Newsy

We Wrocławiu możesz jeździć komunikacją miejską za darmo, jeśli masz książkę Olgi Tokarczuk!

książki Olgi Tokarczuk

fot. DDTVN

Newsy

We Wrocławiu możesz jeździć komunikacją miejską za darmo, jeśli masz książkę Olgi Tokarczuk!

książki Olgi Tokarczuk

fot. DDTVN

Radość z Nobla dla Olgi Tokarczuk objawia się na różne sposoby. Pasażerowie, którzy mają przy sobie książkę noblistki Olgi Tokarczuk, do końca tygodnia mogą za darmo podróżować komunikacją miejską we Wrocławiu. A Marcin Sawicki odwiedził z kamerą DDTVN  miejscowość naszej nowej Noblistki. Jej sąsiedzi też ogromnie się cieszą!

Prezydent Wrocławia ma prezent dla czytelników Tokarczuk

„Olga Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Gratulacje! Jesteśmy ogromnie dumni z wyróżnienia mieszkanki naszego pięknego Wrocławia. Ogarnia nas WIELKA radość. Z tej okazji, aby wspólnie uczcić sukces Pani Olgi - decyzją Prezydent Wrocławia Jacka Sutryka każdy, kto będzie miał przy sobie książkę jej autorstwa, podróżuje komunikacją miejską za darmo do końca tygodnia!” 

- napisano na portalu społecznościowym MPK Wrocław.

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018. O decyzji tej Akademia Szwedzka poinformowała w czwartek. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska. Nagrodę za rok 2019 otrzymał austriacki pisarz Peter Handke.

Jak podała Szwedzka Akademia, Tokarczuk otrzymała nagrodę "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Tokarczuk jest autorką m.in.: "Podróży ludzi Księgi", "Prawieku i innych czasów", "Gry na wielu bębenkach", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Ksiąg Jakubowych" oraz "Biegunów", za którą w 2018 r. otrzymała międzynarodową Nagrodę Bookera.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
62
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0