Zwierzęta

Łabędź zwierzęciem domowym? Ta historia pokazuje, że to możliwe

Zwierzęta

Aktualizacja:

W swoich gospodarstwach domowych większość ludzi posiada psy, koty, chomiki lub rybki, a takie historie jak ta, opowiedziana w Dzień Dobry TVN, nie zdarzają się zbyt często. Polka mieszkająca w Australii podzieliła się poruszającą opowieścią. Wraz z mężem zajęła się porzuconym łabędziem i zyskała nowego członka rodziny.

Skąd łabędź znalazł się w rodzinie Andrews?

Państwo Andrews spotkali młodego ptaka podczas spaceru z psem. To właśnie ich suczka znalazła samotne zwierzę i przyciągnęła do niego swoich właścicieli. Początkowo myśleli oni, że to kaczka bądź orzeł. Potem zrozumieli, że natknęli się na łabędzia tasmańskiego. Gdyby nie ich pomoc, najprawdopodobniej by nie przeżył. Jak mówi Daria:

Został porzucony przez rodziców. Nie było przy nim żadnego dorosłego ptaka, a wyczytaliśmy, że dorosłe łabędzie jak mają małe, i któryś tak nie za bardzo nadąża, to się go pozbywają. Najbardziej humanitarna metoda jest taka, że go zostawiają gdzieś tam, ale łabędź potrafi też go utopić, albo siada na nim i go dusi. Więc temu się udało - nie został zaduszony, nie został utopiony - został po prostu pozostawiony

Mieszkanie z łabędziem pod jednym dachem

Okazuje się, że mieszkanie z łabędziem nie jest wcale takie łatwe. Poprzez ciągłe przebywanie z ludźmi i psem, ptak nauczył się pewnych nawyków. Potrafi choćby pokazywać swoje niezadowolenie czy radość. Ponadto Darię traktuje jak matkę, a jej męża jak ojca. Wszędzie za nimi chodzi.

Reaguje, rozmawia z nami. (...) Zależy, co chce powiedzieć. Zależy, czy jest zadowolony czy wręcz przeciwnie. Wystarczy podnieść głos i on natychmiast przekrzykuje i wysoko zadziera dziób. Krzyczy, kiedy próbujemy wyjść i zostawić go samego - to w ogóle nie wchodzi w grę

- mówi Andrews i dodaje, że wynajdują mu specjalne aktywności, a nawet uczą "łabędziego języka".

W najbliższym czasie czeka ich podróż po Australii i szukanie miejsca docelowego do życia. Zarówno Daria, jak i Scott, pracują w zawodach, które nie wymagają posiadania stałego miejsca zamieszkania. Wraz z suczką i ptakiem będą zatem zwiedzać kraj w przyczepie kempingowej.

Co zrobić, aby mieć łabędzią szyję?:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Filip Chajzer

Pozostałe wiadomości