Rekonstrukcja brodawek piersiowych dla kobiet, które straciły piersi, to bardzo ważny temat. Jak to zrobić bez użycia skalpela? Na to pytanie w studiu "Dzień Dobry TVN" odpowiedziały: Sylwia Dobrowolska - specjalistka mikropigmentacji medycznej, Sylwia Nawrot - kosmetolog oraz Justyna Madalińska-Waloch, która przeszła mastektomię piersi.
Na temat tego, czy powinniśmy przyjmować w Polsce uchodźców, właściwie wszyscy mamy określone zdanie. Ilu z nas jednak miało kiedykolwiek styczność z uchodźcami? Ilu z nas zna osobiście choć jednego z nich albo osobę, która zajmuje się sprawami uchodźczymi na co dzień? Nowy program TVN „Wracajcie, skąd przyszliście” jest właśnie próbą skonfrontowania naszych rozmaitych poglądów, pytań i wątpliwości z rzeczywistością, w jakiej znajdują się uchodźcy.
Sandra Tworkowska i Witek Strugała są niewidomi od urodzenia, ale brak wzroku nie jest dla nich przeszkodą. Niedawno po raz pierwszy zostali rodzicami.
Fundacja TVN "Nie jesteś sam" zorganizowała świąteczne spotkanie w Centrum Zdrowia Dziecka. Pojawiło się na nim wiele gwiazd i dziennikarzy naszej stacji. Jak przebiegało? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Na 6 grudnia czekają wszystkie dzieci, bo tego dnia mogą liczyć na mikołajowe prezenty. W wielu szkołach zachowała się tradycja losowania karteczek z imieniem ucznia, dla którego przynosi się drobny upominek. Są też takie placówki, które mają na ten dzień zupełnie inny pomysł. Jaki? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
W przyszłości 10-letnia Gabrysia Szeliga chciałaby zostać policjantką ale już dziś potrafi zachować zimną krew w sytuacji zagrożenia. Kiedy w ich domu rozszczelniła się butla gazowa, dziewczynka zadzwoniła na numer alarmowy i do pogotowia gazowego.
Iwona Wieczorek zaginęła w lipca 2010 r., kiedy wracała z jednego z sopockich klubów do domu. Zakrojona na wielką skalę akcja poszukiwawcza niestety nie dała do tej pory żadnego rezultatu. Dlaczego tak trudno rozwikłać tę sprawę? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dziennikarza śledczego Janusza Szostaka, który wraz z Fundacją Na Tropie, podjął się wyjaśnienia zagadki zniknięcia dziewczyny. Domyśla się, kto może być sprawcą jej zaginięcia? Co - zdaniem dziennikarza - należy zrobić, aby wyjaśnić tę sprawę?
W internecie pojawiła się interaktywna "Mapa kościelnej pedofilii w Polsce", którą opracowała fundacja "Nie lękajcie się". Prace nad nią trwały pięć lat. W jakim celu powstała? W jaki sposób weryfikowane są przypadki pedofilii oznaczone na mapie? Ile nowych zgłoszeń napłynęło po opublikowaniu mapy? Czy są cechy charakteru, które predysponują do zachowań pedofilskich? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN prezesa Fundacji "Nie lękajcie się" Marka Lisińskiego i prezes Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę" Monikę Sajkowską.
Czy partie "zwożą" sobie autokarami wyborców, którzy będą głosować na ich kandydatów? Ile osób zarejestrowało się dotychczas w Warszawie? Specjalnie dla nas sprawdził to Mateusz Walczak z TVN24 BIS.
Fizjoterapeuta i psycholog Leszek Naziemiec w wyścigu pływackim na Antarktydzie zajął piąte miejsce. Trasa jaką pokonał wynosiła kilometr, a woda, w której płynął miała -1,2 st. Celsjusza. Jak tego dokonał? Po co to robi? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
W Warszawie rozpoczął się 56. Rajd Barbórka. Wśród gwiazd, które pojawiły się na imprezie są Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski i ich „Babcia”.
W szpitalu w Puszczykowie odbyła się przełomowa operacja usuwania glejaka z wykorzystaniem kwasu ALA i promieniowania ultrafioletowego. Zabieg został przeprowadzany w ciemności. Pacjentem, który go przeszedł jest 60-letni Ryszard Szczyrba.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marcina Stiburskiego, który jest autorem koncepcji "Szkołą minimalna". Według niej w szkole nie byłoby ocen, prac domowych, kartkówek, obowiązkowych lektur. Skąd taki pomysł? Czy szkoła bez ocen to dobry pomysł?
W Serocku nad Zegrzem trwa zgrupowanie finalistek Miss Polonia. Finał konkursu już 10 listopada. Jak Miss przygotowują się do wyborów? Czego uczą sie dziewczyny podczas zgrupowania? Z obecnie panującą Miss Agatą Biernat rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Jak Agata wspomina swój rok panowania? Czy był to pracowity okres?
W Polsce, nadal jeszcze można spotkać, żyjącego na wolności, chomika europejskiego. Niestety, gatunek ten został wpisany do tzw. Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt, do której trafiają gatunki zagrożone wyginięciem. O tym, co wpłynęło na to, że w ciągu ostatnich 40 lat populacja chomika europejskiego zmniejszyła się o 75% oraz o walce o ocalenie chomika europejskiego przed wyginięciem opowiedziała nam prof. UAM dr hab. Joanna Ziomek – Zakład Zoologii Systematycznej.
Jak w ciągu ostatnich 25 lat zmieniła się Katarzyna Nosowska? Czy w jej życiu szykują się poważne zmiany zawodowe? "Gdybym mogła cofnąć czas,(...) gdyby była taka możliwość, być może ja bym jednak w ogóle nie stała się piosenkarką tylko, rzeczywiście, poszłabym na studia, prawdopodobnie by to były takie studia (psychologia). (...) Ja w ogóle nie jestem skrojona psychologicznie, mentalnie na zawód, który wykonuję".
Ten rok był dla Edyty Górniak rokiem skrajności. Obfitował w piękne momenty związane z życiem zawodowym, ale też nie zabrakło trudnych chwil w sferze osobistej. Do tych ostatnich należało między innymi poronienie. Kto ją wspierał w tym trudnym czasie? Co jeszcze utraciła w tym roku? Skąd czerpie siłę, by móc się podnieść po ciężkich przeżyciach? O czym wokalistka marzy? Edyta przeniosła się ze Stanów Zjednoczonych do Polski, ponieważ jej syn rozpoczął w naszym kraju edukację w szkole wojskowej. Czy zastanawiała się, dlaczego Allan wybrał taki właśnie kierunek? 14 listopada wokalistka skończy 46 lat. Gdzie zamierza świętować swoje urodziny? O pięknych i trudnych momentach mijającego roku Edyta rozmawiała z reporterką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską.
"Atrakcyjna i inteligentna księżniczka pozna zaradnego milionera. Oczekuje hojnych prezentów i utrzymania. Nie wyklucza jednak miłości". To ogłoszenie jednego z portali, gdzie poszukiwani są współcześni rycerze. Kim są kobiety "księżniczki", które szukają partnerów na tego typu portalach? Czy definicją męskości jest obecnie zasobność portfela? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Renatę Gardian-Miałkowska, nauczycielkę akademicką i doktor nauk społecznych.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Gabrielę Mercik. Lekarz medycyny estetycznej poprawia urodę światowych gwiazd. Jej klientką i przyjaciółką jest choćby Sarah Ferguson. Pani Gabriela swoją medyczną karierę zaczynała jako kardiolog u boku prof. Zbigniewa Religi. Droga do własnego gabinetu medycyny estetycznej w Londynie była długa i dość nietypowa.
#Foodlove, #foodporn, #vegan, #healthylifestyle, #smothiebowl, #buddhabowl, to hashtagi, które najbardziej przykuwają naszą uwagę na Instagramie. Według dziennikarki kulinarnej Katarzyny Płacheckiej hashtagiem #foodporn oznaczamy te najbardziej apetyczne zdjęcia, na widok których zaczyna nam burczeć w brzuchu. Trend na publikowanie jedzenia w sieci doprowadził do tego, że coraz więcej restauracji wprowadza do swojego menu tzw. "intagramowe potrawy". Zdaniem szefów kuchni o sukcesie danej potrawy możemy mówić wtedy, kiedy wygląd idzie w parze ze smakiem.
W ramach akcji "Dzień Dobry Sąsiedzie" Filip Chajzer odwiedził największą wieś w Polsce - Zawoję. Mieszka w niej 6 tys. ludzi, którzy się znają i wspierają. W jakich sytuacjach sobie pomagają? Jak wyglądają ich święta? Zobaczcie, o co został poproszony Filip :)
W kolejnej odsłonie cyklu "Kobiece DNA" porozmawialiśmy o relacjach z eks. Czy nam służą? Czy wręcz przeciwnie, działają destrukcyjnie. Zdaniem psychoterapeutki Tatiany Mindewicz-Puacz, kontaktowanie się z byłym partnerem jest jak uchylanie drzwi. Co więcej, jak pokazują badania, chęć nawiązania lub podtrzymania relacji z eks motywowana jest też chęcią podtrzymywania kontaktu seksualnego. Takie zachowania nie rzutują dobrze na nowy związek. Jak zadbać o poprawną relację z byłym partnerem, zwłaszcza kiedy mamy wspólne dzieci? Zapytaliśmy o to Katarzynę Pawlikowską, ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet i aktorkę Monikę Mrozowską.
"Europejczycy często boją się zarazić czymś w Afryce, a największe ryzyko to jest, zarazić się miłością do Afryki". W Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Emilię Bylicką, specjalistę chorób wewnętrznych: "Ostatnie półtora roku pracowałam w podstawowej opiece zdrowotnej dla miejscowej ludności w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie znaczącą większość stanowili Pigmeje - grupa, która nie jest objęta żadną opieką ze strony państwa" i dr Katarzynę Cybulę, rezydentkę: "To było moje marzenie, żeby wyjechać, żeby pomagać ludziom, żeby operować i udało się, dzięki Emilce. Zawsze mówię, że Emilka jest moim spełniaczem marzeń". W jakich warunkach pracują i jak porozumiewają się z pacjentami?
W czasie wizyty u lekarza Marta Dziubka usłyszała od niego pytanie: "Co by Pani zrobiła, gdyby dowiedziała się, że ma urodzić niepełnosprawne dziecko?". Kobieta odpowiedziała, że usunęłaby ciążę, ponieważ nie jest przygotowana do opieki nad takim dzieckiem. Lekarz zamilkł i do końca ciąży nie podjął tego tematu. Kiedy Pani Marta urodziła syna, okazało się, że chłopczyk ma lekkie wodogłowie, wadę serca i zdeformowaną rękę. To niestety nie jest jedyny taki przypadek w województwie podkarpackim. Coraz więcej kobiet z tamtej części Polski sygnalizuje, że lekarze zatajają przed nimi uszkodzenia płodu. Z czego to wynika?
W sierpniu br. w wieku 42 lat zmarł Konrad Gaca. Przyczyną śmierci był pęknięty tętniak. Przed tym tragicznym zdarzeniem Gaca nie skarżył się na problemy zdrowotne. Mateusz Hładki spotkał się z Patrycją Gacą, wdową po zmarłym trenerze. Pani Patrycja o zmarłym mężu mówi, że byli bratnimi duszami, których nie rozdzieli nawet śmierć.
Kevin Creekman jest modelem i aktorem, który schudł 80 kg. Dziś 30-letni Szwajcar zachwyca nienaganną sylwetką i zdobywa popularność w mediach społecznościowych. Jeszcze kilka lat temu walczył z otyłością. Zanim osiągnął sukces przeszedł długą drogę. Mając 18 lat uświadomił sobie, że jeżeli nie chce umrzeć samotnie, musi zmienić swoje życie. W jaki sposób się odchudzał? Jak poradził sobie z nadmiarem skóry? O swojej walce z nadwagą i planach Kevin opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Jaroszyńskiej.
Czy można kontrolować nastolatka przeglądając jego osobiste rzeczy, sprawdzając maile i social media? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to psychoterapeutę Stefana Bakera, Łukasza Wojtasika, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz mamę dwóch nastoletnich córek Dorotę Łobodę, która przyznała, że ze swoimi dziećmi dużo rozmawia. Dodała również, że póki córki nie zawiodą jej zaufania, nie ma potrzeby ich kontrolować. Łukasz Wojtasik zwrócił uwagę, że im dziecko jest starsze, tym w jego życiu pojawia się więcej zagrożeń. Rodzice powinni uświadamiać je dlaczego warto dbać o swoją prywatność. Co zrobić w sytuacji, kiedy rodzice mają uzasadnione wątpliwości co do zachowania dziecka?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Sylwię Borowską, dziennikarkę, która opisuje w swojej książce historie Polek mieszkających w Izraelu oraz Karolinę Mints, blogerkę i żonę Izraelczyka. Pani Sylwia opowiada historie bohaterek, które zderzają się kulturą wschodu. W jaki sposób życie w Izraelu różni się od życia w innym kraju? Dlaczego codzienność w Izraelu nie jest łatwa? Jak zdradziła Pani Karolina, jej mąż jest ateistą, a więc nie było między nimi różnic na tle religijnym. Jak obecnie wygląda sytuacja kobiet w coraz bardziej laickim Izraelu?
Na 50 najbardziej zatrutych miast w Europie aż 30 znajduje się w Polsce. Czym w ogóle jest smog? Zapytaliśmy o to Cezarego Szmidke z Centrum Nauki Kopernik. Okazuje się, że im bardziej spada temperatura powietrza, tym stężenie smogu jest większe. Z czego to wynika? Co najbardziej generuje smog? Co możemy zrobić, by oczyścić nasze powietrze?
Joanna Sustento pięć lat temu straciła najbliższą rodzinę w tajfunie, który uderzył w Filipiny. Tajfun Jolanda został uznany za jeden z najsilniejszych w historii. Prędkość wiatru przekraczała wówczas 300 km/h. W ciągu jednego dnia zginęło 10 tys. osób. W studiu Dzień Dobry TVN Joanna Sustento opowiedziała nam o dniu, który odebrał jej wszystko, ale też o swojej obecnej działalności. Joanna jeździ dziś po świecie i edukuje na temat zmian klimatycznych. Jakie mogą być ich konsekwencje?