Dom

Co zrobić, aby hiacynty w domu dłużej kwitły? Oto sprawdzone sposoby

Dom

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Ładny Dom
Przesadzanie hiacyntów

Hiacynty to pierwsze doniczkowe kwiaty, które przypominają o nadejściu wiosny. Można je trzymać w doniczce lub zasadzić w ogródku. W marcu są dostępne w wielu kolorach. Co zrobić, aby hiacynt w doniczce dłużej kwitł? Jak przedłużyć jego trwałość?

Odpowiednie stanowisko dla hiacynta

Hiacynty to kwiaty, które kwitną tylko raz do roku, na wiosnę. W związku z tym, aby długo kwitły, kiedy trzymane są w domu, wymagają odpowiednich warunków. Jak większość kwiatów, które kwitną wczesną wiosną lub późną zimą, lubią chłodne otoczenie.

Jakie owady mogą nas pogryźć?

Jakie owady mogą nas pogryźć?
Jakie owady mogą nas pogryźć?
wideo 2/5

Oznacza to, że lepiej je trzymać w pomieszczeniach, gdzie temperatura nie przekracza 20 stopni, a idealną będzie od 10 do 16 stopni Celsjusza. Im jest chłodniej, tym dłużej odbywa się proces kwitnienia, a kwiat wolniej obumiera. Ważne jest również, aby zakupić kwiat, który dopiero wschodzi - będzie trzeba chwilę poczekać, aż zakwitnie, ale dzięki temu będzie można cieszyć się jego pięknem jeszcze dłużej.

Jak dbać o hiacynty w domu, aby dłużej kwitły

Równie ważnym czynnikiem, który sprawi, że roślina będzie dłużej żyła i kwitła, jest odpowiednie jej nawadnianie. Większość roślin kwitnących w tym okresie lubi duże ilości wody, które w naturze pochodzą z roztopionego śniegu. Zatem należy pilnować, aby hiacynty były regularnie podlewane.

Lepiej, kiedy ma on stale wilgotną glebę niż lekko przesuszoną. W celu utrzymania odpowiedniej wilgoci roślinę - cebulkę i ziemię wokół niej - można obłożyć keramzytem lub mchem. Taka warstwa nie tylko ochroni przed wyschnięciem ziemi, ale dodatkowo da roślinie oparcie. Trzeba bowiem pamiętać, że hiacynty rosnąc lubią się przechylać - w takiej sytuacji dodatkowe podparcie również pozytywnie wpłynie na długość kwitnienia. 

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Ładny Dom

Źródło zdjęcia głównego: Liudmila Chernetska/Getty Images

Pozostałe wiadomości