłobkową”. Zgodnie z ustawą żłobki przestaną być Zakładami Opieki Zdrowotnej, co jest istotną barierą w ich rozwoju. Będą funkcjonowały na tych samych zasadach, na jakich funkcjonują teraz przedszkola. Konsekwencje tej zmiany omówiliśmy w Dzień Dobry TVN z dr Elwirą Gross-Gołacką i Beatą Tyszkiewicz.
„Twoja Krew – Moje życie” to hasło najnowszej kampanii społecznej Narodowego Centrum Krwi oraz Ministerstwa Zdrowia, której celem jest m.in. uświadomienie konieczności zwiększenia liczby stałych dawców krwi. Akcję wspiera wielu polskich artystów oraz sportowców. W Dzień Dobry TVN rzecznik prasowy Ekstraklasy Adrian Skubis, były reprezentant Polski Tomasz Iwan oraz Krzysztof Suszek z Ministerstwa Zdrowia wyjaśnili czemu warto przyłączyć się do tej akcji.
„Historia” to najnowsza płyta zespołu „Elektryczne gitary”. Zawiera dziesięć utworów poświęconych historycznym wydarzeniom, których okrągłe rocznice przypadają w tym roku, ale nie tylko… W Dzień Dobry TVN jedna z piosenek...
To już 10 lat. W tym roku obchodzimy okrągły jubileusz „Rozmów w toku” – najpopularniejszego talk-show w Polsce, którego gospodynią Jest Ewa Drzyzga. W ciągu 10 lat powstało 1800 odcinków programu, w których wystąpiło ponad piętnaście tysięcy osób. Każdy program to poruszająca historia ludzkiego życia, problem, z którym musieli się zmierzyć zaproszeni do studia bohaterowie.
7 lutego odbędzie się rozstrzygnięcie 14 edycji plebiscytu Telekamery. Jednym z nominowanych programów jest Telewizjer, na który czytelnicy Tele Tygodnia mogą od dziś oddawać swoje głosy. Dziś w Dzień Dobry TVN więcej o Superwizjerze od "zaplecza" opowiedziała nam dziennikarka Alicja Krystyniak.
To siódma i długo wyczekiwana część przygód Harrego Pottera. Ostatnią książkę o przygodach czarodzieja przedstawiono w dwóch pełnometrażowych częściach. Ostatnia z nich na ekrany kin wejdzie dopiero za rok. Anna Wendzikowska spotkała się z twórcami filmu przy okazji jego londyńskiej premiery.
„Dzieci dzieciom” – płyta z kolędami nagrana przez uczniów sopockiego towarzystwa edukacyjnego „Lokomotywa” z profesjonalnymi muzykami. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony dla sierot, których rodzice zmarli w Puckim Hospicjum. Twórcami projektu są rodzice, których dzieci uczęszczają do „Lokomotywy”, prezes Jakub Górski i ks. Jan Kaczkowski.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy Zuzannę Skalskę, która jest trendwatcher'ką. Od 13 lat zajmuje się monitorowaniem trendów w różnych dziedzinach przemysłu. Jej klientami są zarówno wielkie światowe korporacje, jak i średnie oraz mniejsze firmy. Opowiedziała nam dziś więcej o swojej pracy.
Anita opisała w książce 10 wspaniałych kobiet. Każdej z nich poświęciła po jednym rozdziale. Największe wrażenie zrobiły na niej 3 kobiety. Wangari Maathai, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, Vaira Vike- Freiberga, była Prezydent Łotwy oraz Agnieszka Holland. Więcej o swojej książce Anita Werner opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
9-letni Maciek Jach mimo swojej niepełnosprawności uczestniczy w maratonach. Dzięki swojemu ojcu, który biega pchając wózek chorego syna. Paweł Jach z synem przebiegli już razem dwa maratony. Tata Maćka swoją pasją chce zarazić innych rodziców niepełnosprawnych dzieci. Właśnie dlatego zorganizował charytatywną imprezę "Bieg dla Maćka".
Piotr Metz przeprowadził dla Dzień Dobry TVN wywiad z Davidem Garrettem, doskonałym skrzypkiem, ogromnie popularnym w USA muzykiem, który w swojej twórczości łączy muzykę klasyczną ze współczesną i odnosi komercyjny sukces.
Badania irlandzkich ekspertów z Queen's University dowodzą, że o autoagresji myślał bądź zrobił to co czwarty 16-latek. Prawie trzykrotnie częściej o samookaleczaniu myślą dziewczęta i prawie trzykrotnie częściej faktycznie to robią. Dlaczego ranią swoje ciała? Czy samookaleczanie może stać się niebezpiecznym nałogiem? Co zrobić, gdy zobaczymy, że nasze dziecko się okalecza?