Gwiazdy

Znana polska projektantka przeszła operację. "Piszę to, żeby was przestrzec, żebyście się drogie kobiety nie poddawały"

Lana Nguyen

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Znana polska projektantka przeszła operację. "Piszę to, żeby was przestrzec, żebyście się drogie kobiety nie poddawały"

Lana Nguyen

Dzień Dobry TVN

Lana Nguyen opublikowała w mediach społecznościowych osobisty post i zaapelowała do kobiet. Projektantka zdradziła, że przebywa w szpitalu, gdzie przeszła operację. "Czasu nie cofnę, ale Wy uważajcie na siebie" – dodała. 

Lana Nguyen - apel do kobiet

Lana Nguyen to uzdolniona projektantka, a także wspólniczka Maffashion i współzałożycielka marki EPPRAM. Filigranowa kreatorka mody niedawno zaniepokoiła fanów swoim nowym wpisem. Jak przyznała, długo zastanawiała się, czy poruszać tak prywatny i mało atrakcyjny temat chorób. Jednak dla dobra młodych lub mniej doświadczonych kobiet zdecydowała się o tym napisać. W mediach społecznościowych Lana opublikowała zdjęcie wykonane w szpitalnym łóżku oraz zamieściła obszerny post.

- Długo się zastanawiałam czy coś napisać na ten temat i zdecydowałam, że zostawię Wam kilka liter. Wiem, że bardzo dużo kobiet ma takie dolegliwości i z tym żyją, w bólu, cierpieniu, niezrozumieniu, bezradności. Piszę to, żeby Was przestrzec, żebyście się drogie kobiety (dziewczyny bardzo młode też!) nie poddawały i szukały pomocy, i piszę to też do mężczyzn, aby wspierali swoje kobiety – rozpoczęła Lana.

Lana w szpitalu

Projektantka przyznała, że w ostatnim czasie jej organizm nie funkcjonował tak, jak powinien. Niestety niewyobrażalny ból długo nie był diagnozowany przez specjalistów. Nikt nie potrafił pomóc chorej.

- Jeżeli wiecznie boli Cię jama brzuszna, jajniki, jelita, masz do tego milion alergii, masz obfite miesiączki i jest to niewyobrażalny ból. Utrudnia Ci to życie, utrudnia codzienne obowiązki, niszczy relacje, niekiedy prowadzi do depresji... i nikt nie wie, co Ci jest? Nie lekceważ tego! Zwróć uwagę na poniższe pojęcia: IBS (zespół jelita nadwrażliwego), SIBO (nieszczelność jelit), HASHIMOTO, ENDOMETRIOZA. Te wszystkie choroby są bardzo trudne do zdiagnozowania, wiele lekarzy w Polsce nawet nie wie, co to jest i jak to leczyć, bagatelizują problem i polecają dietę lekkostrawną i przeżuwanie dłużej jedzenia – powiedziała.

Ponadto przy niewykrytych schorzeniach często nie pomaga nam także otoczenie. Ból brzucha podczas miesiączki dla większości kobiet nie jest niczym nowym. Wrzucając wszystkich do tzw. "jednego worka" nie dopuszczamy myśli, że ktoś możemy być poważnie chory.

- Społeczeństwo również "wyśmiewa" i prześmiewczo do tego podchodzi "boli Cię brzuszek? Inni mają gorzej", "boli Cię podczas miesiączki? - każdego przecież boli". Tych chorób nie widać na zewnątrz, a od środka Cię wyniszcza. Mało kto w Polsce podchodzi do człowieka HOLISTYCZNIE, a człowiek to przecież całość! bo jak idziesz do ginekologa z jednym problemem, np. że Cię boli jajnik, to nie mówisz mu, że skręcają Ci się jelita i boli Cię pęcherz, a do tego masz jeszcze np. Hashimoto, a to wszystko naczynia połączone moi drodzy! - powiedziała.

Ostatecznie Lana trafiła do szpitala, gdzie od razu poddana została operacji. Jak przyznała, gdyby objawy bólu zdiagnozowane zostały wcześniej, mogłaby uniknąć zabiegu i oszczędzić sobie bólu.

Gdyby coś było u mnie zdiagnozowane wcześniej, to ta operacja nie byłaby konieczna, nie doszłoby do takich niebezpiecznych stanów. Operacja jest wynikiem zmagania się z chorobą wiele lat, a jej skutkiem jest odebranie mi pewnych marzeń na przyszłość. Najważniejsze jednak, że będę zdrowa i najgorsze za mną. Czasu nie cofnę, ale Wy uważajcie na siebie (szczególnie teraz w tych pojebanych czasach), szukajcie pomocy. Proszę, dbajcie o siebie!

- dodała Lana. 

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

Szycie na miarę wraca do łask. Zobacz wywiad z Laną Nguyen.

Zobacz także:

Magdalena Boczarska o roli w serialu "Żywioły Saszy": "Dawno żadna postać nie sprawiła mi takiej satysfakcji"

Prowadzący Dzień Dobry TVN w Milionerach. Na ile pytań zdołali odpowiedzieć?

Koala na choince. Zobacz, jak uroczy zwierzak plątał się w światełkach 

Co sądzisz o tym artykule?
67
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0