świadczenia rodzinne

    świadczenia rodzinne

    Ministerstwo rodziny i polityki społecznej opublikowało infografiki, które przypominają, do kiedy należy złożyć wniosek, aby skorzystać ze środków w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Na ten cel władze planują przeznaczyć 3 mld złotych, które mają trafić do blisko 615 tysięcy dzieci.

    Od 27 marca przedszkola i żłobki są zamknięte. W związku z tym rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który został wydłużony do 11 kwietnia. Kto może pobrać takie świadczenie? Czy w tym przypadku praca zdalna ma znaczenie? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzył się Przemysław Ligęzowski, radca prawny.

    Wiele samotnych matek musi zmagać się z ogromem wydatków i obowiązków, które czasami je przerastają. Niestety część z nich nie może liczyć na pomoc państwa. Dlaczego? O sytuacji samotnych matek w Polsce rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Małgorzatą Kolińską-Dąbrowską.

    Od stycznia 2016 roku zacznie obowiązywać nowe świadczenie rodzicielskie gwarantujące 1000 zł miesięcznie. Komu będzie przysługiwał zasiłek i czy kobiety, które urodziły dziecko jeszcze w grudniu 2015 roku również będą mogły złożyć wniosek o zapomogę? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Katarzynę Karpę-Świderek, dziennikarkę TVN24.