Jest najbrzydszym psem w Wielkiej Brytanii. Peggy długo czekała na kochający dom

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Instagram
Pies

Peggy uważana jest za najbrzydszego psa w Wielkiej Brytanii. Ma 5 lat i jest mieszanką dwóch ras. Oryginalny wygląd zwierzęcia sprawiał, że nikt nie chciał go zaadoptować. W końcu suczka trafiła na kochającą właścicielkę.

Peggy nie mogła znaleźć domu

Ma 5 lat i jest mieszanką mopsa oraz grzywacza chińskiego. Pies wyróżnia się oryginalnym wyglądem m.in. skórą pozbawioną sierści czy wysuniętym językiem. Oryginalny wygląd nie pomagał mu w znalezieniu kochającego domu. Przez ponad pół roku nikt nie chciał go zaadoptować.

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

Dopiero gdy pojawiła się Holly Middleton, suczka znalazła dom. Kobieta praktycznie od razu zapragnęła ją zaadoptować. - Wszystkie inne szczenięta miały nowe domy, ale wyobrażam sobie, że ludzie, którzy na nią patrzyli, nie widzieli nic poza wymagającym w utrzymaniu psem i możliwością problemów zdrowotnych - tłumaczyła właścicielka.

Całe szczęście Holly postanowiła zaryzykować, bo jak twierdzi, nie mogła oprzeć się urokowi Peggy. - Pokochaliśmy ją, gdy tylko spojrzała na nas dużymi brązowymi oczami. Miała małą kępkę siwych włosów i język wysunięty na bok. Po prostu było mi jej żal, siedziała tam bez włosów i z wystawionym językiem - dodała.

Najbrzydszy pies w Wielkiej Brytanii

Właścicielka zabrała psa na badania, które utwierdziły ją w przekonaniu, że Peggy jest zdrowa, choć w niektórych kwestiach wymaga nieco więcej uwagi. - W zimniejsze dni musi nosić sweterek, a latem stosujemy krem do opalania na skórę. Oprócz tego jest dokładnie taka sama jak każdy inny pies - podkreśliła Holly.

Peggy wygrała konkurs na najbrzydszego psa w Wielkiej Brytanii. Choć tytuł nie brzmi dość zaszczytnie, to suczka mogła liczyć na iście królewskie traktowanie - odwiedziła psie SPA i miała profesjonalną sesję zdjęciową. Zwierzak zdobywa też coraz większą popularność w sieci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Pedro Arquero/Instagram/Chug_life_x

Pozostałe wiadomości