Koronawirus

Wypadanie włosów powikłaniem po koronawirusie? Aktorka Alyssa Milano opublikowała nagranie

łysienie

spukkato/ Getty Images

Koronawirus

Wypadanie włosów powikłaniem po koronawirusie? Aktorka Alyssa Milano opublikowała nagranie

łysienie

spukkato/ Getty Images

Wiemy jak duże spustoszenie w organizmie może wywołać COVID19, jednak cały czas pojawiają się nowe informacje o skutkach choroby. Amerykańska aktorka Alyssa Milano opowiedziała o powikłaniach, które zgłasza coraz więcej osób.

Powikłania po koronawirusie

O kaszlu, gorączce, a nawet utracie węchu i smaku słyszeliśmy wszyscy. Wiemy także , co może być objawem koronawirusa. Jednak powikłań po zachorowaniu, jak się okazuje, jest znacznie więcej. Alyssa Milano, amerykańska aktorka, znana przede wszystkim jako inicjatorka akcji #metoo, na swoim Instagramie relacjonowała przebieg choroby. Pojawiły się u niej poważne problemy z oddychaniem.

Myślałam, że umieram. Czułam się, jakbym umierała. Proszę, uważajcie na siebie. Myjcie ręce, zakładajcie maski, trzymajcie bezpieczną odległość. Nie chcę, żeby ktokolwiek czuł się tak, jak ja

- apelowała.

Całe szczęście kobieta wyzdrowiała. To jednak nie oznaczało końca walki ze skutkami koronawirusa. Alyssa Milano podzieliła się ze swoimi obserwatorami nagraniem, na którym możemy zobaczyć, jak wypadają jej włosy.

Proszę, podejdźcie do tego poważnie

- napisała.

Łysienie telogenowe

Coraz więcej ozdrowieńców zaczęło zgłaszać łysienie, jako powikłanie po przejściu choroby wywołanej wirusem COVID19. Dr Nate Favini, kierownik medyczny w przychodni Forward w USA powiedział, że pacjenci z koronawirusem mogą cierpieć na łysienie telogenowe, stan, który powoduje, że włosy przestają rosnąć i ostatecznie wypadają około trzech miesięcy po zachorowaniu.

Widzieliśmy to zwykle u ludzi, u których występują poważne przypadki choroby

- powiedział.

Jakie mogą być przyczyny łysienia? Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Bardzo duży ruch turystyczny w Tatrach. Jak chodzić po górach w czasie pandemii?

Transport publiczny w czasie pandemii. "Ważne jest ograniczenie zagęszczenia pasażerów"

Wytyczne dotyczące organizacji zajęć w wyższych szkołach. Niektóre uczelnie wydały już własne

Co sądzisz o tym artykule?
60
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
14.09.2020
Magda39
Potwierdzam wypadanie włosów po covid19. Mam potwierdzone przejście choroby dwoma testami na przeciwciała. Badania krwi wykazały niedobór witaminy B12. Bardzo silne wypadanie wystąpiło 3-4 miesiące po przejściu choroby. Nie przechodziłam jej ciężko - gorączka i osłabienie. Włosy wypadały nagle i bardzo silnie dlatego szukałam odpowiedzi co się dzieje..
13.08.2020
sandereczka
Wirusa nie mam, a mnie i tak włosy wypadały zanim nie zaczęłam stosować szamponu kaminomoto i ta sytuacja się poprawiła. Po chorobie to zawsze organizm jest osłabiony także włosy mogą wypadać. trzeba zacząć suplementować witamin, zdrowo jeść itd.