Ogród

Jakie kwiaty kupić na Dzień Matki?

Ogród

Tom Werner/Getty Images

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się, co podarować mamie? Prezentem, który zawsze się sprawdzi, będą kwiaty. Jeśli nie wiesz, które z nich warto wybrać na tę okazję, służymy pomocą.

Dzień Matki – kiedy wypada?

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. Tego dnia mamy okazję, by jeszcze bardziej okazać szacunek i miłość wszystkim mamom. W ramach podziękowania za trud włożony w nasze wychowanie oraz okazaną miłość i wsparcie składamy im życzenia i ofiarowujemy wszelkiego rodzaju prezenty. Najbardziej uniwersalnym i zawsze cieszącym obdarowywaną osobę będą kwiaty. Jeśli nie wiesz, na które się zdecydować, mamy dla ciebie kilka pomysłów.

Róże na Dzień Matki

Jednymi z najpopularniejszych kwiatów na wszelkiego rodzaju okazje są róże. Wybór kolor może zależeć od preferencji obdarowywanej osoby, warto jednak zwrócić uwagę na znaczenie każdego z nich. Czerwony to symbol miłości - nie tylko tej romantycznej. Białe róże - oznaczają czystość. Różowe – mogą np. oddawać naszą sympatię. Żółte - wyrażają przyjaźń lub platoniczne uczucie. Herbaciane – są neutralne, jednak mogą też świadczyć o żywionych uczuciach czy sympatii do drugiej osoby.

Gerbery na Dzień Matki

Nie tylko urzekają swoim wyglądem, lecz także są bardzo trwałe. Oznacza to, że długo będą przypominały twojej mamie o jej wyjątkowym dniu. Warto też wiedzieć, że gerberami można oddawać szacunek drugiej osobie.

Lilie na Dzień Matki

Do oddania szacunku sprawdzą się też doskonale białe lilie. Prezentują się pięknie w bukiecie i są trwałe. Mają też intensywny zapach, więc najpierw upewnij się, że nie przeszkadza on twojej mamie.

Konwalie na Dzień Matki

Konwalia jak żaden inny kwiat - kojarzy się wszystkim z wiosną. Jej piękny i szlachetny wygląd oraz urzekający zapach sprawiają, że bywa bardzo często wybierana jako prezent na Dzień Matki. Niegdyś wierzono, że roślina ta symbolizuje szczęście w życiu uczuciowym. Kojarzono ją również ze szczęściem i harmonią.

Bukiety mieszane na Dzień Matki

Jeśli nie potrafisz zdecydować się na jeden konkretny kwiat, pomyśl nad bukietem złożonym z wielu różnych gatunków. Florystka z pewnością dobierze dla twojej mamy idealną i ciekawą kompozycję.

Polne kwiaty na Dzień Matki

Samodzielnie nazbierane kwiaty robią wrażenie niemal na każdym, kto je otrzyma. Jeśli więc masz w pobliżu jakieś pole, łąkę czy inny, bujny teren zielony - wybierz się tam i nazbieraj jak najwięcej różnorodnych kwiatów i traw dla mamy. Omijaj jednak te, które są pod ochroną!

Storczyki na Dzień Matki

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się storczyki i także te kwiaty możesz wziąć pod uwagę, jeśli szukasz prezentu na Dzień Matki. Pojawiają się w różnych kształtach i kolorach. Choć są wymagające, to jednak należą do trwałych i długo zachwycających swoim wyglądem.

Kwiat w doniczce na Dzień Matki

Jeśli wolisz, aby roślina, którą podarujesz mamie w jej dniu, zagościła na dłużej, niż bukiet kwiatów ciętych, podstaw na doniczkę. Obecnie wybór roślin doniczkowych jest olbrzymi. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, rozejrzyj się po ewentualnych innych kwiatach doniczkowych swojej mamy lub po prostu postaw na taką roślinę, która podoba się Tobie.

Zobacz też:

Ręcznie robiona laurka dla mamy – jak ją zrobić? Pomysły na Dzień Matki i nie tylko

Prezent na Dzień Matki. Przegląd ciekawych propozycji

Zobacz video: Ciekawostki o Dniu Matki

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości