W piątek w "Dzień Dobry TVN": wylew u 15-latki - niestety to możliwe. Poznajcie historię Martyny Dederko, która po tej tragedii szybko stanęła na nogi. Następny temat - jak naturalnie bronić się przed przeziębieniami? Agnieszka Cegielska pokaże jak przyrządzić smaczne napary dla dzieci. Oprócz tego - nowy rok to nowe mieszkanie! Z jakich programów mieszkaniowych skorzystać, żeby było nas stać na własne mieszkanie? Oglądajcie nas już w piątek 4 stycznia!
Żona prezydenta Ukrainy - Maryna Poroszenko z wykształcenia jest doktorem kardiologiem. Zyskała popularność dzięki swojej działalności dobroczynnej i elegancji. Za co jeszcze cenią ją krajanie? W tym roku pierwsza dama Ukrainy i jej mąż Petro Poroszenko będą świętować 34. rocznicę ślubu. Jak wyglądają ich relacje odkąd zostali parą prezydencką? Jak określiłaby obecne relacje między Polską i Ukrainą? W jakie projekty jest obecnie zaangażowana pani prezydentowa? Z Maryną Poroszenko rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Słowem roku 2018 zostało słowo "Dzban". Filip Chajzer postanowił sprawdzić, co oznacza słowo "dzban" w kulturze nastolatków, skąd wzięła się popularność słowa "dzban" i dlaczego właśnie ono zostało wybrane na młodzieżowe słowo roku 2018.
W warszawskiej policji stworzono specjalną grupę do walki z piratami drogowymi. Na wyposażeniu jednostki SPEED są szybkie, nowoczesne auta przeznaczone do łapania kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość i łamią przepisy ruchu drogowego. O sposobach na walkę z przestępcami drogowymi rozmawialiśmy w DDTVN z Januszem Popielem, prezesem stowarzyszenia „Aleter Ego” i Markiem Konkolewskim, ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Marzenna Adamczyk, polska ambasador w Madrycie, zdołała podbić serca hiszpańskich widzów, dzięki swoim występom w popularnych programach. Bezpośrednia i tryskająca humorem przełamuje sztywny wizerunek ambasadora, a także przekonuje, że Polska "nie jest krajem smutasów".
W Kamerunie ponad 30 proc. dziewcząt doświadcza brutalnej procedury „prasowania piersi”.Podobno matki i babcie robią to w trosce, by dziewczynki pozostały w systemie edukacji, a także po to, by ustrzec je przed gwałtami. Konsekwencje obyczaju są okrutne. Jakie? Posłuchajcie poruszającej rozmowy Marcina Sawickiego z Anną Kalczyńską.
Po ostatnim odcinku programu "Wracajcie skąd przyszliście", do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jego uczestników - Agnieszkę Siudę, Andrzeja Macieja Biedrzyckiego i Roberta Kolińskiego. Czy udział w tym przedsięwzięciu wpłynął jakoś na ich poglądy? Jak dziś patrzą na sytuację uchodźców?
Jak poradzić sobie, gdy kończy się kariera sportowa? Robert Stockinger spotkał się z Jakubem Kotem - byłym skoczkiem narciarskim. Czym dziś się zajmuje, czy wspiera swojego brata i czy tęskni za występami w kadrze narodowej?
Rafał Sonik co roku organizuje świąteczne spotkanie dla taterników i zasłużonych ludzi gór w Zakopanem. Tym razem gościła na nim także "jako słodka babeczka na góralskim stole" Dorota Wellman. Jak się bawiła z góralami?
Marcin Prokop: "Są tacy ludzie, którzy na służbie, nie będa w stanie usiąść do stołu ze swoimi bliskimi". Dorota Wellman: "Dziś łączymy się, wyjątkowo ciepło, z tymi, którzy są bardzo daleko od nas, z polskimi żołnierzami (...) Chcemy powiedzieć, że pamiętamy o Was, jesteśmy z Wami całym sercem".
Zabaw w kawiarence w "Dzień Dobry TVN" ciąg dalszy. Zobacz jak dzieci bawiły się razem z Filipem Chajzerem i z żywą choinką.
Kim jest Magdalena Dygała z Radomia i dlaczego właśnie ona została nominowana do nauczycielskiego Nobla? Czym jest nauczycielski Nobel? Rozmawialiśmy o tym w studiu "Dzień Dobry TVN".
Ręcznie robione ozdoby, prawdziwe świeczki, anielskie włosy i cukierki na choince, pływający w wannie karp i paczki dla dzieci z zakładów pracy - tak wyglądały święta Bożego Narodzenia w wielu domach w PRL-u. Czy podobnie swoje święta z tamtych lat wspominają goście Dzień Dobry TVN: aktorka i reżyserka Małgorzata Potocka, dziennikarz Maciej Orłoś i dziennikarz radiowy Krzysztof Jankowski "Jankes"?
Do wybuchu w kopalni w czeskiej kopalni w Karwinie doszło w czwartek 20 grudnia po godzinie 17.00. W tragedii zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków. Co się stało? Jaki był powód tragedii? Czy dało się jej uniknąć? W studiu "Dzień Dobry TVN" odpowiadał na te pytania Janusz Steinhoff - polski inżynier i polityk, w okresie 1997–2001 minister gospodarki, a w latach 2000–2001 wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka.
Matki-328 protestują w Mińsku, ponieważ ich uzależnione dzieci skazano za narkotyki. Wyroki są bardzo wysokie - mogą wynieść nawet 25 lat - paragraf 328 mówi, że taką karę można dostać za posiadanie nawet minimalnej ilości narkotyków. Prawo w Białorusi jest bezwzględne, jeśli chodzi o narkotyki. "Narkomania to choroba. To nie przestępstwo" - mówią Matki-328.
Niektórzy Polacy mieszkający w blokach chcą się odizolować od reszty mieszkańców i tworzą zamknięte przestrzenie w korytarzu, próbując na przykład stworzyć dodatkową rekreacyjną przestrzeń. Jest to oczywiście nielegalne. Przepisy zabraniają takiego odgradzania się od reszty sąsiadów - chodzi o zagrożenie pożarowe. Filip Chajzer skonfrontował ze sobą zwolenników "chowu klatkowego" i jego przeciwników. Zobaczcie i zdecydujcie z kim się zgadzacie!
Nagrody przyznawane przez Polską Radę Biznesu otrzymują osoby, które dzięki swojej wytrwałości, odwadze i przedsiębiorczości potrafią w znaczący sposób wpływać na otaczająca nas rzeczywistość. O rozpoczynającej się właśnie, wyjątkowej edycji "Oscarów Biznesu", opowiedzieli nam Wojciech Kostrzewa, przewodniczący kapituły nagrody Polskiej Rady Biznesu i dr Monika Sajkowska - laureatka 6. edycji. Kto może zgłaszać kandydatów?
Michał Milczarek, 8-letni uczeń drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach, w tym roku zachorował na raka złośliwego układu nerwowego, tzw. neuroblastomę. Michałek potrzebuje ponad 2,5 miliona złotych na leczenie. To kwota jest nieosiągalna dla jego rodziców. Jak można mu pomóc? Zobaczcie materiał "Dzień Dobry TVN".
Jak sprawdzić kto był twoim przodkiem? Skąd pochodzi twoja rodzina? Jak stworzyć drzewo genealogiczne? Katarzyna Pakosińska postanowiła to sprawdzić i okazało się, że jej korzenie sięgają aż Holandii! Jak można dotrzeć aż tak daleko, nawet do 200 lat wstecz? Rozmawialiśmy o tym w "Dzień Dobry TVN" z Karoliną Szlęzak i Kingą Borowiec z programu "Tropicielki rodzinnych historii".
W skali świata z powodu wojen, konfliktów i głodu migrują miliony uchodźców. Na falach protestów antyimigracyjnych upadł rząd w Belgii. W Stanach Zjednoczonych rząd utrzymał dekret antyimigracyjny. Polski rząd był również przeciwny paktowi imigracyjnemu, który został przyjęty przez UE. Piotr Kraśko w swoim programie „Wracajcie skąd przyszliście” wraz z grupą Polaków podróżował szlakiem, którym uchodźcy przedostają się do Europy. Bohaterowie biorący udział w programie „Wracajcie skąd przyszliście mają odmienne poglądy w kwestii polityki migracyjnej oraz kryzysu migracyjnego w Europie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy uczestników programu Jan Motyka, Agnieszka Siuda, z którymi porozmawialiśmy o wrażeniach z tej trudnej podróży. Z jaką motywacją szli do programu?
Wspaniała wiadomość dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni! Lek Nusinersen zostanie objęty w Polsce pełną refundacją. To dobra wiadomość m.in. dla pani Agaty Roczniak, o której mówiliśmy w "Dzień Dobry TVN". Ile do tej pory kosztowała kuracja lekiem na SMA? Od kiedy lek będzie refundowany?
Istniejąca od 2001 r. Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Przez 18 lat w akcję włączyło się prawie 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej 170 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć mld złotych. Do ilu rodzin w potrzebie Szlachetna Paczka dotarła w tym roku? O celach akcji i jej wyjątkowości mówili w Dzień Dobry TVN: prezes zarządu Stowarzyszenie "Wiosna" Joanna Sadzik, członek zarządu Fundacji Banku BGŻ BNP Paribas Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz oraz muzyk Andrzej Smolik.
Czy na Święta Bożego Narodzenia spadnie śnieg? Jaka pogoda będzie na Święta w tym roku? To dwa podstawowe pytania, które Polacy zadają sobie tuż przed Świętami. W „Dzień Dobry TVN” okazało się, że... śniegu najprawdopodobniej nie będzie - wszystko związane jest z ociepleniem klimatu. Profesor Szymon Malinowski opowiadał o zmianach klimatycznych, jak na nas to wpływa. Co możemy zrobić, by ocieplenie klimatu nie następowało tak szybko?
W Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie wykonano pierwsze w Polsce mastektomie podskórne z rekonstrukcją piersi. Wykorzystano do tego dwustronną biologiczną siatkę oplatającą implant. To zupełnie nowy sposób rekonstrukcji piersi. Stosują go dopiero dwa ośrodki chirurgii onkologicznej w Rzymie i Barcelonie. Jak wygląda taki zabieg? Jak się go wykonuje? Rozmawialiśmy o tym w „Dzień Dobry TVN”.
Aż 5 medali, w tym 2 złote i 3 srebrne przywiozły reprezentantki Polski z mistrzostw świata IFBB Bikini Fitness w Ekwadorze. Reprezentujące Polskę sportsmenki są piękne, niezwykle utalentowane i zgodnie podkreślają, że odczuwają dumę ze swojego pochodzenia. Natalia Czajkowska, Natalia Damek, Nikoletta Sularz i Patrycja Słaby były gośćmi w studiu "Dzień Dobry TVN".
Mija już ponad półtora roku od tragicznego wypadku Tomasza Golloba. 23 kwietnia 2017 roku podczas treningu w Chełmnie Tomasz Gollob uległ wypadkowi. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, miał stłuczoną klatkę piersiową i płuca. Utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. W niedzielę 16 grudnia w Bydgoszczy odbędzie się charytatywny turniej „Gramy dla Tomka”. Jak można mu pomóc?
W studiu Dzień Dobry TVN - Karol Wójcicki, popularyzator nauki, dowiódł, że prawa fizyki nie wykluczają istnienia św. Mikołaja. Jak to się dzieje, że Mikołaj daje radę rozwieźć wszystkie prezenty w jeden wieczór? Czy Mikołaj się klonuje? A może wykorzystuje tunele czasoprzestrzenne? Zobaczcie z jaką prędkością muszą poruszać się sanie Mikołaja, żeby oblecieć cały glob, ile ważą wszystkie prezenty i ile reniferów jest w zaprzęgu.
W Dzień Dobry TVN: Igor Klaja - właściciel firmy, która sponsoruje tegoroczny "Konkurs Czterech Skoczni". Jak polskiej firmie udało się "wejść na salony" światowego sportu?
Mateusz Hładki wybrał się z wizytą do Pracowni Efektu Domina. Tam, z gospodynią - Dominiką Kulczyk i grupą dzieci wspólnie przygotowali świąteczne pierniki.
W szkole w Ostrowi Mazowieckiej doszło do bójki między uczennicami. Dwie nastolatki pobiły się przed szkolną bursą na oczach swoich kolegów. Nikt z obserwujących to zamieszanie uczniów nie reagował, wszyscy obserwujący filmowali bójkę swoimi telefonami. Ze strony uczniów padały nawet okrzyki zachęcające do jeszcze większej agresji. Do bójki doszło 7 grudnia około godziny 12.