Gwiazdy

Ze stadionu do więzienia. Ronaldinho obchodzi swoje 40. urodziny za kratkami

Kiedyś zachwycał dryblingiem na boisku, a dziś - na spacerniaku. Ronaldinho obchodzi 40. urodziny w więzieniu, x-news

Gwiazdy

Ze stadionu do więzienia. Ronaldinho obchodzi swoje 40. urodziny za kratkami

Kiedyś zachwycał dryblingiem na boisku, a dziś - na spacerniaku. Ronaldinho obchodzi 40. urodziny w więzieniu, x-news

21 marca 1980 roku przyszedł na świat jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie – Ronaldinho Gaucho. Niegdyś ikona, idol i wzór do naśladowania najmłodszych. Dziś jego życie legło w gruzach i urodziny obchodzi zza krat.

40. urodziny Ronaldinho w paragwajskim więzieniu

Kilka lat temu było o nim głośno dzięki boiskowym wyczynom. Dziś gwiazdor futbolu pokazuje jednak to złe oblicze. Obecnie przy jego nazwisku najczęściej pojawia się słowo „więzienie”. 

Odwiedziny Ronaldinho w Paragwaju były spowodowane akcją charytatywną, w której miał brać udział. 6 marca do hotelowych drzwi niespodziewanie zapukała policja i aresztowała Brazylijczyka oraz jego brata z powodu sfałszowanych paszportów. Prokuratura nie zgodziła się na kaucję w wysokości prawie 2 milionów dolarów, którą zaoferował adwokat byłego reprezentanta Brazylii.

Nie wiedział, że popełnia przestępstwo. Nie rozumiał, że otrzymał fałszywe dokumenty

 – powiedział jego prawnik Adolfo Marin.

W sieci pojawiły się zdjęcia, które wskazują na to, że Ronaldinho wznowił karierę, tym razem jednak na więziennych boiskach, gdzie bez wątpienia się wyróżnia.

Gwiazdor wciąż przebywa w areszcie i najprawdopodobniej szybko stamtąd nie wyjdzie. Ronaldinho usłyszał kolejne zarzuty, m.in. za współpracę z grupą przestępczą, która wykorzystując jego wizerunek w ciągu ostatnich pięciu lat miała "wyprać" 400 mln dolarów. 

Dziś, czyli 21 marca obchodzi 40. urodziny. Nie będą one jednak tak huczne, jak dotychczas. 

Upadły geniusz. Kariera piłkarska Ronaldinho

Legenda, geniusz, wirtuoz, magik - tak określany był u szczytu swojej kariery. Do świata futbolu wnosił nie tylko wiele niezapomnianych momentów, ale również szczęścia i radości, która zawsze od niego biła. Z reprezentacją Brazylii zdobył Mistrzostwo Świata w 2002 roku na turnieju w Japonii i Korei. W 1999 roku Canarinhos  wygrali Copa America. Jego klubowa kariera to również trofea Mistrza Hiszpanii, Mistrza Włoch czy najważniejsze trofeum Ligi Mistrzów. Jego talent został również doceniony w konkursie na najlepszego piłkarza UEFA w 2005 roku, skąd wracał z najważniejszą indywidualną statuetką Złotej Piłki.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
83
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0