Prezent dla psa – kryteria wyboru i przykładowe pomysły

Prezent dla psa
Fot. svetikd/ Getty Images
Prezent pod choinkę dla psa? Niektórym taki pomysł może wydawać się dziwaczny, ale dla właścicieli czworonogów potrzeba obdarowania pupila w święta jest czymś zupełnie naturalnym. W końcu pies jest jednym z ukochanych członków rodziny. Co więcej, potrafi szczerze cieszyć się z tego, co otrzymuje.

Potrzeba obdarowywania zwierząt domowych już dawno stała się oczywista dla producentów zabawek i właścicieli sklepów zoologicznych. Obecnie z łatwością można – nie tylko przed świętami – zaopatrzyć się w gadżety, które może nie są pupilowi tak niezbędne do życia, jak dobrej jakości karma, ale sprawią mu wiele radości. Zanim jednak zainwestuje się w prezent dla psa na urodziny, warto zastanowić się, czego naprawdę potrzeba mu do szczęścia. Z pewnością nie zwróci uwagi na cenę czy markę ofiarowanego mu drobiazgu. Istotniejsze jest zaspokojenie psich instynktów oraz przeznaczenie na zabawę z pupilem własnego czasu.

>>> Zobacz też:

Podróże z psem – samolotem, pociągiem, za granicę

Przekąski, smakołyki – trafione prezenty dla psa

Zapewnienie pupilowi dobrej jakości karmy i pełnowartościowej, urozmaiconej diety jest obowiązkiem każdego właściciela. Skoro zdrowe, smaczne pożywienie powinno być codziennością, czy smakołyk to dobry pomysł na prezent dla psa? Oczywiście, że tak, ponieważ psy potrafią cieszyć się z łakoci nie mniej niż ludzie. W ofertach sklepów zoologicznych znajduje się ogromne bogactwo psich przysmaków – paszteciki, ciasteczka, kiełbaski, liofilizowane kawałki mięsa. Świetnym rozwiązaniem jest także samodzielne przygotowanie przekąsek dla psa, zwłaszcza w okresie świąt, gdy dom wypełniają ekscytujące czworonoga aromaty.

Zamiłowanie psa do jedzenia można wykorzystać do sprawienia mu innego rodzaju prezentów – zajmujących, stymulujących zmysły i rozwijających inteligencję. Ostatnio modne stały się maty węchowe dla psów, wykonane z gęsto ułożonych pasków materiału, spomiędzy których pupil musi wydobyć (a wcześniej – wywęszyć) ukryte smakołyki. Dobrym pomysłem jest także podarowanie czworonogowi kulistego pojemnika z otworami, z których podczas zabawy wypadają ulubione przysmaki. Taki prezent dla psa łatwo zrobić samodzielnie.

Zabawka – idealny prezent dla psa na święta

Święta to doskonała okazja, by obdarowywać się rzeczami niezbyt praktycznymi, za to stanowiącymi źródło radości i rozrywki. Takie przedmioty cieszą także domowe zwierzaki i spotykają się z większym entuzjazmem niż nowa miska na karmę czy furminator. Wybierając zabawkę dla psa, trzeba wziąć pod uwagę jego temperament, nawyki, a także wielkość, wiek czy bezpieczeństwo zwierzęcia. Większość czworonogów z pewnością doceni wszelkiego rodzaju piłeczki, gumowe kości i inne zabawki, z których pomocą może zaspokoić swój instynkt żucia i gryzienia. Radość sprawią także tzw. szarpaki – sznurki, liny z węzłami, maskotki itp., którymi można bawić się samodzielnie lub przeciągać je z opiekunem. Dobrym pomysłem na prezent dla aktywnego psa będą przedmioty do aportowania, np. frisbee. Zwierzętom, które lubią pływać, warto sprawić zabawkę unoszącą się na wodzie. Wszystkie psy, a w szczególności „kanapowce”, uwielbiają mieć własną pluszową przytulankę do spania.

>>> Zobacz też:

Jak karmić psa – co powinien jeść pies i ile razy dziennie go karmić? Jak pomóc psu z nadwagą?

Praktyczne prezenty dla psa

Przysmaki i zabawki to zwykle największe atrakcje dla czworonogów (podobnie jak dla ludzi), co nie oznacza, że święta czy urodziny nie są dobrą okazją, by podarować zwierzęciu praktyczny prezent, którego zakup od dawna był rozważany ze względu na komfort czy bezpieczeństwo pupila. Pies nie zwróci wprawdzie uwagi na ciekawy design czy wysoką jakość ofiarowanych mu przedmiotów, ale na pewno z przyjemnością skorzysta z wygodnego legowiska, odpowiednio dużej i stabilnej miski czy ciepłego ubranka, które w zimowe miesiące ochroni go przed chłodem. Decydując się na praktyczne prezenty dla psa, warto pamiętać, że są i takie, które mogą nie wzbudzić w pupilu entuzjazmu, np. nowy kaganiec czy nożyczki do pazurów.

Najważniejszy prezent dla psa – nie tylko od święta!

Nawet w najbogatszej ofercie sklepów zoologicznych nie można znaleźć jednej rzeczy, która dla każdego czworonoga jest najważniejszym i najwspanialszym podarkiem od ukochanego opiekuna. To czas spędzony wspólnie na zabawie, pieszczotach czy po prostu codziennych czynnościach, w których pozwala się psu uczestniczyć, mówiąc do niego, okazując mu uwagę i zainteresowanie. Takie chwile warto wygospodarować w napiętym grafiku nie tylko od święta, ale i na co dzień. Nic bowiem lepiej nie buduje więzi pomiędzy zwierzęciem a jego opiekunem oraz nie daje pupilowi większego poczucia bezpieczeństwa i radości. Innym sposobem na zaspokojenie jego instynktu stadnego jest zapewnienie mu stałego towarzystwa drugiego czworonoga. Jeśli właściciel nie może poświęcić zwierzęciu więcej czasu niż ten przeznaczony na pielęgnację i spacery, najlepszym prezentem dla psa może okazać się… drugi pies.

>>> Zobacz film:

Buty dla psa. Rodzaje i cena? Jak zrobić je samodzielnie?

Pyszna kość - prezent dla psa

Ontario, Kanada. Nie ma lepszej nagrody dla psa niż wielka, smaczna kość. Przekonała się o tym Amber, która taki właśnie prezent dostała od swojej nowej rodziny. Suczka ze smakiem gryzła przysmak, który znikał jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Zobacz film: To był szczęśliwy dzień dla suczki Amber

Zobacz film: To był szczęśliwy dzień dla suczki Amber. Źródło: x-news. 

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości