Newsy

Zakonnica oskarżona o znęcanie się nad dziećmi. Prokurator: "Została już odsunięta od pracy w przedszkolu"

dziecko, płacz

Getty Images

Newsy

Zakonnica oskarżona o znęcanie się nad dziećmi. Prokurator: "Została już odsunięta od pracy w przedszkolu"

dziecko, płacz

Getty Images

Dziewczynce naderwała ucho, chłopcu zrobiła siniaki, a inne maluchy zamykała w ciemnym pomieszczeniu. Znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziećmi zarzuca prokuratura zakonnicy z przedszkola w Łukowie. Siostra Sylwia Maria M. nie przyznaje się do winy.

Łuków: zakonnica oskarżona o znęcanie się nad dziećmi

O znęcanie się psychiczne i fizyczne nad ośmiorgiem dzieci prokuratura oskarżyła zakonnicę, która pracowała jako nauczycielka w przedszkolu prowadzonym przez zakon Sióstr Nazaretanek w Łukowie (Lubelskie).

- Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejowego w Łukowie – przekazał Grzegorz Kwit, szef Prokuratury Rejonowej w Puławach, która prowadziła postępowanie w tej sprawie.

Siostra miała na dzieci krzyczeć, szarpać je, ciągnąć za nadgarstki, miało dochodzić do zaklejania ust taśmą, wiązania rąk i nóg, miała też za karę zamykać je w ciemnym pomieszczeniu, gdzie przechowywano sprzęt. U jednej dziewczynki miała spowodować naderwanie ucha, a u chłopca - obrażenia w postaci siniaków. 

Do znęcania się, według ustaleń śledczych, dochodziło w okresie od września 2018 r. do października 2019 r.

Zakonnica z Łukowa odpowie za znęcanie się nad dziećmi

Oskarżona zakonnica złożyła w prokuraturze obszerne wyjaśnienia. Kobieta nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Twierdziła, że prawidłowo sprawowała opiekę nad dziećmi, zaprzeczyła, jakoby stosowała wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną. Z jej wyjaśnień wynika, że jeśli doszło do sytuacji, w której jakieś dziecko uderzyła, to było to niechcący.

- Kiedy prokuratura otrzymała materiały do prowadzenia śledztwa, siostra Sylwia Maria J. została już odsunięta od pracy w przedszkolu i nie ma kontaktu z dziećmi - powiedział Grzegorz Kwit, szef Prokuratury Rejonowej w Puławach.

Wobec zakonnicy toczy się też postepowanie dyscyplinarne, wszczęte przez Komisję Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy wojewodzie lubelskim. Rozpoczęło się po tym, jak do Kuratorium Oświaty wpłynęły skargi na siostrę od rodziców dzieci. 

Pandemiczna przemoc. "Wszystkie badania wskazują, że podczas zamknięcia mamy eskalację przemocy". Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Czy rocznemu dziecku można wykonać test PCR? Odpowiada dr Paweł Grzesiowski

Stłuczka na drodze. Jak się zachować i kiedy wezwać policję?

18 stycznia górale otwierają swoje biznesy. "Panie prezydencie, zapraszamy na narty!"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
82
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0