Newsy

Zakażona koronawirusem osoba w kościele. Sanepid szuka uczestników mszy w Gielniowie

kościół

GettyImages/dbvirago

Newsy

Zakażona koronawirusem osoba w kościele. Sanepid szuka uczestników mszy w Gielniowie

kościół

GettyImages/dbvirago

Sanepid szuka wiernych, którzy 31 maja uczestniczyli w mszy św. z okazji pierwszej komunii w kościele w Gielniowe na Mazowszu. Okazało się bowiem, że wśród nich była osoba zakażona COVID-19. Może ona stwarzać zagrożenie epidemiczne dla pozostałych uczestników nabożeństwa.

Sanepid szuka uczestników mszy

Sanepid w Przysusze (woj. mazowieckie) szuka wiernych, którzy 31 maja uczestniczyli w mszy św. z okazji pierwszej komunii w kościele w Gielniowe. Wśród nich była osoba zakażona COVID-19.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób obecnych na Mszy Świętej Komunijnej o godz. 12.00 w dniu 31.05.2020 r. w Kościele pw. bł. Władysława w Gielniowie. Na w/wym. mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem COVID-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy

- czytamy w komunikacie Sanepidu.

Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową pod adresem: przysucha@psse.waw.pl lub telefonicznie pod numerami: 48 675 24 22, 48 675 23 37 albo 798 875 743 i 798 949 391/ 

Zakażona osoba na mszy w Gielniowe

Komunikat w sprawie wystosowała też sama parafia w. bł. Władysława w Gielniowie. Potwierdzono w nim, że sanepid kontaktował się z proboszczem w sprawie mszy, ale "komunia była 10 dni temu i nie wiadomo czy dana osoba była chora, bo może zaraziła się kilka dni temu (czyli 31.05 była zdrowa)". 

Jak dodano, jeśli ktoś ma objawy, powinien zgłosić się "do sanepidu tel. lub mailowo. (wiemy o tym przynajmniej od 4 miesięcy, że tak trzeba zrobić)". 

Zobacz też:

Pierwsza komunia święta indywidualnie? W czasie pandemii to możliwe. Oto, jak ją przygotować

Komisja Europejska rekomenduje stopniowe otwieranie zewnętrznych granic Unii. Kiedy wyjedziemy poza strefę Schengen?

Wakacje 2020 - marzysz o wypoczynku na wsi? 60 proc. rezerwacji już zajętych

Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0