Czy 500+ wzrośnie do 800+? Minister zabrała głos

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
money.pl
Jakie świadczenia na dziecko w 2023 roku?
Jakie świadczenia na dziecko w 2023 roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/23

O planowanym podniesieniu kwoty w ramach programu 500+, mówi się już od kilku lat. PiS miałby dorzucić dodatkowe 300 zł dla wszystkich świadczeniobiorców. Powodem takich decyzji ma być rosnąca inflacja. Czy faktycznie Polacy mają na co czekać?

500+ to już za mało?

Pędzące w górę ceny nie napawają Polaków optymizmem. W lutym 2023 r. inflacja osiągnęła poziom 18,4 proc. Nic zatem dziwnego, że w domowych budżetach brakuje gotówki. Jednym z rozwiązań pomocowych ma być podniesienie wysokości świadczenia. Jak zauważa Paweł Majtkowski z eToro, 500 zł z 2016 r. jest obecnie warte 342 zł. Wszystko przez inflację

Jak mówią eksperci, żeby wrócić do wartości kwoty ustalonej w programie, należy podnieść ją o 300 zł.

Czy 800+ jest realne?

Im bliżej wyborów, tym w Sejmie głośniej o sławnym już 500+. "Super Express" dotarł do informacji, z których wynikać miało, że waloryzacja świadczenia nastąpi jeszcze w tym roku. Na te rewelacje zareagowała minister rodziny Marlena Maląg. – Nie pracujemy nad takim rozwiązaniem – powiedziała w programie Radia Zet. Jak podaje portal money.pl, ekonomiści z Credit Agricole w swojej prognozie na 2023 r. stwierdzili, że rząd jeszcze przed wyborami podejmie wiele kosztownych inwestycji. Wśród nich oprócz 14. i 15. emerytury mówi się właśnie o podniesieniu wartości 500+.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia głównego: Thanit Weerawan/Getty Images

Pozostałe wiadomości