Newsy

Wykładowca zamordował studentkę, bo doprowadziła go do "stanu całkowitego szaleństwa". Teraz usłyszał wyrok

Młotek sędziowski

Natnan Srisuwan/Getty Images

Newsy

Wykładowca zamordował studentkę, bo doprowadziła go do "stanu całkowitego szaleństwa". Teraz usłyszał wyrok

Młotek sędziowski

Natnan Srisuwan/Getty Images

Wybitny rosyjski historyk Oleg Sokołow został w piątek skazany na 12,5 roku więzienia za zamordowanie swojej studentki i kochanki Anastasii Jeszczenko. Morderstwo wstrząsnęło Rosją. Zbrodnia została odkryta, gdy naukowiec próbował porzucić fragmenty ciała zabitej.

Wykładowca zamordował studentkę

64-letni Oleg Sokołow, były wykładowca na Uniwersytecie Państwowym w Petersburgu, znawca epoki napoleońskiej, został przyłapany w listopadzie ub.r. w rzece z workiem, w którym znajdowały się odcięte ręce 24-letniej Jeszczenko. Przyznał się do zabójstwa, ale powiedział, że nie było to morderstwo z premedytacją. Twierdził, że Jeszczenko doprowadziła go do "stanu całkowitego szaleństwa", wypowiadając obraźliwe komentarze na temat jego dzieci z innego związku.

Kara za morderstwo studentki 

Prokuratura wnioskowała o 15 lat więzienia. Sokołow powiedział, że bardzo cierpi z powodu zbrodni, i domagał się łagodniejszej kary.

Wydając wyrok, sędzia powiedział, że Sokołow cztery razy postrzelił 24-latkę z karabinu, po czym rozczłonkował jej ciało nożem i piłą. Jej telefon wrzucił do rzeki niedaleko swojego domu; został przyłapany, kiedy próbował porzucić fragmenty ciała ofiary w rzece Mojka w Sankt Petersburgu. Sędzia powiedział, że kiedy odcięte ręce Jeszczenko nie zatonęły, zabójca wszedł do lodowatej wody, a później fizycznie nie był w stanie z niej wyjść z powodu zimna. Wtedy został złapany.

Sąd uznał go również za winnego posiadania broni, co zostało uwzględnione w karze 12,5 roku więzienia.

Zobacz też: 

Były reprezentant Polski spowodował kolizję po pijanemu. Co mu grozi?

15-letnia dziewczyna urodziła w domu. Noworodek nie przeżył

Przyjaciele wspominają Piotra Machalicę. "Cudowny mężczyzna o jednym z najpiękniejszych uśmiechów, człowiek dużej pokory"

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Kto zamordował 9-latka i jego 11-letnią siostrę? Sprawa wraca po latach 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
56
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0