Zwierzęta

Pierwszy bocian przyleciał do Polski. "To jest taki celebryta"

Zwierzęta

Autor:
Sabina
Zięba
Przyleciał pierwszy bocian

W Bydgoszczy pojawił się pierwszy bocian. Ptak zwany Maćkiem rozgościł się już w swoim gnieździe i czeka na członków rodziny. Mieszkańcy cieszą się, że zwiastuje wiosnę.

Pierwszy bocian w Polsce

Choć zima jeszcze się nie skończyła i zdarzają się chłodne dni, to pierwsze oznaki wiosny już się pojawiają. Do Polski bowiem 8 lutego zawitał już pierwszy bocian, który wrócił do swojego gniazda na osiedlu Łęgnowo-Wieś w Bydgoszczy. Mieszkańcy tej okolicy nazywają go "Maciek" i traktują jako oczekiwany zwiastun cieplejszych miesięcy.

- Cieszymy się, że właśnie Bydgoszcz ma tego bociana, który jako pierwszy przylatuje na gniazdo. (...) Musi być w pełni sił, skoro jest w stanie tak szybko przylecieć, musi być w dobrej kondycji. Nie wiemy tak naprawdę, czy on zimuje w Afryce, bo pierwsze ptaki z Afryki to tak za dobry miesiąc powinny się u nas pojawić, ale może zimuje w Turcji, albo gdzieś w najbliższej okolicy - mówił Dawid Kilon, ornitolog.

Bociania rodzina w Bydgoszczy

Mieszkańcy osiedla w Bydgoszczy są niezwykle przyzwyczajeni do Maćka. Wiedzą, że co roku ten osobnik przylatuje jako pierwszy, a reszta rodziny dołącza do niego około 2-3 tygodnie później. Rodzina Renaty Włazik już od 1993 roku archiwizuje zdjęcia na temat bocianów zamieszkujących tamtejsze gniazdo. Tym razem też wykonała kilka fotografii.

- Bocian jak zwykle dał się sfotografować, bo to uwielbia. Myślę, że to jest taki celebryta, bo nadstawia się z każdej strony. (...) To niesamowita radość. Ja umieściłam te zdjęcia na portalu społecznościowym, to po prostu zainteresowanie przeolbrzymie. Wszyscy są zadowoleni, że ten pierwszy objaw wiosny już jest - wyznała Renata Włazik w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości